نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط Farhad A
  • 1 توسط ali_gtp
  • 5 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط ali_gtp

موضوع: Sharepoint 2013

نام حقيقي: علی

عضو عادی شناسه تصویری ali_gtp
    نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79

Icon1 Sharepoint 2013

با سلام
    یک پروژه ی Sharepoint پیشنهاد شده در شبکه ای که حدود 50 کلاینت دارند. من کاملا با مفاهیم دومین و سرورها آشنایی دارم ولی با شیرپوینت اصلا کار نکردم حال سوالاتی برایم بوجود آمده است که ذکر می کنم:
    1- آیا شیرپوینت مستلزم وجود دومین می باشد یا بصورت مجزا در یک شبکه ی ورک گروپ هم قابل استفاده می باشد؟
    2- آیا نیاز به دانش برنامه نویسی هم دارم؟ اگر بله چه زبان هایی؟
    3- شیرپوینت چه نیازهایی را می تواند در شبکه برطرف نماید؟ موارد خیلی کاربردی را ذکر کنید
    4-هزینه راه اندازی این سیستم چگونه محاسبه می شود و چقدر پیشنهاد می کنید؟ (فقط برای سرویس جمع آوری مستندات)
    5- آیا کسی که با مفاهیم AD و دومین مسلط می باشد در راه اندازی این سرویس دچار مشکل خواهد شد؟
    6-زمان مورد نیاز برای انجام این پروژه چقدر می باشد؟
    7-سرور یا سرورهای مورد نیاز برای این پروژه را پیشنهاد دهید.
    8- اگر مورد دیگری به نظر شما لازم می باشد را ذکر نمایید.

با تشکر ازدوستان گرامی

موضوعات مشابه:

نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟

نام حقيقي: Farhad Abdollahi

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    90
    با سلام خدمت دوست عزیزم
    راستش خودمم sharepoint کار نکردم ولی اطلاعات جریی دارم اونارو با شما در میون میذارم به امید اینکه بقیه ی اساتید به یاری هر دوی ما بیان برای این مبحث
    راستش sharepoint نیازمند IIS و SQL می باشد و همونطور که شما میدونید sharepoint پورتال متمرکز اطلاعات سازمانی هست
    1-راستش فکر میکنم بشه تو workgroup هم قابل راه اندازی باشه
    2-راستش یه فیلم آموزشی از sharepoint دیدم و برای راه اندازی و config نیازی به دانش برنامه نویسی نداشت
    3-هونطور که خدمت شما عرض کردم یه پورتال برای نگهداری اطلاعات سازمان و کارهایی نظیر موارد زیر را مدیریت می کند
    - مثلا میشه داده ها رو به چند کتابخانه(library) تقسیم بندی کنید برای مثال کتابخانه ی اسناد و کتابخانه تصاویر و....
    - یا میتوانید در قسمت people اطلاعات شخصی افراد سازمان نظیر شماره تلفن و ایمیل و ..... را نگهداری کنید
    - یا مثلا در قسمت task شما میتوانید به افراد وظایفی رو بدید و همچنین در قسمت tracking (پیگیری) آنها رو بررسی و پیگیری کنید
    - و همچنین در قسمت communication شما میتوانید با افراد ارتباط برقرار کنید مثلا wiki که برای سیستمهایی شبیه wiki مورد استفاده کرد یا مثلا بوسیله announcement (اعلانات) شما میتوانید اخبار و اطلاعات را به اشتراک بگذارید و همچنین در قسمت disscusion board گروه های خبری را ایجاد کنیم
    4-راستش دوست عزیز چون متاسفانه تابحال اینکارو نکردم این مورد نمیدونم
    5-نه شما به هیچ وجه دچار مشکل نخواهید شد اگر هم خدای نکرده مشکلی پیش اومد اینجا دوستان هستند و به شما کمک میکنند
    6-فکر میکنم با توجه به مواردی که ذکر شد برای راه اندازی خیلی وقت شمارو نمیگیره و برای config و راه اندازی یه بستر مناسب یه کم وقت شمارو بگیره
    در مورد سوال 7 هم منو ببخشید اطلاعات کاملی ندارم
    امیدورام اساتید اگر بنده جایی رو اشتباه گفتم اصلاح کنن که این دوست عزیزمون بتونن هرچه بهتر توی کارشون ایشالا موفق باشن

ali_gtp سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    ممنون دوست عزیز . ممنون که تجربه تون رو در اختیار بنده گذاشتید. امیدوارم دوستان دیگه هم به ما کمک کنند.

Farhad A سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

در جواب شما من چند تا نکته مهم رو بهت گوشزد میکنم:

شیرپوینت یک اپلیکیشن سرویس هستش در حالی که اکتیودایرکتوری و امثالهم یک سرویس زیرساختی هستن
    برای اینک تفاوت این دوتا رو متوجه بشی اینطوری میشه گفت که یه چیز مثل اکتیور دایرکتوری یک سولوشن هست. شما این سرویس رو وقتی پیاده سازی میکنی یک سری کار انجام میده: دیتابیس یوزرها و کامپیوتر هات میشه، دی‌ان‌اس بهت میده و ابزارهای اعمال قانون و پالیسی
    اما وقتی شما شیرپوینت رو پیاده سازی میکنی، بهت یک ساختار میده که شما تازه باید شروع کنی روی این ساختار سولوشن بسازی ....

بنابراین اگر شما یک آی‌تی من خوب باشی، همونطور که میتونی یک اکتیودایرکتوری رو نصب و راه‌اندازی کنی، میتونی شیرپوینت رو هم نصب و راه اندازی کنی ولی فرق اساسیشون اینه که وقتی اکتیودایرکتوری راه‌اندازی شد، کار شما تموم شده ولی وقتی شیرپیونت راه‌اندازی میشه، تازه کار شما شروع میشه !!

خیلی جالبه که بدونی خیلی از کسایی که شیرپوینت کار هستن، شاید نصب و راه‌اندازی اون رو خیلی خوب نشناسن ولی اگر شیرپوینتی نصب و راه‌اندازی شده باشه، میتونن سولوشن‌ها و راه‌حل‌ها رو باهاش پیاده سازی کنن. منظور اینه که راه‌اندازیش با بکارگیریش دو مقوله کاملاً متفاوته

این نکته، نکته خیلی مهمه قضیه هستش.
    شما با مطالعه زیرساختی به راحتی می‌تونی شیرپوینت نصب کنی ولی ایجاد راه‌حل نیاز به مطالعه خوب روی این قضیه داره و زمان باید بذاری روش

ضمن اینکه این مطالعه چندین فاز داره
    یک فاز اینه که شما ابزارهای موجود توی شیرپوینت و نحوه استفاده از اونها رو خوب بشناسی و وقتی یک خواسته‌ای مطرح میشه، بتونی از ابزارهای موجود بهترین‌ راه حل رو پیاده سازی کنی
    فاز دوم اینکه ممکنه خیلی از چیزهایی که برای یک خواسته‌ مطرح میشه،‌با ابزارهای پیش‌فرض شیرپوینت نشه راه‌اندازیش کرد و نیاز به برنامه‌نویسی توی اون سطح بوجود بیاد

خوش باشی!

M-r-r، halvaei، ali_gtp و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    سلام

در جواب شما من چند تا نکته مهم رو بهت گوشزد میکنم:

شیرپوینت یک اپلیکیشن سرویس هستش در حالی که اکتیودایرکتوری و امثالهم یک سرویس زیرساختی هستن
    برای اینک تفاوت این دوتا رو متوجه بشی اینطوری میشه گفت که یه چیز مثل اکتیور دایرکتوری یک سولوشن هست. شما این سرویس رو وقتی پیاده سازی میکنی یک سری کار انجام میده: دیتابیس یوزرها و کامپیوتر هات میشه، دی‌ان‌اس بهت میده و ابزارهای اعمال قانون و پالیسی
    اما وقتی شما شیرپوینت رو پیاده سازی میکنی، بهت یک ساختار میده که شما تازه باید شروع کنی روی این ساختار سولوشن بسازی ....

بنابراین اگر شما یک آی‌تی من خوب باشی، همونطور که میتونی یک اکتیودایرکتوری رو نصب و راه‌اندازی کنی، میتونی شیرپوینت رو هم نصب و راه اندازی کنی ولی فرق اساسیشون اینه که وقتی اکتیودایرکتوری راه‌اندازی شد، کار شما تموم شده ولی وقتی شیرپیونت راه‌اندازی میشه، تازه کار شما شروع میشه !!

خیلی جالبه که بدونی خیلی از کسایی که شیرپوینت کار هستن، شاید نصب و راه‌اندازی اون رو خیلی خوب نشناسن ولی اگر شیرپوینتی نصب و راه‌اندازی شده باشه، میتونن سولوشن‌ها و راه‌حل‌ها رو باهاش پیاده سازی کنن. منظور اینه که راه‌اندازیش با بکارگیریش دو مقوله کاملاً متفاوته

این نکته، نکته خیلی مهمه قضیه هستش.
    شما با مطالعه زیرساختی به راحتی می‌تونی شیرپوینت نصب کنی ولی ایجاد راه‌حل نیاز به مطالعه خوب روی این قضیه داره و زمان باید بذاری روش

ضمن اینکه این مطالعه چندین فاز داره
    یک فاز اینه که شما ابزارهای موجود توی شیرپوینت و نحوه استفاده از اونها رو خوب بشناسی و وقتی یک خواسته‌ای مطرح میشه، بتونی از ابزارهای موجود بهترین‌ راه حل رو پیاده سازی کنی
    فاز دوم اینکه ممکنه خیلی از چیزهایی که برای یک خواسته‌ مطرح میشه،‌با ابزارهای پیش‌فرض شیرپوینت نشه راه‌اندازیش کرد و نیاز به برنامه‌نویسی توی اون سطح بوجود بیاد

خوش باشی!
    فقط اینکه چه زبان برنامه نویسی ای باید بلد باشم؟ چون من خودم مسلط به PHP,MYSQL,HTML,CSS,JavaScript هستم

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    ASP .NET + SharePoint SDK

نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    خب حالا قراره پروپوزال رو براشون بفرستم : چیزی که برای اونا مهم هست اینه که یک "پرتال داخلي و مديريت مستندات" راه اندازی بشه. اول بگید که تو پروپوزال چه چیزایی رو باید بنویسم و اینکه راه اندازی این پرتال چقدر زمان نیاز داره؟

نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    دوستان با تجربه ممنون میشم راهنمایی هاتون رو ادامه بدید

نوشته