نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: عدم تنظیم صحیح time zone در یوزر منیجر میکروتیک و دوربین ها

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90

عدم تنظیم صحیح time zone در یوزر منیجر میکروتیک و دوربین ها

با سلام
    من در ntp میکروتیک آی پی یک time server رو در قسمت ntp client میکروتیک ست کردم که بدون هیچ مشکلی هم ساعت و هم time zone میکروتیک update میشه و در حال حاضر time zone به طور اتوماتیک +3:30 تنظیم میشه. و همچنین من در میکروتیک ntp server رو نیز فعال و راه اندازی کردم و در کلاینتهای شبکه و همچنین DRV (دوربین) ها نیز در قسمت ntp آدرس میکروتیک رو به عنوان time سرور دادم که ساعت dvr ها نیز از میکروتیک تنظیم بشه . که کلاینتها بدون مشکل کار میکنند اما 2 تا مشکل هست:
    1- usermanager میکروتیک time zone را در بهار و پاییز اتوماتیک تنظیم نمیکنه و باید در این فصل ها که ساعتها یک ساعت جلو و عقب میشوند در یوزر منیجر باید دستی time zone رو تنظیم کنیم .
    2- این مشکل برای دستگاههای DVR هم هست و چون تعدادشون زیاده سخته که دستی تنظیم کنیم. البته خود ساعت رو دقیق از میکروتیک میگریند ولی به شزطی که time zone رو خودمون دستی تنظیم کنیم . چطور امکان داره که dvr ها و همچنین یوزر منیجر خود میکروتیک هم time zone رو از روی میکروتیک تنظیم کنند؟ مگه وقتی من در قسمت ntp server دستگاههای DVR آی پی میکروتیک رو دادم نباید به جز ساعت time zone رو هم تنظیم کنه؟
    چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    مشکل منم هست ، راه حلی براش پیدا نکردم.
    حالا که یوزرمنیجر میکروتیک time zone رو از میکروتیک نمیگیره و در واقع از ساعت وقت مبدا استفاده میکنه و نه وقت محلی .
    میبایست در یوزرمنیجر علاوه بر time zone گزینه دیگه ای نیز وجود میداشت که بر اساس تاریخ خود به خود time zone را کم و زیاد میکرد.

این تنظیم در خود میکروتیک وجود دارد اما متاسفانه در یوزرمنیجر درنظر گرفته نشده است .

شاید دستگاه های DVR شما چنین قابلیتی داشته باشند.

- - - ادامه - - -

البته یک راه دیگه وجود داره اگه تعداد دستگاه ها خیلی زیاد هست
    اونم اینکه از سرور NTP استفاده نشه و ساعت و وقت محلی به عنوان وقت مبدا GMT بصورت دستی در میکروتیک وارد بشه و TIME Zone برابر 0 قرار داده بشه.
    اینجوری تمام کلاینت ها بدون هیچ تنظیمی ساعت درست رو دریافت میکنند
    اما مشکل بزرگ دیگه ای ایجاد میشه که نیاز به تنظیم دائمی ساعت در میکروتیک بوجود خواهد امد و با یک قطع و وصل برق و یا ریستارت میکروتیک میبایست ساعت را مجدد تنظیم نمود.

javadkey سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    یک راه غیرمتعارف و البته عالی برای رفع این مشکل وجود داره .
    اگر سرور NTP در ایران وجود داشته باشه که بجای ارسال زمان مبدا که نیاز به تنظیم TimeZone داره از ابتدا زمان مبدا را + TimeZone ایران کند تمام مشکلات برطرف می شود .
    در این صورت میشه از یک ساعت دقیق بهره برد و درضمن بدون نیاز به تنظیم TimeZone در ماه های مختلف سال آنرا برابر صفر قرار داد.

البته این مشکل مربوط به کلاینت ها میشود که باید اعداد TimeZone را در آنها وارد کرد ، اگر نه خود میکروتیک براحتی منظقه زمانی Asia/Tehran دارد که اگه انتخاب بشه بطور خودکار TimeZone 4:30 و 3:30+ در تمامی سال ها به یکدیگر سویچ میکنند و نیاز به تغییر دستی و هر چندماه یکبار ندارد.

javadkey سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع