نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: static Dns

نام حقيقي: علیرضا

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26

static Dns

سلام

داخل شبکه یک سرور دارم که روش دوتا سرویس میخوام به یوزرا ارائه کنم و اصلا قرار نیس از اینترنت بهش دسترسی داشته باشه مثلا www.test.com که ip سرورش مثلا 192.168.1.1 هست برای این نام دامنه داخل static dns میکروتیک یه رکورد اضافه کردم و بدرستی کار میکنه
    روی همین سرور 192.168.1.1 یه سرویس دیگه ارائه کردم مثلا فایل سرور با یه پورت دیگه مثلا 192.168.1.1:81 و میخوام برای این آدرس یه نام dns مثلا www.software.com داشته باشم ولی در static dns میکروتیک نمیشه آدرس ip را با پورت نوشت .اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    شما برای هر دوتا آدرس همون آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید و دوتا رکورد استاتیک درست کنید .
    هر کدوم از آدرسها که درخواست بشه دی ان اس سرور میکروتیک آی پی 192.168.1.1 را باز خواهد گردوند.

حالا میتونید برای یک سرویس از دامین test.com استفاده کنید و برای سرویس دیگه از software.com .
    سرویس دی ان اس، پورت رو مشخص نمیکنه، در دستگاه مصرف کننده باید پورت های مورد استفاده را مشخص کنید مثلا :
    test.com:80
    و
    software.com:81

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط love_inrai نمایش پست ها
    سلام

داخل شبکه یک سرور دارم که روش دوتا سرویس میخوام به یوزرا ارائه کنم و اصلا قرار نیس از اینترنت بهش دسترسی داشته باشه مثلا www.test.com که ip سرورش مثلا 192.168.1.1 هست برای این نام دامنه داخل static dns میکروتیک یه رکورد اضافه کردم و بدرستی کار میکنه
    روی همین سرور 192.168.1.1 یه سرویس دیگه ارائه کردم مثلا فایل سرور با یه پورت دیگه مثلا 192.168.1.1:81 و میخوام برای این آدرس یه نام dns مثلا www.software.com داشته باشم ولی در static dns میکروتیک نمیشه آدرس ip را با پورت نوشت .اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
    شما هر دو زیکورد را با یک ادرس ای پی داشته باشید

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون

دوستان درسته توی dns نمیشه پورت رو تعریف کرد ولی من نمیخوام آدرس مثلا به صورت www.test.com:81 باشه.

راه حل اینو نمیدونم

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سمت وب سرور، به ازای هر وب سایت که تعریف میکنید؛ Binding هایی خواهید داشت که در آن میتوانید تعریف کنید این سایت، با چه آدرس هایی و روی چه پورت هایی دسترسی داشته باشد.

در واقع، به وب سرور، میفهمانید که اگر درخواستی با نام مثلا sitename1.com آمد؛ به این سایت مربوط است.

بنابراین، بر روی یک آدرس IP، میتوانید بیش از یک سایت با نام های مختلف داشته باشید که کاملا هم مستقل از یکدیگر باشند.

بر روی IIS؛ در قسمت Binding به Hostname توجه کنید.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    یک راه دیگر نیز وجود دارد بشرط اینکه از Http استفاده کنید
    میتوانید یک رول ds-nat در فایروال روتر خود تعریف کنید که درخواست هایی با مقصد آی پی سرور که دارای URL سایت test.com هستند و پورت مقصد آنها 80 است را به همان آی پی با پورت 81 ریدایرکت کند.
    در نتیجه داخل شبکه داخلیتون اگه کسی test.com را بزنه با بازشدن پورت 80 به سمت سایت دوم software.com نخواهد رفت و با انجام ریدایرکت به پورت 81 متصل خواهد شد.

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام

ممنون از دوستان روی سرور ، iis و یا وب سرور دیگه ای ندارم که بتونم کانفیگی که فرمودین رو انجام بدم هر دوتا نرم افزار هستن و خودشون روی پورت 80 سرویس ارائه میکنن یکی TSPlus هستش
    توی میکروتیک dstnat هم قبلا رولش رو نوشتم بازم انجام نشد .
    ممنون از راهنماییتون

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع