نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط javadkey
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: تفکیک ترافیک اینترنت از ترافیک مربوط به دوربین های مدار بسته

نام حقيقي: علیرضا

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26

تفکیک ترافیک اینترنت از ترافیک مربوط به دوربین های مدار بسته

باسلام خدمت دوستان

سناریو شبکه اینگونه است که دو تا ساختمان که توسط لینک بهم متصل هستن کاربران هم با یوزر منیجر میکروتیک اکانتینگشون انجام میشه وقتی میخوام دوربین های ساختمان دیگه رو چک کنم اگه یوزر به اینترنت کانکت باشه میکروتیک از ترافیک مشخص شده در یوزرمنیجر کم میکنه و ترافیک یوزر سریع تمام میشه درحالی که روت دارم و نیاز به اینترنت نیست برا چک کردنشون
    با منگل هم یه کارایی کردم جواب نگرفتم اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین

ممنون

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط love_inrai : 2017-12-27 در ساعت 09:21 AM

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    سلام
    میتونید در Firewall یک Filter Rule اضافه کنید و Chain اون رو forward قرار بدین .
    Dst Address رو رنج آدرس ip های دوربین های خودتون قرار بدین .
    و اکشن رو روی Fasttrack Commection تنظیم کنید .
    این رول رو به اولین خط فایروال خودتون منتقل کنید تا تمام بسته هایی که مقصد اونها دوربین هاست ، بلافاصله از روتر عبور کنند.

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون اینم نوشته بودم قبلا بازم تست کردم ولی جواب نداد

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    این مورد به روتر ارتباطی ندارد. باید روی سیستم ها روت بنویسید تا ترافیک مربوط به دوربین ها یا شبکه داخلی از کانکشن عبور نکند.

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    یعنی توی هر سیستم برم روت بنویسم توی روتر نمیشه ترافیک ها رو از هم جدا کرد؟

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    این مورد به روتر ارتباطی ندارد. باید روی سیستم ها روت بنویسید تا ترافیک مربوط به دوربین ها یا شبکه داخلی از کانکشن عبور نکند.
    به جز دوربین حتما در شبکه داخلی هم این مشکل هست یعنی اگر در شبکه داخلی بین سیستم ها فایل رد و بدل بشه بازم از ترافیک کاربران کم میشه و زود تموم میشه. منم در شبکمون این مشکل رو دارم ولی هنوز نتونستم حل کنم . البته باید این مشکل در روتر حل بشه نه در سیستمها. چون اگه در شبکه ۱۰۰ یا بیشتر سیستم باشه باید روی هر کدوم روت بنویسیم. چطوریش حالا بماند

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نمیدونم والا تعجبه
    من یک شبکه 20 کلاینتی دارم و یک سرور از یک رنج ip دیگه که به پورت خارج از پوشش هات اسپات متصل هست
    دوتا کار انجام دادم ، اول اینکه در Walled Garden IP List رنج های مجاز داخلی رو وارد کردم تا اگه کلاینت ها لاگین نبودن با استفاده از اون به سرور و دیگران دسترسی داشته باشند .
    دوم نوشتن چندتا رول در فایروال هست برای جداسازی ترافیک داخلی از ترافیک مصرفی اینترنت ، در زمانی که کاربران لاگین هستند .

به خوبی کار میکنه ، شبکه داخلی با سرعت بالا بدون محاسبه ترافیک در رنج های مختلف درحال کار هست و همزمان استفاده از اینترنت محدود شده به سرعت و ترافیک مشخص با هات اسپات و یوزرمنیجر میکروتیک .

نمیدونم چرا من این راه حل رو به هرکی گفتم نتونسته انجامش بده ، یکم برام عجیبه
    ممکنه نسخه های قدیمی روتر os چنین مشکلی داشتن اما در حال حاضر حل شده
    تنظیمات روتر من خیلی ساده هست ، کار پیچیده ای انجام ندادم که بگم یک کار دیگه انجام دادم و به اون دقت نداشتم ...

- - - ادامه - - -

آدرس ip تمام کلاینت هایی که در هر دو ساختمان از میکروتیک اینترنت میگیرند به همراه تمامی دوربین ها ، همگی را در همان رنج پورت میکروتیک که روی آن هات اسپات فعال است تغییر دهید.
    بطوری که تمام دستگاه ها ارتباط لایه دو داشته باشند و همگی دارای یک رنج ip باشند.
    (هات اسپات را طوری تنظیم کنید که دستگاه ها بعد از اتصال تغییری در آدرس ip آنها انجام نشود)
    باید مشکلتون حل بشه

javadkey سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون از راهنمایی شما ولی من هات اسپات ندارم

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    نمیدونم والا تعجبه
    من یک شبکه 20 کلاینتی دارم و یک سرور از یک رنج ip دیگه که به پورت خارج از پوشش هات اسپات متصل هست
    دوتا کار انجام دادم ، اول اینکه در Walled Garden IP List رنج های مجاز داخلی رو وارد کردم تا اگه کلاینت ها لاگین نبودن با استفاده از اون به سرور و دیگران دسترسی داشته باشند .
    دوم نوشتن چندتا رول در فایروال هست برای جداسازی ترافیک داخلی از ترافیک مصرفی اینترنت ، در زمانی که کاربران لاگین هستند .

به خوبی کار میکنه ، شبکه داخلی با سرعت بالا بدون محاسبه ترافیک در رنج های مختلف درحال کار هست و همزمان استفاده از اینترنت محدود شده به سرعت و ترافیک مشخص با هات اسپات و یوزرمنیجر میکروتیک .

تنظیمات روتر من خیلی ساده هست ، کار پیچیده ای انجام ندادم که بگم یک کار دیگه انجام دادم و به اون دقت نداشتم ...

- - - ادامه - - -

آدرس ip تمام کلاینت هایی که در هر دو ساختمان از میکروتیک اینترنت میگیرند به همراه تمامی دوربین ها ، همگی را در همان رنج پورت میکروتیک که روی آن هات اسپات فعال است تغییر دهید.
    بطوری که تمام دستگاه ها ارتباط لایه دو داشته باشند و همگی دارای یک رنج ip باشند.
    (هات اسپات را طوری تنظیم کنید که دستگاه ها بعد از اتصال تغییری در آدرس ip آنها انجام نشود)
    باید مشکلتون حل بشه
    ترافیک داخلی رو با اینترنت چطوری جدا کردید؟

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نمیدونم والا تعجبه

- - - ادامه - - -

باید مشکلتون حل بشه
    ضمنا من عین گفته شما رول در فایروال ایجاد کردم با همان تنظیماتی که شما گفتید و خوشبختانه نتیجه گرفتم ولی یه موردی که هست در شبکه هم رنج هیچ حجمی استفاده نشد ولی در دو شبکه متفاوت به مقدار کیلوبایت حجم کم میکنه که نمیدونم برای چیه؟
    مثلا ما در هات اسپات یک یوزر داریم که 100 مگابایت بهش حجم دادیم. وقتی یک فایل 10 گیگابایتی رو در شبکه هم رنج از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انتقال میدیم هیچ حجمی مصرف نمیشه ولی همان فایل را وقتی به یک کامپیوتر در یک رنج شبکه دیگه انتقال میدیم با اینکه که حجم رو کلا مصرف نمیکنه که 100 مگابایت کاربر تموم بشه ولی برحسب کیلوبایت حجم مصرف میشه. نمیدونم این مصرف بر حسب کیلو بایت برای چه چیزی هست؟

shahani سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkey نمایش پست ها
    وقتی یک فایل 10 گیگابایتی رو در شبکه هم رنج از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انتقال میدیم هیچ حجمی مصرف نمیشه ولی همان فایل را وقتی به یک کامپیوتر در یک رنج شبکه دیگه انتقال میدیم با اینکه که حجم رو کلا مصرف نمیکنه که 100 مگابایت کاربر تموم بشه ولی برحسب کیلوبایت حجم مصرف میشه. نمیدونم این مصرف بر حسب کیلو بایت برای چه چیزی هست؟
    اگه اون رنج دیگه از کامپیوتر های داخلی شما خارج از هات اسپات قرار داره ،
    یعنی یک پورت میکروتیک که هات اسپات روی اون نیست و مثلا به مودم یا غیره وصل هست ، چون ارتباط لایه سه برقرار میشه با اون رل های فایروال دورزده خواهد شد و معمولا نباید هیچ مصرفی نشان داده بشه (هرچند ثانیه در حد بایت طبیعی هست)

اما اگر رنج دوم شما تحت پوشش هات اسپات قرار داره و شما در یک شبکه لایه دو که سویچ و غیره هست از دو رنج همزمان استفاده کردین این مسئله برای شما وجود داره ، موضوع بر سر این هست که دیتا ورودی قبل از رسیدن به رول های فایروال در هات اسپات محاسبه میشه .
    بخاطر دقت؛ چارت شرکت میکروتیک بصورتی است که ابتدا ترافیک ورودی در هات اسپات محاسبه شده و بعد وارد بخش های پردازشی دیگر از جمله فایروال و منگل میشود.
    در این صورت تنها راه چاره این هست که در شبکه داخلی خود ، تنها و تنها از یک رنج ای پی استفاده کنید که ip پورت یا بریج هات اسپات نیز از همان رنج است.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط love_inrai نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما ولی من هات اسپات ندارم
    خب در اینصورت به هر روش دیگه ای مثل VPN کاربرها از اینترنت استفاده میکنند هر پاکت داده ای که وارد روتر شود مورد محاسبه قرار خواهد گرفت و محدودیت های سرعت و ترافیک برای آن کاربر لحاظ خواهد شد .
    این مراحل قبل از اینکه رول های فایروال و منگل بررسی شوند ، اجرا میگردند در نتیجه راه چاره ای وجود ندارد مگر اینکه ترافیک عبوری شما از روتر نگذرد.
    همانطور که دوست خوبمون جناب مجتبی اشاره کردند شما باید در مبدا روی کامپیوتر ها روت نویسی انجام دهید که اصلا بسته های داده شما وارد کانکشن اینترنت(مثلا VPN) از ابتدا نشوند ، در غیر اینصورت حتما محاسبه خواهند شد.
    این موضوع فقط مربوط به دوربین ها نمیشود ، دستگاه های کامپیوتر متصل به اینترنت در شبکه شما وقتی با یک دیگر ارتباط برقرار کنند نیز سرعت و ترافیک آنها محدود خواهد شد.

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    ضمنا من عین گفته شما رول در فایروال ایجاد کردم با همان تنظیماتی که شما گفتید و خوشبختانه نتیجه گرفتم ولی یه موردی که هست در شبکه هم رنج هیچ حجمی استفاده نشد ولی در دو شبکه متفاوت به مقدار کیلوبایت حجم کم میکنه که نمیدونم برای چیه؟
    مثلا ما در هات اسپات یک یوزر داریم که 100 مگابایت بهش حجم دادیم. وقتی یک فایل 10 گیگابایتی رو در شبکه هم رنج از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انتقال میدیم هیچ حجمی مصرف نمیشه ولی همان فایل را وقتی به یک کامپیوتر در یک رنج شبکه دیگه انتقال میدیم با اینکه که حجم رو کلا مصرف نمیکنه که 100 مگابایت کاربر تموم بشه ولی برحسب کیلوبایت حجم مصرف میشه. نمیدونم این مصرف بر حسب کیلو بایت برای چه چیزی هست؟
    این روش عمل کرد ولی به یه مشکل دیگه برخورد کردیم. این که ما اینترانت هم داریم و با ایجاد این رول اینترات سرعتش به شدت پایین میاد و با غیرفعال کردنش برطرف میشه

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    این روش عمل کرد ولی به یه مشکل دیگه برخورد کردیم. این که ما اینترانت هم داریم و با ایجاد این رول اینترات سرعتش به شدت پایین میاد و با غیرفعال کردنش برطرف میشه
    من این رول ها را برای دسترسی بدون محدودیت کاربران تحت پوشش هات اسپات به سرور 192.168.1.106 که خارج از هات اسپات است نوشته ام .
    (این سرور به پورت مودم متصل است و یک پورت دیگر مودم به روتر متصل است که سرویس اینترنت از روی آن ارائه می شود.)

یعنی اگر شما چنین سروری روی اینترنت و یا خارج از هات اسپات ندارید که نیاز به نامحدود کردن آن داشته باشید ، به این رول ها احتیاج ندارید .
    اگر آنها را حذف کنید ؛ همچنان در شبکه داخلی لایه دو خود بدون محدودیت ترافیک باید تمامی کاربران بتوانند با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند.

====
    برای اینترانت نیز باید دقیقا برنامه داشته باشید ، روت هایی بنویسید که ترافیک آن از هات اسپات نگذرد .
    میتوانید اگر همگی به یک کابل وصل هستند DHCP Server دستگاه اینترانت را خاموش کنید و آدرس ip آن را برابر با مقداری در رنج تمام شبکه داخلی خودتون قرار دهید ، که به روش لایه دو و مک آدرس ارتباط با آن برقرار باشه.

بطور کلی همانطور که مشاهده کردین ، انجام چنین تنظیماتی که شبکه منظم و دقیقی داشته باشید ، غیر ممکن نیست .
    فقط باید اطلاعات و دقت زیادی داشته باشید و در بعضی مواقع نادر صحیح و خطا انجام دهید تا در نهایت به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    من این رول ها را برای دسترسی بدون محدودیت کاربران تحت پوشش هات اسپات به سرور 192.168.1.106 که خارج از هات اسپات است نوشته ام .
    (این سرور به پورت مودم متصل است و یک پورت دیگر مودم به روتر متصل است که سرویس اینترنت از روی آن ارائه می شود.)

یعنی اگر شما چنین سروری روی اینترنت و یا خارج از هات اسپات ندارید که نیاز به نامحدود کردن آن داشته باشید ، به این رول ها احتیاج ندارید .
    اگر آنها را حذف کنید ؛ همچنان در شبکه داخلی لایه دو خود بدون محدودیت ترافیک باید تمامی کاربران بتوانند با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند.

====
    برای اینترانت نیز باید دقیقا برنامه داشته باشید ، روت هایی بنویسید که ترافیک آن از هات اسپات نگذرد .
    میتوانید اگر همگی به یک کابل وصل هستند DHCP Server دستگاه اینترانت را خاموش کنید و آدرس ip آن را برابر با مقداری در رنج تمام شبکه داخلی خودتون قرار دهید ، که به روش لایه دو و مک آدرس ارتباط با آن برقرار باشه.

بطور کلی همانطور که مشاهده کردین ، انجام چنین تنظیماتی که شبکه منظم و دقیقی داشته باشید ، غیر ممکن نیست .
    فقط باید اطلاعات و دقت زیادی داشته باشید و در بعضی مواقع نادر صحیح و خطا انجام دهید تا در نهایت به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.
    شبکه ای که هات اسپات داشت رو از رول حذف کردم مشکل حل شد. با سپاس از شما .

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع