نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: هنگام روت کردن 2 پهنای باند در میکروتیک سوالی دارم

نام حقيقي: Mr hossein aalizadeh

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

هنگام روت کردن 2 پهنای باند در میکروتیک سوالی دارم

با سلام

یک میکروتیک rb951 در یک شرکت استفاده میشود ، ادر 1 و 4 و 5 و WLANبا هم بریج شده اند و رنج ای پی 192.168.120.0/24 را در اختیار کاربران شبکه قرار میدهند

به ادر 2 اینترنتی با ای پی ولید از شرکت شاتل دادم و ppoe میکروتیک خورده (یعنی مودم روی مود بریج میباشد )
    به ادر 3 اینترنت ایرانسل وصل میباشد که ای پی ولید ندارد و براش یک روت گت وی نوشته شده

کلیه کاربران از اینترنت ایرانسل استفاده میکنند ،
    سرویس l2tp روی این روتر بورد را فعال کردم ،که مدیر ان شرکت بتواند به این روتر بورد وی پی ان بزند و دسترسی به کلاینت های خود با رنج ای پی 192.168.120.0/24داشته باشد

ای پی که مدیر از pool l2tp میگیرد در رنج 10.10.12.1-10.10.12.200 می باشد
    حال به این مشکل برخورده ام که وقتی مدیر شرکت فوق به میکروتیک وی پی ان میزند ارتباط وصل میشود ، ای پی ان ادر را که 192.168.120.254 داده ام پینگ میکند (یعنی ای پی ست شده روی ادر میکروتیک) ، اینترنت هم دارد با توجه به mangle و NAT که قبلا نوشتم ، اما ایپی کلاینت ها را پینگ نمیکند که رنجشان 192.168.120.0/24می باشد ، لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید متشکرم
    حسین عالی زاده

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    من فکر میکنم مشکل از اینجا ناشی می شود که مدیران از طریق اینترنت ADSL و آی پی استاتیک اینترنتی آن به روتر وی پی ان میزنند
    در نتیجه ارتباط مورد نظر با روتر بدون مشکل برقرار می شود اما از آنجایی که گت وی خروجی کاربران به سمت اینترنت ایرانسل است ، وقتی بسته پینگ به کامپیوتر کلاینت می رسد و پاسخ به سمت روتر ارسال می شود(بشرط داشتن دیفالت گت وی) ، به جای آنکه به داخل وی پی ان بازگردد ، به سمت اینترنت ایرانسل هدایت می شود و در نتیجه بسته به مقصد درست نرسیده و از دست می رود.

چندین راه اگر مشکل همین باشد نیز میتوانم پیشنهاد دهم .
    1.مارک کردن بسته های داده ای که با مقصد وی پی ان از داخل شبکه ارسال می شوند و در مرحله بعد مسیریابی داده های مارک شده به سمت کانکشن PPPoE و مودم ADSL
    2.روت نویسی بصورت انحصاری برای عبور داده ها با مقصد اتصالات راه دور وی پی ان ، به داخل وی پی ان ، با اولویت بالاتر نسبت به روت پیشفرض که مابقی داده ها را به داخل اینترنت ایرانسل می فرستد.
    3.اضافه کردن یک آپشن در DHCP Server میکروتیک (کد 121) ، برای مشخص کردن اینکه داده هایی با مقصد یک یا چند رنج شبکه به سمت گت وی دومی هدایت و مسیریابی شوند.

نام حقيقي: Mr hossein aalizadeh

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    عرض ادب و احترام ، مارک کردم اما این مشکل برطرف نشد در رابطه با کد 121 بیشتر توضیح میفرمایید ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع