نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 8سپاس
  • 4 توسط comiser
  • 1 توسط mhzadeh
  • 1 توسط mohamad12
  • 2 توسط mhzadeh

موضوع: کمک در برپایی یک ISP

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    7

کمک در برپایی یک ISP

سلام دوستان

بالاخره یه سرمایه گذار برای برپایی یه ISP رقابتی گیر اوردم...

دوستان اگه توضیح بدن چه طوری یک ISp تاسیس کنیم ممنون میشم...

منطورم از صفر تا صد یه ISP هستا
    مثلا انتخاب سرور و روتر و پهنای باند تا انتخاب نرم افزار های مربوطه.........

این ISP ما میخواد تاکیدش روی سرویس ای دی اس ال باشه و در کنار اون سرویس دایال آپ هم داشته باشیم.

استادان گرام تا 1 بهمن برای ارائه ی برنامه تاسیس بیشتر وقت ندارم ها ( شما پیشنهاداتون رو روی 30 تا 35 میلیون سرمایه بدید... ضمنا بگم ما توی یه شهر متوسط زندگی میکنیم و کل جمعیتشم حدود 110 هزار نفره)

به هر حال ممنوووووووووووووووووووووو ووون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: shahram

عضو عادی شناسه تصویری comiser
    نوشته
    160
    سپاسگزاری شده
    93
    سپاسگزاری کرده
    16
    دوست من شما به تجهیزات زیر احتیاج دارین . من کلیات رو میگم یکم در موردشون تحقیق کنی .

1- کش سرور ( سخت افزاری - نرم افزاری )

البته سخت افزاری با همون نرم افزاریش یکی هست یعنی نرم افزار رو روی یک سیستم نصب کردند و اون سیستم بهینه شده به شما داده می شود . معمولاً سکوئید پیشنهاد میشه روی یک سیستم نصب بشه .

2- اکانتیگ ( سیب ، ISPUtill , Netbill, nttc , IBSng,sigma )

این هم بستگی داره به خودتون . که کدوم رو انتخاب کنید من پیشنهاد می کنم با اساتید مشورت کنی و سعی کن اکانتیگی بخری که تحت لینوکس کار کنه .

3- اکسس سرور

پیشنهاد میشه AS 5300 4E بخری .

4- مودم ایوان

5- روتر

100% سیسکو . مدلش رو خودت انتخاب کن . مدل 2600 جوابت رو میده .

6- سوئیچ

اینو می تونی سیسکو که حرفه ای هست بخری یا یک سوئیچ معمولی بخری .

دلینک فقط نخر ( با عرض پوزش از اساتید چون واقعاً مشکل داره و بدرد کار شما نمی خوره )

7 - رک

8- UPS

مارکهای مختلف با قابلیتهای مختلف وجود داره ، بستگی به بودجه و استراتژی شرکت شما داره .

این وسایل ضروری هست .

در ادامه دوستان بیشتر کمک می کنند .

mohamad12، mhzadeh، farhadham و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط comiser نمایش پست ها
    دوست من شما به تجهیزات زیر احتیاج دارین . من کلیات رو میگم یکم در موردشون تحقیق کنی .

1- کش سرور ( سخت افزاری - نرم افزاری )

البته سخت افزاری با همون نرم افزاریش یکی هست یعنی نرم افزار رو روی یک سیستم نصب کردند و اون سیستم بهینه شده به شما داده می شود . معمولاً سکوئید پیشنهاد میشه روی یک سیستم نصب بشه .

2- اکانتیگ ( سیب ، ISPUtill , Netbill, nttc , IBSng,sigma )

این هم بستگی داره به خودتون . که کدوم رو انتخاب کنید من پیشنهاد می کنم با اساتید مشورت کنی و سعی کن اکانتیگی بخری که تحت لینوکس کار کنه .

3- اکسس سرور

پیشنهاد میشه AS 5300 4E بخری .

4- مودم ایوان

5- روتر

100% سیسکو . مدلش رو خودت انتخاب کن . مدل 2600 جوابت رو میده .

6- سوئیچ

اینو می تونی سیسکو که حرفه ای هست بخری یا یک سوئیچ معمولی بخری .

دلینک فقط نخر ( با عرض پوزش از اساتید چون واقعاً مشکل داره و بدرد کار شما نمی خوره )

7 - رک

8- UPS

مارکهای مختلف با قابلیتهای مختلف وجود داره ، بستگی به بودجه و استراتژی شرکت شما داره .

این وسایل ضروری هست .

در ادامه دوستان بیشتر کمک می کنند .
    خیلیییییییییییییییی ممنون از راهنماییت
    فقط پس این DSLAM و وسایل مربوطه چی میشه؟

نام حقيقي: majid

عضو غیر فعال شناسه تصویری mhzadeh
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    86
    آیا برای تاسیس ISP وام هم میدن؟؟؟ و این هزینه 30 میلیونی در کجا هزینه شده؟؟؟ و اینکه DSLAM معمولا توسط شرکتی که شما میخواید Resseler بشید گذاشته میشه یا بصورت اجاره پورتی. البته همیشه اینطور نیست. ولی در این بازه زمانی خرید یه DSLAM طرفای 2 تا 4 میلیون زیاد منطقی نیست تازه به تعداد مرکزهای مخابراتی هم بستگی داره.

mohamad12 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhzadeh نمایش پست ها
    آیا برای تاسیس ISP وام هم میدن؟؟؟ و این هزینه 30 میلیونی در کجا هزینه شده؟؟؟ و اینکه DSLAM معمولا توسط شرکتی که شما میخواید Resseler بشید گذاشته میشه یا بصورت اجاره پورتی. البته همیشه اینطور نیست. ولی در این بازه زمانی خرید یه DSLAM طرفای 2 تا 4 میلیون زیاد منطقی نیست تازه به تعداد مرکزهای مخابراتی هم بستگی داره.
    ممنون
    شماره 1) این 30 تومن رو یه سرمایه گذار شخصی میده و هنوزم جایی هزینه نشده فعلا دارم لیست قطعات مورد نیاز برای حداقل 200 کاربر همزمان و حدودا 5000 کاربر کل رو بررسی میکنم که کدوم بهتره
    شماره 2) فقط یه مرکز مخابراتیه که میخوایم بالای 100 یوزر ADSL رو ساپورت کنه(سرعتاشون از 64 هست تا 5 مگ)

شماره 3) به نظر شما اگه بخوایم خودمون DSLAM بخریم مخابرات مجوز میده؟ یا حتما باید از شرکتای PAP بگیریم؟

شماره 4) DSLAM 384 port چه جوریه؟ خوبه ؟ قیمتش رو هم اگه میدونید بنویسید(48 پورتشم بنویسید)

شماره 5) من خودم برای اکانتینگ نرمافزار Netbill رو انتخاب کردم آیا کسی با این نرم افزار کار کرده؟ توی سایتش نوشته خود این نرمافزار میتونه کنترل محدودیت پهنای باند رو داشته باشه ضمنا تاکید شده که نیازی به تنظیمات روتر و DSLAM نیست آیا درسته این مطلب؟

شماره 6) ضمنا برایی راه اندازی این ISP ما میخوایم یه بیس قوی با دایل آپ راه بندازیم و طی 4 فاز اونو به حد اکثر تعداد کاربر و امکانات برسونیم. فاصله هر فاز رو هم 20 تا 40 روز تعیین کردیم(فاز 2 راه اندازی ADSL با حدودا 100 کاربر ، فاز 3 اضافه نمودن پهنای باند و همچنین تعداد یوزر. فاز 4 هم راه اندازی سرویس وایرلس+ اضافه کردن پهنای باند +اضافه کردن تعداد یوزر)

و یه چیز دیگه اونم اینکه من میتونم به غیر از پهنای باندی که از مخابرات یا شرکتای ISDP میخرم، پهنای باند خودم رو که توی خونه استفاده میکنم شیر کنم روی ISP؟
    (من توی خونه از Satellite internet با سرعت 16 مگ استفاده میکنم.)

یه جا خوندم با VPN میشه شیرش کرد و اگه آره مخابرات نمیفهمه؟ و بحث فیلترینگ رو روش چطور پیاده کنم؟
    خیلی ممنون اگه زود جواب بدین.

ویرایش توسط mohamad12 : 2010-01-06 در ساعت 12:49 PM
    mhzadeh سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: majid

عضو غیر فعال شناسه تصویری mhzadeh
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    86
    سواله اخرت خیلی هیجان انگیز بود.
    خبرشو به ما هم بده.
    در مورد اینکه DSLAM بزاری که بستگی به شرکت طرف قرارداد داره. مثلا شاتل و پارس آنلاین اینو قبول نمیکنند. ولی شرکتهایی فکر کنم هستند که با مجوز اونا مخابرات اجازه میده که از dslam نصب کنی.
    شركت‌هاي عضو - PAP
    تو این سایت بری میتونی به هر کدوم زنگ بزنی اطلاعاتشو بگیری. معمولا یه قسمت دارن به عنوان امور استانها که اونا کاملا میگن روش همکاریشون چه جوریه.

mohamad12 و farhadham سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f95/t30937.html

وسایل یک isp

خرید رک

http:forum.persiannetworks.comf95t30937.html

پیشنهاد اسم شرکت ispنحوه برپایی ispطریقه نصب روتر به dslamنحوه تنظيم مودم دلينك مدل2600طريقه نصب مودم دلينك مدل2600برای برپایی ispibsng اضافه کردن کاربر نصب اکانتیگ سیب روی 2008تحقیق و بررسی روش نصب روتر مودم در ispبرای برپایی isp بهمحیط برنامه nttcdslam اجارهاساتید ISPتاسیس یک ای اس پیامتیاز آی اس پی شاتلخرید امتیاز ispهزينه isp 2010نصب ispوامهای ispیه اسم برای تاسیس یک شرکت مخابراتی با کلمه ارتباطاتآی اس پی شاتل

برچسب برای این موضوع