نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط kavehashoori
  • 1 توسط M-r-r

موضوع: چگونه می توان فایل های مشترک را برای کاربران متفاوت به اشتراک گذاشت؟

نام حقيقي: ادوارد

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

چگونه می توان فایل های مشترک را برای کاربران متفاوت به اشتراک گذاشت؟

سلام،
    سوالی داشتم در رابطه با به اشتراک گذاری فایل ها در محیط SharePoint.

در سازمانی مشغول بکار هستم که مجبورم بیش از 1300 فایل رو برای بیش از 22 گروه به اشتراک بزارم. تعداد کاربران در هرگروه 1 نفر تا 10 نفر هست. به اشتراک گذاری فایل ها به صورتی هست که یک فایل ممکنه برای 3 گروه مورد استفاده باشه، فایل دیگر برای 10 گروه و یک فایل هم برای همه گروه ها. ضمناً فایل ها می توانند به گروه های مشترکی تخصیص داده شوند. فایل ها از اول مشخص هستند که به چه گروهی تعلق دارند. میخواستم از اساتید فن بپرسم که بهترین شیوه و راحتترین راه به نظر شما چیه؟

ضمناً باید بگم که این فایل ها ثابت نیستند و به مرور زمان ممکنه بازنگری شوند و با فایل های دیگری جایگزین شوند. ممکنه حذف شوند و ممکنه فایل های جدید به این فایل ها اضافه شده و به کاربران اختصاص داده شوند. ضمناً ممکنه فایلی که قبلاً برای گروهایی به اشتراک گذاری شده اند، با گروه های دیگری جایگزین شوند.

به نظر من اگر تعداد این فایل ها کم بودند (مثلا کمتر از 20 فایل)، با تکنیک هایی که در SharePoint وجود داره، می شه دسترسی به فایل ها رو مدیریت کرد ولی چون تعداد فایل ها بیش از 1300 تا هست، استفاده از تکنیک های موجود در SharePoint عملاً امکان پذیری نیست و زمان و توان زیادی رو از admin خواهد گرفت.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    سلام
    شما گروه های مختلفی که مورد نظرت هست رو بساز و بخشهای مختلف رو از یکی تا هرچدتا که میخوای عضو این گروه ها بکن دیگه تک تک نمیخواد انجام بدی
    برای فایلهات گروه های اصلی با اسامی که خودت میدونی داشته باش
    عضویت و عدم عضویت در این گروه ها برای گروه های مختلف کار راحتی میشه

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مضاف بر توضیحات جناب آشوری،
    میتونید به ازای هر گروه، به n روش مختلف میتونید تفکیک دسترسی داشته باشید؛
    تعریف گروه های کاربری و عضویت هر کاربر در گروه خاص خودش رو انجام بدید؛

حالا، به ازای هر نوع دسته بندی از فایل ها و کاربران، میتونید از سطح تعریف سایت های مجزا، یا کتابخانه اسناد مجزا (DL) و یا فولدر بندی های مجزا استفاده کنید.
    در تمام این سطوح دسته بندی، این امکان رو دارید که هر نوع دسترسی ای برای هر گروه و کاربر تعریف کنید، از یک منشاء و از یک لیست.

اتفاقا شیرپوینت ساخته شده برای چنین سناریو هایی !

kavehashoori سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از دوستانی که به این سوال پاسخ دادند.
    بزارید من یه کمی بیشتر موضوع رو باز کنم.

فرض کنید فایلی دارم به نام doc1. این فایل رو مجبورم برای 22 گروه به اشتراک بزارم.
    فایلی دیگه ای دارم به نام doc2. این فایل رو مجبورم برای گروه 1،2 و 10 به اشتراک بزارم.
    فایل دیگه ای دارم به نام doc3. این فایل رو مجبورم برای گروه 1، 2 و 12 به اشتراک بزارم.
    فایل دیگه ای دارم به نام doc4. این فایل رو مجبورم برای گروه 1، 22 و 12 به اشتراک بزارم.

تعداد این فایل ها 10-20 تا نیست بلکه 1300 تا فایله. فایل ها به صورت cross بین گروه ها باید توزیع بشه.

حالا مشکل اونجایی زیاد می شه که در برهه ای از زمان مجبورم که مثلا 40 تا فایل رو بازنگری کنم. تعدادی فایل رو که ایجاد کردم توی گروه های مختلف بزارم و تعدادی از فایل ها هم که منسوح شده از گروه ها حذف کنم.

حالا اگر من 22 گروه داشته باشم و کل فایل ها رو که تعداد اون ها بیش از 1300 تا فایله، به اشتراک گذاشته باشم، ببینید چقدر حجم کار بالاست. اول اینکه من باید 22 گروه که دارم، برای هر گروه فایل های خودش رو بزارم. به عبارت دیگه فایل هایی که مشترک هستنش باید در گروه ها تکرار کنم که این خودش فزونی اطلاعاته. از طرف دیگه اگر فایلی تکراری باشه (تصور کنید برای 22 گروه) من باید یکی یکی برم توی library هر کدوم از اون ها و فایل رو کپی کنم. یعنی قبلش باید بدونم که این فایل کجاها هست، برم فولدرها رو باز کنم و فایل رو بررسی کنم. اگر قدیمی هست اون رو پاک کنم و فایل جدید رو بزارم. اگر فایلی جدید ایجاد شده، فایل جدید رو کپی کنم و اگر فایلی حذف شده باید اون رو پیدا کنم و پاکش کنم. تصور کنید بخوام این کار رو برای 40 فایل که در 22 گروه به صورت پراکنده توزیع شده انجام بدم، چقدر زمان و توان می بره.

من راه کار ساده تری رو می خوام و اگر راه کار رو پیدا نکنم و یا اگر بخوام راه کاری رو انجام بدم که هزینه و زمان بیشتری رو ببره، خب چه کاریه. من همون ها رو پرینت می گیرم و تحویل کاربر می دم.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من این چند وقت برای پیدا کردن پاسخ این سوال، تحقیقاتی کردم. چند تا راه حل به ذهنم رسیده و توی سایت https://sharepoint.stackexchange.com هم کامنت گذاشتم. این هم لینک کامنت:
    https://sharepoint.stackexchange.com.../221240#221240

اگه به هر دلیلی این لینک کار نکرد، متنی که اونجا گذاشتم به قرار زیره:

Thank you very much for your comment. I have thought about your comment. I planned a road map. As you mentioned I put all files in a library. Then I created a list which each item in this list is referred to the unique file of that library item. (For example a link with "a" file name in list is referred to a.docx file in library). Then I created 22 columns in my list (for 22 groups) and I use asterisk symbol for indicate which file is belongs to each groups. (For example "a" file link in list is belongs to 2nd, 4th and 16th groups). So now I have a list which 1st columns is file’s name link and then 22 columns that show which file link is belongs to each group. In the other words I simulate a cross sheet like excel sheet). After that I will create 22 views for each group and I will set permission for each views. I have found and implemented this. It is very simply. Now I have decided to create a workflow by SharePoint designer. I continue to study to create workflow by SharePoint designer and Visio. This workflow must act on each item in list. The steps:
    1- Workflow must go to first item.
    2- I will set “if condition” in workflow. In the “if condition”, the workflow decides which item is belongs to each group. This “if condition” is repeated for 22 times.
    3- If the item is belongs to 1st group, it change the permission of the item to 1st group. Than go to 2sd group. If there is asterisk sign, the permission is given to 2nd group and so on.
    4- Then the workflow must act for 2nd item. The action will be done like step 2. Until all items (1300 file) are finished.
    I study for the above road map. Without writing any code with any programming software (like c# or …). I know that there are many ways to do this job. But unfortunately I don’t have deep knowledge in writing codes out of SharePoint.

از دوستان اگه کسی بتونه من رو برای درست کردن این workflow کمک کنه، بسیار ممنون می شم. البته من تا یه جایی از راه حل بالا رو تست کردم و خوشبختانه جواب هم گرفتم. یعنی تونستم به صورت دستی و با استفاده از workflow دسترسی برای هر item رو عوض کنم. حالا دارم کار می کنم که این workflow رو اتوماتیک کنم که مثلا با یک دکمه بتونم این workflow رو راه بیاندازم. بره روی اولین item اون کار رو برام انجام بده و بعدش هم بره روی item بعدی و دوباره اون کار رو انجام بده تا به فایل 1300 برسه. کسی هست بدونه چطور می شه این workflow رو اتوماتیک کرد؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع