نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: مشکل در pptp

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397

مشکل در pptp

سلام دوستان من یه روتر میکروتیک دارم که از lan1 اینترنت میگیره و رنج دریافتیش 192.168.1.1/24 هست و به صورت dhcp client ای پی میگیره و روش وی پی سرور راه اندازی کردم و راحت هم بهش کانکت میشه حالا من داخل این روتر یه pptp client کانکت هست میخوام هر موقع وصل شدم به وی پی روتر خودم تمام بشته ها رو از pptp client بگیره

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    باید داده ها را در منگل مارک گذاری کنی، داده هایی که از وی پی ان سرور دریافت میشه و بعد یک روت بنویسی که داده های مارک شده به سمت وی پی ان کلاینت شما ارسال بشه.
    و وی پی ان کلانت شما نیز از اینترنت مودم که روت پیش فرض روتر هست استفاده خواهد کرد، مگر اینکه خودتون تنظیماتی انجام بدین که از اینترنت دیگه ای استفاده کنه.
    فراموش نکنید که برای وی پی ان کلاینت حتما باید NAT جداگانه تعریف کنید تا قابلیت ارتباط برقرار کردن داده های عبوری از روی روتر با سرور وی پی ان برقرار بشه.
    درضمن PPTP کانکشن ضعیف و قدیمی است، اگر در بستر اینترنت قرار به استفاده هست، پیشنهاد میکنم از تانل های امن و جدید استفاده نمایید.

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    باید داده ها را در منگل مارک گذاری کنی، داده هایی که از وی پی ان سرور دریافت میشه و بعد یک روت بنویسی که داده های مارک شده به سمت وی پی ان کلاینت شما ارسال بشه.
    و وی پی ان کلانت شما نیز از اینترنت مودم که روت پیش فرض روتر هست استفاده خواهد کرد، مگر اینکه خودتون تنظیماتی انجام بدین که از اینترنت دیگه ای استفاده کنه.
    فراموش نکنید که برای وی پی ان کلاینت حتما باید NAT جداگانه تعریف کنید تا قابلیت ارتباط برقرار کردن داده های عبوری از روی روتر با سرور وی پی ان برقرار بشه.
    درضمن PPTP کانکشن ضعیف و قدیمی است، اگر در بستر اینترنت قرار به استفاده هست، پیشنهاد میکنم از تانل های امن و جدید استفاده نمایید.
    سلام من این کارو انجام دادم اگر امکان داره کمی مبتدیانه بگین من خیلی مبتدی هستم

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بخش In-Interface رو مشخصاً روی همون اینترفیس سرور خودتون قرار بدین، یعنی فقط باید داده هایی مارک گذاری بشن که از طرف کلاینت ها به سرور شما دارن میان، مثلا pptp-in1 همون سروری هست که شما ساختید و باید اون رو انتخاب کنید
    الان که All ppp رو انتخاب کردید، داده های همون اینترفیس Out شما که کلاینت هست نیز، انتخاب میشه
    اگر نتونستید اینکار رو به درستی انجام بدین؛ فعلا برای انجام کانفیک اولیه ، مقدار Src. address رو برابر با آی پی یکی از کلاینت های خودتون توی شبکه قرار بدین تا داده های اون دستگاه مارک بشه و بخش In-Interface را مقدار دهی نکنید، تا مطمئن شوید که داده های اون دستگاه به وی پی ان خروجی از میکروتیک متصل شده و بعد از اون؛ سعی کنید این بخش رو همون طوری که گفتم درست کنید.

بخش Ip/Route را درست تنظیم کردین و با این تنظیم داده هایی که مارک مورد نظر روی اونها خورده به داخل PPtp خروجی ارسال میشه.

بخش NAT رو نمیبینم تصویری ازش گذاشته باشید؛ باید به این صورت عمل کنید تا داده های عبوری، آی پی خروجی قابل شناسایی بدست بیارن تا ارتباط برقرار بشه :

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    بخش In-Interface رو مشخصاً روی همون اینترفیس سرور خودتون قرار بدین، یعنی فقط باید داده هایی مارک گذاری بشن که از طرف کلاینت ها به سرور شما دارن میان، مثلا pptp-in1 همون سروری هست که شما ساختید و باید اون رو انتخاب کنید
    الان که All ppp رو انتخاب کردید، داده های همون اینترفیس Out شما که کلاینت هست نیز، انتخاب میشه
    اگر نتونستید اینکار رو به درستی انجام بدین؛ فعلا برای انجام کانفیک اولیه ، مقدار Src. address رو برابر با آی پی یکی از کلاینت های خودتون توی شبکه قرار بدین تا داده های اون دستگاه مارک بشه و بخش In-Interface را مقدار دهی نکنید، تا مطمئن شوید که داده های اون دستگاه به وی پی ان خروجی از میکروتیک متصل شده و بعد از اون؛ سعی کنید این بخش رو همون طوری که گفتم درست کنید.

بخش Ip/Route را درست تنظیم کردین و با این تنظیم داده هایی که مارک مورد نظر روی اونها خورده به داخل PPtp خروجی ارسال میشه.

بخش NAT رو نمیبینم تصویری ازش گذاشته باشید؛ باید به این صورت عمل کنید تا داده های عبوری، آی پی خروجی قابل شناسایی بدست بیارن تا ارتباط برقرار بشه :

تشکر استاد عزیز واقعا ممنون انشاالله که خداوند به شما خیر برکت بده واقعا باید بر دستان افرادی چون شما بوسه زد که علم خودشون رو از بقیه دریغ نمی کنن

ویرایش توسط vahidati : 2019-09-24 در ساعت 09:27 PM

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    خواهش میکنم، موفق باشید و خوشحالم که مشکلتون برطرف شد

نام حقيقي: علی بارانی

تازه وارد شناسه تصویری alibaran
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تشکر بنده هم همین مشکل رو داشتم

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع