نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط shahani

موضوع: راه اندازی Failover با یک مودم

نام حقيقي: Nader

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

راه اندازی Failover با یک مودم

با سلام و احترام نمیدونم درست گفتم یا نه منظورم همون اینترنتی هست که اگه اولی به دلیل اتمام حجم یا هر چیز قطع شد دومی استفاده شه و دوباره برگرده به اولی.

دوستان میشه این کار را تو مودم های 4G شرکت های Tp-Link یا D-Link انجام داد با تنظیمات مودم؟
    چون مودم ها هم ورودی ADSL دارن هم ورودی سیم کارت میشه همچین کاری کرد یا امکانش نیست؟

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    اگه کلا کسی اینجا کمک نمیکنه میشه بقیه جایی را معرفی کنید که من بپرسم و جواب بگیرم؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوستان میشه این کار را تو مودم های 4G شرکت های Tp-Link یا D-Link انجام داد با تنظیمات مودم؟
    اگر همچنین پورتی هست بالطبع قابل استفاده است ! اما برای روشش باید از تنظیمات مودم تون عکس بزارید .

naderv سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    با سلام و احترام
    ممنون از توجهتون من میخوام خریداری کنم راستیاتش بهم گفتن این سایت در شبکه بسیار قوی هست و به احتمال قوی کسی هست که بهم بگه اگر مودم به این صورت باشه که دو ورودی دارخ آیا امکانش هست که این کار را انجام داد و این دو ورودی را همزمان استفاده کرد یا خیر؟
    حالا میخواستم بفرمایید که اگر امکانش هست بنده خرید کنم و تا به دستم رسید از تنظیمات خدمتتون عکس بزارم
    با تشکر

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    این مودم ها مدل به مدل متفاوت هست، ممکنه دو مدل شبیه به هم یکی ساپورت کنه و اون یکی نکنه.

اگه دوتا اینترنت بخواهید داشته باشید که متفاوت از هم باشن، یکی سیم کارت و یکی مثلا ADSL
    مودم های هواوی B612 و B525 رو خودم شخصا تست کردم و این قابلیت رو دارن.
    یعنی سیم کارت رو داخلشون میزنید و تعریف میکنید اولویت اول دسترسی به اینترنت مثلا ADSL باشه و بعد اگه اینترنت قطع شد، اینترنت رو از طریق سیم کارت ارائه میده.

در این صورت باید مودم 4G خودتون رو به یک مودم ADSL با کارت شبکه متصل کنید.

در حالت دیگه مثلا مودم TP-LINK AC1200 Archer VR400 یا مودم های مشابه اون، علاوه بر این که خودشون سرویس ADSL/VDSL رو ارائه میدن، یک پورت USB دارن که میتونید یک مودم دانگل بهشون وصل کنید، در اینصورت اگه خط ADSL قطع بشه، اینترنت رو از اون مودم USB میگیره و به شبکه میده.

در انتها باید بگم که گرچه تنظیم کردن یک مودم خانگی برای چنین کاریی بسیار ساده و بی دردسر است، اما قابلیت های بسیار کمی داره
    یعنی یک برنامه از پیش تعریف شده در داخل اونها قرار داده شده که این کار رو انجام بدن، مثلا ممکنه اینترنت شما دچار پکت لاست شده باشه، اینکار دائم باعث سویچ شدن بین اینترنت ها بشه، یا اینترنت اصلا سویچ نشه و هزار مشکل دیگه که راه حلی برای اونها وجود نخواهد داشت.
    همینطور اگر مودم های شما از دو عدد به سه عدد برسه و بخواید یک حالت سه مودمه داشته باشید که دوتا همیشه در حال کار و یکی بکاپ باشه ، یا حالت های دیگه ای که مثلا دوتا مودم بکاپ داشته باشید و غیره.
    در این صورت مودم ها هیچ قابلیت بدرد بخوری نخواهند داشت، اگه شما علاوه بر خرید مودم های خودتون یک دستگاه روتر میکروتیک بخرید، میتونید هر برنامه ای که مورد نظرتون برای Failover و یا ترکیب ترافیک دو مودم با یکدیگر است را به این روتر بدهید.
    البته باید برای خرید دستگاه مناسب با کارتون، همینطور تنظیم و راه اندازی این گونه روتر های پیچیده از مهندسین شبکه کمک بگیرید و سرخود اقدام به خرید و تنظیم نکنید چون بدلیل پیچیدگی این دستگاه ها به مشکلات بسیار زیادی برخورد خواهید کرد.

naderv سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع