نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: دسترسی به شبکه داخلی از طریق دو IP Valid و از دو ISP مختلف

نام حقيقي: شهرام

تازه وارد شناسه تصویری shahram60
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

دسترسی به شبکه داخلی از طریق دو IP Valid و از دو ISP مختلف

من یک میکروتیک دارم که از دو ISP مختلف اینترنت دارم . یک سمت 4 آی پی استاتیک داره که اینترنت روی آنNAT میشود و سمت دیگر به صورت PPPoE Client اینترنت دار میشود و IP Valid سمت خود را میگیرد . با کدام روش Load Balancing میتونم به یک سرور در شبکه داخلی که Web Publish است از هردوطرف دسترسی بدم . به گونه ای که اگر دسترسی از سمت اینترنت اول قطع شد کاربر من در شهرستان با تک IP سمت ISP دوم بتواند به سرور دسترسی داشته باشد ؟ آیا همزمان میشود از هر دوطرف IP ها رو NAT کرد ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نباید مشکل خاصی برای NAT کردن باشه.
    فقط مهم اون طرفی هست که چهار آی پی استاتیک داره. اگه خود میکروتیک اینترنت را بصورت NAT شده از دستگاه دیگری دریافت میکند، باید در آن دستگاه پورت های مورد نیاز را برای میکروتیک NAT کنید، در غیر اینصورت اگر میکروتیک با هر 5 آی پی (یا همان دو آی پی که میخواهید سرور داخلی ، روی آنها در دسترس باشد) از دو آی اس پی بصورت مستقیم در دسترس است و میتوان آنرا از روی اینترنت پینگ کرد، مشکلی وجود نداره.

شما میتوانید آی پی های پابلیک خود را در یک لیست آدرس ذخیره کنید (مثلا 20.20.20.20 و 30.30.30.30)
    سپس آنها را برای سرور مثلا وب خود با آی پی داخلی 192.168.100.100 برای پورت های 80 و 443 به اشتراک بگذارید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع