نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط shahani
  • 1 توسط firstline
  • 1 توسط shahani

موضوع: تقسیم اینترنت بین دو کامپیوتر بصورت مساوی با میکروتیک 750

نام حقيقي: مسعود

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94

Icon14 تقسیم اینترنت بین دو کامپیوتر بصورت مساوی با میکروتیک 750

با سلام
    دو کامپیوتر دارم که با یک هاب بهم متصل هستند و یک مودم ایرانسل td-lte هم دارم که سرعتش نوسان داره و اینترنت رو برای این دو دستگاه تامین میکنه
    یک روتر بورد میکروتیک 750 قدیمی معمولی هم دارم
    لطفا راهنمایی بفرمایی که چجوری میکروتیک را تنظیم کنم که میزان پخش اینترنت با هر سرعتی که توسط مودم ایرانسل ارائه میشه بصورت کاملا مساوی تقسیم بشود و مسلا کاربر یکی از دستگاه ها با نصب دانلود منیجر نتونه کل سرعت اینترنت رو به خودش اختصاص بدهد

نکته:
    من در استفاده از میکروتیک تازه کار هستم
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    شما مودمتون رو باید به یکی از پورت های میکروتیک متصل کنید و ارتباط میکروتیک رو با اون برقرار کنید
    بطوری که روتز شما اینترنت دار بشه و از داخل اون بتونید مثلا سرور گوگل را پینگ کنید .
    بعد از اون یک پورت دیگه رو باید به هاب متصل کنید و با دنبال کردن راهنمای آموزشی چگونگی اینترنت دادن به کامپیوتر ها از روی میکروتیک اینترنت را برای دستگاه متصل به هاب به اشتراک بگذارید . (با تنظیم بخش های ip\route و ip\firewall\nat )
    اتصال میکروتیک به اینترنت - قسمت اول - هانی تک

بعد از اون برای تقسیم پهنای باند باید از بخش Queues استفاده کنید و آدرس ip کامپیوتر ها مختلف رو وارد کنید و برای اون حداکثر سرعت آپلود و دانلود مشخص کنید.

درضمن پیشنهاد میکنم اگه روتر قدیمی شما مدت هاست استفاده نشده و سیستم عامل اون قدیمی است با استفاده از آموزش های مربوط به آپگرید روترOS عملیات ارتقا سیستم عامل را انجام دهید تا از مشکلات آتی در این زمینه جلوگیری شود.

askari و firstline سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مسعود

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94
    بسیار ممنون و سپاسگزارم
    با این روش من میتونم تعریف کنم که هر کدوم ماکزیمم پهنای باند را برای هر دستگاه تعریف کنم اما من میخوام سرعت اینترنت ورودی هر چی که باشه بین دو تا کامپیوتر مساوی تقسیم بشود
    آیا این کار امکان پذیر است که با توجه به نوسانات سرعت اینترنت ورودی پهنای باند برای هر دستگاه بصورت اتوماتیک 50% تعیین گردد؟

askari سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    شما میتونید برای هر بسته ارسالی / دریافتی یک سقف سرعت درنظر بگیرید.
    به این شیوه اگه دو دستگاه در شرایط مساوی تعداد کانکشن های برابر داشته باشن سرعت تقسیم خواهد شد .
    https://network.itpro.ir/tips/31688/...B1%D8%AF%D9%86

این در شرایطی است که پهنای باند دریافتی شما بشدت نوسان داشته باشد و یک حداقل تنظیم شده رو نتونید برای تقسیم سرعت مشخص کنید.
    اما این روش برای دانلود از دانلودمنیجر کار نمیکنه و به این دلیل که تعداد کانکشن های بسیار زیادی رو نرم افزار های مدیریت دانلود میزنن
    اگر کاربری با یک تک کانکشن اقدام به دانلود کرده باشه و کاربر دیگه با مدیریت دانلود 16 کانکشن همزمان زده باشه ، تقسیم بندی به صورت 16 به یک نا عادلانه خواهد بود.

شما میتونید مستقیم بسته های فایل های دانلودی یا ویدیوها رو درحال تماشا مارک گذاری کنید و سپس بصورت مجزا پهنای باند کمی رو به اونها اختصاص بدین که دانلود یک فایل منجر به اشغال تمامی پهنای باند اینترنت نشه .
    که استفاده از این روش بار پردازشی به روتر تحمیل میکنه و باید از لایه هفت استفاده بشه . نحوه راه اندازی نیز مقداری پیچیده است که آموزش راه اندازی آن بر روی اینترنت وجود داره و در صورت تمایل به استفاده از این روش با جستجو شیوه را خواهید یافت.

firstline سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع