نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط yeganeh_p
  • 2 توسط yeganeh_p

موضوع: شیرپوینت در شبکه ورک گروپ

نام حقيقي: جلال صفائی

تازه وارد شناسه تصویری jsafaei
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1

شیرپوینت در شبکه ورک گروپ

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من در یک شرکت متوسط با تقریبا بیست کامپیوتر کار میکنم.
    ما میخوایم کم کم به سمت اتوماسیون بریم.
    حالا اطلاعاتی راجع به شیرپوینت میخوام.
    مثلا میخام بدونم آیا میشه شیرپونت رو در شبکه ورک‌گروپ داشته باشیم؟
    امکانت شیرپوینت در این زمینه چیه؟
    کلا دوستان شیرپوینت رو پیشنهاد میکنن یا نرم افزارهای معمولی اتوماسیون اداری رو؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    بله میشه نصب کنید !
    شیر پوینت 2 تیت Authentication برای یوزر ها داره
    یکی Form based هستش
    یکی هم Active Directory

که خب شما از اولی استفاده میکنی

بحث استفاده از شیرپوینت برای اتوماسیون اداری خیلی بحث طولانی‌ایه و باید برنامه براش بنویسی که بتونی ازش استفاده کنی
    هر چند که شرکت‌هایی برنامه هایی نوشتن برای این کار

البته من قبلاً هم گفتم که با اومدن CRM 2011 یک مقداری باید تجدید نظر کرد روی استفاده از شیر پوینت به تنهایی و بهتره با اون ترکیبش کرد

حالا بحث خیلی زیاد در این مورد میشه کرد .....

نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    متشکر از راهنماییتون
    اگه ممکنه در مورد Form based بیشتر توضیح بدید
    و نظر شما کلا در مورد استفاده از شیرپوینت برای اتوماسیون چیه؟
    آیا شیرپوینت برای استفاده در شرکت های متوسط بهتره یا نرم افزارهای آماده اتوماسیون؟
    بازم تشکر میکنم.

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    عرض شود که هیچی،‌ توی دسترسی ها میگی میخوام Form Base Authentication‌باشه و ازت یه دیتا بیس میخواد که یوزر و پسوورد توش تعرین کنی و یوزر مورد نظر توی شیرپوینت و لاگین میشه

منتها باید با شیر پوینت کار کرده باشی و حتماً دوره ببینی
    اصلاً و ابداً نرم‌افزاری که بخوای با انگولک کردن و ور رفتنی یاد بگیری نیست !
    حتماً‌ کتاب و فیلم آموزشی و کلاس رو در نظر بگیر

اینکه بهترین سولوشن چیه و اینا بحث مفصلیه و

شرکت به شرکت هم فرق میکنه! و از همه مهمتر
    جاش توی این تاپیک نیست
    حالا شاید یک تاپیکی زده بشه و صاجب نظرها بیان نظر بدن و من هم یه چیزکی بگم !!

خلاصه بحث طولانی و مفصلیه !!!!

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    اگه ممکنه در مورد Form based بیشتر توضیح بدید
    شيرپونيت دوحالت Authenticat براي WebApplication كه ايجاد ميكند داره Claims Base Authentication و Classic Mode Authentication

• Classic Mode Authentication براي اين گزينه نوع login ازنوع Windows Authentication ميباشد يعني حالت "AD DS" براي اين حالت فعال ميباشد يا همان ACTIVE DIRECTORY Domain Services

• Claims Base Authentication كه ازنوع FBA كه مشكل هم هست وتمامي Authenticats را ساپويت ميكند FBA يعني Form Base كه دراين حالت Membership با پيكربندي سمت iis صورت ميگيرد وازطرف شما users كه ميخواهيد بروي wb دسترسي داشته باشند را اضافه ميكنيد .

درحالت Classic نوع login به صورت Domain\user account ودرحالت دوم Server\local user

عرض شود که هیچی،‌ توی دسترسی ها میگی میخوام Form Base Authentication‌باشه و ازت یه دیتا بیس میخواد که یوزر و پسوورد توش تعرین کنی و یوزر مورد نظر توی شیرپوینت و لاگین میشه
    هنگام نصب شيرپوينت دو حالت دارد Standalone ويا Farm نصب شود ونوع Authenticat بايد درقسمت ساخت Site شما درهمان web application كانفيگ شود جناب حامد شما هم مطالعه بفرماييد.

و نظر شما کلا در مورد استفاده از شیرپوینت برای اتوماسیون چیه؟
    آیا شیرپوینت برای استفاده در شرکت های متوسط بهتره یا نرم افزارهای آماده اتوماسیون؟
    درمورد راه اندازي شيرپوينت بايد نياز سازمان سنجيد اينكه شركت متوسط باشد Foundation نصب كنيد وبا بزرگتر شدن سايز شركت Server نصب كنيد خير بايد درتعامل بامشتري ورفع نيازهاي مشتري باشد.

بحث استفاده از شیرپوینت برای اتوماسیون اداری خیلی بحث طولانی‌ایه و باید برنامه براش بنویسی که بتونی ازش استفاده کنی هر چند که شرکت‌هایی برنامه هایی نوشتن برای این کار
    باز هم بسته به نياز مشتري شيرپوينت ابزارهاي جانبي بسياري از جمله فرآيند ساز با نرم افزارهاي خوبه Nintex رادارا ميباشد كه نياز به برنامه نويسي را خيلي كم كرده است.براي شروع حتما بايد مشاوره شويد و مطالعه بفرماييد.

mehrzadmo و Reza.D سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    تا اینجا نتیجه گرفتم که بطور کلی میشه از شیرپوینت برای اتوماسیون اداری هم استفاده کرد.
    حالا میخام بدونم با توجه به وجود نرم افزارهای آماده اتوماسیون (البته با قابلیت های محدود) که حدودا بین سه تا چهار میلیون برای شرکت ما هزینه داره، آیا استفاده از شیرپوینت به‌صرفه‌تره یا این نرم‌افزارهای آماده؟
    البته با در نظر گرفتن قابلیتها، برای گسترش شرکت و به طبع اون نرم‌افزار
    مثلا فکر میکنم بشه با شیرپوینت سیستمی درست کرد که مثلا قسمت بازرگانی شرکت، آدرس ایمیل خودشو داشته باشه و درخواستهای خریدی که به اون آدرس میاد مستقیما بره توی کارتابل مدیر بازرگانی و فوروارد به مدیریت شرکت و قابلیتهای اینچنینی دیگه ای که ممکنه در ٔآینده بهش احتیاج پیدا کنیم.
    بطور کلی میخام بدونم قابلیت گسترش شیرپونت توی این موارد چقدره؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh_p نمایش پست ها

هنگام نصب شيرپوينت دو حالت دارد Standalone ويا Farm نصب شود ونوع Authenticat بايد درقسمت ساخت Site شما درهمان web application كانفيگ شود جناب حامد شما هم مطالعه بفرماييد.

عرض کنم که میدونم این رو !

من این رو خیلی کلی و تیریپ اولیه گفتم برای جواب به دوستمون (هر چند قبول دارم که شاید خیلی درست نباشه کلی و اولیه گفتن چون شاید به غلط و اشتباه بندازه کسی رو !!! )

حالا بگذریم از این بحث

فکر کنم بد نباشه که یک تاپیکی زده بشه برای سیستم‌های اتوماسیون نامه نگاری و در آوردن یک "بهترین راه حل"

فکر کنم بد نباشه خود شما هم تاپیکش رو بزنی و بریم تو خط بحثش !

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    حالا میخام بدونم با توجه به وجود نرم افزارهای آماده اتوماسیون (البته با قابلیت های محدود) که حدودا بین سه تا چهار میلیون برای شرکت ما هزینه داره، آیا استفاده از شیرپوینت به‌صرفه‌تره یا این نرم‌افزارهای آماده؟
    نرم افزارهاي آماده هيچ وقت قابل مقايسه با امكانات و گسترش پذيري شرپوينت نيستند وشما اگر شرپوينت و ابزارهايي مثل Sharepoint Designer كه كرك شده است جواب فرآيندهاي كاري شما را ندهد بايد از ابزارهايي مثل Nintex كه اين نرم افزار به تنهايي شايد دوبرابر قيمتي كه دربالا فرموديد را داشته باشد بااين تفاوت كه در بحث برنامه نويسي شما براي اضافه كردن هر آيتم بايد كدنويسي كنيد ولي اينجا مديريت طراحي فرآيند كاري دست شماست .بايد مطالعه و سرچ كنيد .
    مثلا فکر میکنم بشه با شیرپوینت سیستمی درست کرد که مثلا قسمت بازرگانی شرکت، آدرس ایمیل خودشو داشته باشه و درخواستهای خریدی که به اون آدرس میاد مستقیما بره توی کارتابل مدیر بازرگانی و فوروارد به مدیریت شرکت و قابلیتهای اینچنینی دیگه ای که ممکنه در ٔآینده بهش احتیاج پیدا کنیم.
    بطور کلی میخام بدونم قابلیت گسترش شیرپونت توی این موارد چقدره؟
    همين گردش كاري يه سناريويي ميباشد كه هم با Sharepoint Designer وهم با Nintex انجام ميشود وبراي اضافه كردن .Condition و Action ازسمت شما ميتوانيد فرآيند تعريف شده را Edit كنيد شيرپونيت با Mail Servers شما چه مايكروسافتي چه غير مايكروسافتي سازگار ميباشد "مطالعه وسرچ "داشته باشيد.

نقل قول جناب حامد :

فكر قشنگيه من يكبار داخل وبلاگم عنوان ارائه سناريوها گذاشته بودم ولي متاسفانه دوستان كم لطفي ميكنند ولي به صورت يه تاپيك كه شكل مسابقه ويا مطرح كردن سناريو مختلف باشه ايجاد ميكنم واولين سناريو ويك مثال فرآيندي خودم استارت ميزنيم ولي بايد سناريو هاي ديگر مطرح بشه و اكتيو باشه نظر دوستان

mehrzadmo و Reza.D سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    عرض کنم که

متاسفانه دوستان كم لطفي ميكنند

من خیلی موافق نیستم چون دوستان قطعاً اگر حرفی برای گفتن داشته باشن، حرفشون رو میزنن !!! شاید واقعاً حرفی برای گفتن نبوده !!!

-=-=-=-=-=-=-

من قکر کنم یک تاپیک بزن در مورد اجرای سیستم‌ نامه نگاری با شیرپوینت
    اگر راه داشت و با قوانین انجمن مشکل نبود، یک سری راه‌کارهایی که یکی دوتا شرکت شیرپوینت کار توی ایران ارائه کردن هم بحث کنیم
    اگر راه داشت روی سیستم‌های مکاتبات اداری غیر شیرپوینتی هم صحبت کنم

سناریو هم میشه یک چیز خیلی کلی داد

حالا استارتش رو بزن، بحث رو شروع کنیم !

نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    عرض سلام مجدد
    خوشحالم که موضوع مورد استقبال دوستان قرار گرفته
    فکر می کنم اگه تاپیک تخصصی برای اتوماسیون اداری در شیرپوینت زده بشه خیلی مورد استقبال قرار بگیره
    اگه دوستای دیگه هم قانع بشن که میشه با شیرپوینت، اتوماسیون با قابلیت توسعه گسترده رو پیاده کرد استقبال بیشتری می کنن

نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    من قکر کنم یک تاپیک بزن در مورد اجرای سیستم‌ نامه نگاری با شیرپوینت
    اگر راه داشت و با قوانین انجمن مشکل نبود، یک سری راه‌کارهایی که یکی دوتا شرکت شیرپوینت کار توی ایران ارائه کردن هم بحث کنیم
    سلام ، من اگر شروع كنم سناريويي مطرح ميكنم كه به ذهنم ميرسد خيلي زمان ارائه مطالب به صورت Detail ندارم اگر هم براي پاسخ به دوستان زمان ميگذارم تزم اينه كه يا بايد مطرح كننده سوال پاسخش و بگيره و يانبايد صورت مساله پاك بشه شما باتوجه به صحبتي كه ميكنيد احتمالا تجربه اش هم داريد دراولين زمان ممكن اولين سناريو مطرح ميكنم مهم كاركردن با ابزارهاي فرآيند سازي و تجربه براي من و شماست وبعد منتظر اجرای سیستم‌ نامه نگاری با شیرپوینت ازسمت شما هستم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه ورک گروپ

آموزش شبکه ورک گروپ

کار با شبکه ورک گروپ

تفاوت شبکه سرور بیس با ورک گروپ

نرم افزار مدیریت شبکه ورک گروپ

ارتباط دامنه یا ورک گروپ

ورک گروپ

تعریف یوزر در شبکه ورک گروپ

اموزش ها

کار با شیرپوینت روی شبکه محلی فرق شبکه مبتنی بر دامین و ورک گروپنرم افزار های شبکه محلی وورک گروپفیلم ورک گروپ کردن کامپیوترشیر پوینت FBAمحدود کردن ورک گروپتفاوت ورک و دامینسناریو شبکه شیرپوینت واموزش کامپیوتر های ورک گروپهم از اکتیو هم از ورک گروپ در شبکه ورک گر وپمجوز استفاده يوزر در شيرپوينتنحوه دسترسی در شبکه ورک گروپنرم افزار تایید یک نامه در ورک گروپتفاوت دومین و ورک گروپاموزش درست کردن شبکه ورک گروپ

برچسب برای این موضوع