نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط mehdiiiii
  • 7 توسط yeganeh_p

موضوع: ست کردن url برای سایت شیرپوینت

نام حقيقي: www.ariagostaryazd.ir

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    47

ست کردن url برای سایت شیرپوینت

با سلام
    من یه سایت شیرپوینت درست کردم که از خارج دومین برای وصل شدن به آن باید IP ماشینمان رو وارد کنیم برای ست کردن یه دومین برای آن چکار باید انجام بدم.

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    از Central administration برو به operation و alternate access mapping بعد اونجا برای internet آدرس domain رو وارد کن و آدرس رو امتحان کن.

netw سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    47
    وقتی که میخوام از قسمت alternate access یه URL جدید اضافه کنم باید حتماً شماره پورت رو هم وارد کنم؟
    اینجوری هر کس که میخواد از سیستم استفاده کنه باید شماره پورت رو هم بدونه؟
    در ضمن ما دومین .ir از شرکت نیک خریدیم آدرس dns رو در سایت نیک چه باید وارد کنم.
    در ضمن سیستم ما روی یه IP ولید ران هست.

ممنون

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    اگه پورت ۸۰ هست نه لازم نیست. IP هم که باید ولید باشه
    الان کافیه آدرس سایتتون رو توش بزنید مثلا www.nik.ir

ویرایش توسط mehdiiiii : 2010-11-27 در ساعت 01:52 PM

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    47
    یعنی لازم نیست dns جایی ثبت کنم
    و فقط دومین رو اونجا وارد کنم

ممنون

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    تازه متوجه شدم میخواهید چه کانفیگی انجام بدهید خیلی بحثش سنگین وطولانیه نیاز به یک آموزش داره سوال خیلی ازبچه ها هم هست ولی دوست داشتم تو قسمت آموزش مطرح بشه من تمامی مراحل و step to step میگم خدمت شما وبقیه دوستان وشما هم قول بدهید که تمامی مراحل و با شکل برای ما بگذارید تا یک داکیومنت عالی بشود .
    به نام خدا

برای اینکه سایت شیرپوینت بروی اینترنت پابلیش شود دارای سه بخش برای تنظیم میباشد بخش اول : اینکه من میخواهم سایت داخلی به نام مثلا LAN.com
    را به یک سایت با url valid اینترنتی مثلا www.wan .com مپ کنم یعنی وقتی browsمیکنم www.map.comمحتویات شیرپوینتم با تمامی sub sitesنمایش داده شود
    به این قضیه میگن Alternate access maping بنابراین نتیجه :هرسایتی که بخواهیم از اینترنت دسترسی داشته باشیم باید توسط ما map شود
    دومین بخش تنظیمات مربوط به isa میشه ببینید من باید به isa بگم وقتی requesti ازسمت اینترنت میاد به سمت isa چه جوابی به requestداده شود باید برای isa درتنظیماتش web listener مشخص کنیم که درخواستها رابه سمت وسوی شیرپوینت هدایت کند.وسومین بخش تنظیمات iisمیباشد ولی تنظیمات iis را بروی خود شیرپوینت انجام میدهیم یعنی سایتمان را extendمی کنیم .تمامی مراحل را اجرا می کنیم .

بنابراین مراحل کاری ما میشود:
    1.set up ISA
    2.set up Alternate Access Mapping to new url
    3. Publish Sharepoint site in isa
    4.Extend web Application new url

مراحل کاری را باهم انجام می دهیم:
    بخش اول شیرپوینت : به سراغ CA شیرپوینت می رویم واز تب operation ازقسمت Global configuration گزینه Alternate Access Mapping را کلیک
    کرده و داخل همین صفحه گزینه Edit public urls واز قسمت change مشخص می کنیم کدام سایت شیرپوینت را پابلیش کنیم بنابراین آدرس Default آدرس سایت داخلی وآدرس اینترنت هم آدرس ulr را می دهیم .

بخش دوم : به سراغ ISA می رویم وبروی Firewall policy وازمنوی کشویی سمت راست ازتب tasksگزینه publish sharepoint sites راانتخاب می کنیم ویک نام می دهیم وگزینه اول همان publish single web site را انتخاب میکنیم وnext و نوع دسترسی را مشخص می کنیم با توجه به سایتمان و پالیسی که داریم https ویا http باشد که ما http وnext و آدرس سایت داخلی را مشخص میکنیم internal site name تایپ میکنیم طبق سناریوی خودم :http :\\LAN.com وnext می کنیم و request رابرایany domainمشخص می کنیم یعنی از هر doamin که درخواست بیاید قبول کند وnext که می کنیم یک web listener باید مشخص کنیم که همین جا یک web listener را مشخص می کنیم ازگزینه newیک نام دلخواه می دهیم و next نوع پرتوکل را http وnext ودسترسی از کجا ما external را انتخاب می کنیم ودرمرحله بعدی نوع Provider Authentication رامشخص میکنیم که چون میخواهیم درخواست ازسمت internet باشد گزینه No Authenticat می زنیم و Finish .
    وبعد از تعریف web listener وانتخاب آن از منوی ویزاردمان بقیه مراحل wizardراادامه می دهیم ومرحله بعدی گزینه اول که AAMیعنی alternet access mappingرا هم اکنون کانفیگ کردم .ودرمرحله بعدی لیست میکند گروهها وکاربرانی که میخواهند از اینترنت دسترسی داشته باشند اگر بخواهیم همه دسترسی داشته باشند
    All users راانتخاب می کنیم.
    سومین وآخرین تنظیم: به سراغ CAمی رویم که همان تنظیم iisمیباشد که بروی شیرپوینت صورت می گیرد .باید web application که سایتمان بروی آن قرارگرفته را
    Extend کنیم .به داخل CAازتب Application Management گزینه create or extend web application راانتخاب می کنیم ودراین صفحه گزینه دوم یعنی
    Extend on existing web application را انتخاب و وارد مرحله بعدی می شویم وweb application موردنظرمان راانتخاب می کنیم. ودرقسمت پورت 80 راوارد می کنیم ودرقسمت Host Header آدرس url را که www.wan.comبودید می دهیم ودرقسمت پایین صفحه هم نوع Zone رااینترنت مشخص می کنیم و ok کرده مراحل کاریمان به اتمام می رسد . اعتراف کنم که دستمان شکســــــــــــــت

ویرایش توسط yeganeh_p : 2010-11-27 در ساعت 09:02 PM
    SADEGH65، th95، mri2599 و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

پابلیش در شیرپوینت

اتصال به سایت شیرپوینت

طریقه پابلیش کردن در شیرپوینت

شیرپوینت extend

تنظیم شیر پوینت روی سایت اینترنتی

تغییر نام سایت شیرپوینت

ست کردن url برای sharepoint

وارد کردن آدرس سایت برای sharepoint

نحوه اتصال شیرپوینت به اینترنت

پابلیش کدردن شیرپوینت

تغییر آدرس شیرپوینت