باسلام خدمت دوستان عزیز. در خیلی از میکروتیک هایی که دارم روشون کار میکنم (بالغ بر بیش از 50 میکروتیک) مشکل مشابهی وجود داره که اونم مشکل در WebProxy هستش. بنده WebProxy رو با این تنظیمات Set میکنم:

ip firewall nat add chain=dstnat src-address=192.168.1.0/24 dst-address=!192.168.1.2 protocol=tcp dst-port=80 action=redirect to-ports=3128
ip proxy set enabled=yes port=3128 anonymous=yes cache-administrator=webmaster max-cache-size=unlimited max-cache-object-size=2048 max-client-connections=600 max-server-connections=600 max-fresh-time=3d cache-hit-dscp=4 cache-path=web-proxy
system logging action add name=ToSigma target=remote remote=192.168.1.2 remote-port=514 src-address=0.0.0.0
system logging add action=ToSigma topics=web-proxy,!debug
مشکل اینجاست که وقتی NAT نوشته شده برای WebProxy رو روشن میکنم، Log صفحات HTTP به سرور Syslog ارسال میشه ولی کاربران نمیتونند صفحات HTTP رو باز کنن. انگاری 8 Bit مربوط به NAT وب پروکسی رو ارسال میکنه به Syslog Server ولی دیگه نمیتونه بره روی 16Bit تا صفحه برای کاربران باز بشه. و جالب اینجاست که این موضوع در ورژن 6.49 و 6.48.1 میکروتیک درست داره کار میکنه... مسیله خیلی پیچیده شده برام. خیلی داره اذیتم میکنه و راه حلی هم براش ندارم. اگه از اساتید تجربه ای در این خصوص دارن ممنون میشم بهم در این باره کمک کنن. با تشکر از اینکه وقت برای خوندن این مطلب گذاشتین. یاعلی/