نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: راه اندازی شبکه داخلی با چند روتربورد میکروتیک

نام حقيقي: امیررضا

عضو عادی شناسه تصویری amirreza22
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71

Icon14 راه اندازی شبکه داخلی با چند روتربورد میکروتیک

4 تا روتربورد RB951 دارم که در 4 طبقه به عنوان اکسس‌پوینت استفاده می‌کنم.
    یک سوئیچ 20 پورت DLink گیگ که Unmanage هست و یک کامپیوتر با کانفیگ قوی که همیشه روشنه و حدود 40 تا کاربر هم داریم.
    کاربرها اغلب لپ‌تاپ هستن و با Wifi به شبکه وصل می‌شن.
    کاربر موبایلی هم داریم.
    یک سری هم با کابل به شبکه متصل می‌شن.

در حال حاضر در همه طبقات پورت‌ها رو بریج کردم و همه اکسس پوینت‌ها با کابل به سوئیچ وصل هستن و از روتر طبقه همکف که اینترنت داخلش هست IP می‌گیرن.
    در واقع روی اکسس‌پوینت‌ها فقط یه DHCP Client تعریف کردم
    اینترنت هم از طریق Bridge کردن یه مودم VDSL و PPPOE Client داریم.

یکی بهم گفت این تجهیزات ضعیف هستن و اگه حتی یه کاربر با سرعت بالا بصورت وای‌فای بهشون متصل بشه مصرف cpu و ram زیادی دارن و پیشنهاد داد روی کامپیوتر یه میکروتیک مجازی نصب کنم که البته امکانشو دارم.

یه راهی که به ذهنم رسید این بود که روی هر AP دو تا SSID تعریف کنم و روی SSID1 هات‌اسپات بذارم که موبایل‌ها وصل بشن و روی SSID2 هم لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها با VPN وصل بشن.

تقریباً با روش‌های مدیریت کاربرها (Hotspot, VPN , PPPOE, UserManager) آشنا هستم و سوالم بیشتر نحوه ارتباط این دستگاه‌ها هست که بهتره چطور باشه؟
    با این تجهیزات چطور شبکه داخلی و اینترنت رو برای کاربرها مهیا کنم و سرعت و میزان مصرف رو مدیریت کنم؟

دسترسی موبایل‌ها هم به شبکه داخلی ضروری نیست.

چون کاربرهای کابلی/موبایلی داریم می‌خوام سناریوهایی که بنظرتون راه‌اندازی‌ش مناسب‌تره پیشنهاد بدین
    ممنون

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط amirreza22 : 2017-10-20 در ساعت 11:54 PM

نام حقيقي: حامد عزتی

عضو عادی شناسه تصویری hamedez
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    53
    سپاسگزاری کرده
    6
    دستگاه های[RB951Ui-2HnD] بهترین حالت ممکن هستن . poe هم دارن که روی ups میزنید و از برق اون طبقه استفاده نمیکنید . نحوه ی ارتباط هم همون هات اسپات خوبه .برای pppoe روی گوشی ها مساله می خورید[/h]

نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedez نمایش پست ها
    دستگاه های[RB951Ui-2HnD] بهترین حالت ممکن هستن . poe هم دارن که روی ups میزنید و از برق اون طبقه استفاده نمیکنید . نحوه ی ارتباط هم همون هات اسپات خوبه .برای pppoe روی گوشی ها مساله می خورید[/h]
    ما هات‌اسپات رو که روشن می‌کنیم روی اینترفیس Bridge یک اتفاقات عجیبی می‌افته برای کاربرای کابلی که پشیمون می‌شیم اغلب، تداخل در دستگاه‌های کپی و پرینترهای موجود در شبکه که یک نمونه‌ش هست.

برای همین بجای هات‌اسپات دنبال روش دیگه‌ای هستم.

و اینکه میزان فشار و مصرف رم و cpu روی روتربورد به چی بستگی داره؟
    این مدل روتربورد RB951G جوابگوی چه تعداد کاربر می‌تونه باشه؟

نام حقيقي: بهزاد میرزایی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.برام جالب بود پستتون
    من میخوام یه سرور محلی با 50 تا کلاینت بسازم که از سرور با گوشی فیلم فول اچ دی ببینن.برد هم یه سالن 20 متریه.به نت هم دسترسی نداریم .شما که تو شبکه تخصص دارین ممکنه بگین شدنیه این یا نه؟؟؟
    بحث تداخل هات اسپات هم میتونه مربوط به فرکانس باشه که تو 2.4 مشکل سازه.البته من فقط براساس چیز هایی که خوندم تو این چند روز میگم

نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrang73 نمایش پست ها
    بحث تداخل هات اسپات هم میتونه مربوط به فرکانس باشه که تو 2.4 مشکل سازه.البته من فقط براساس چیز هایی که خوندم تو این چند روز میگم
    نه به خاطر رول‌هایی هست که در فایروال اضافه می‌کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang73 نمایش پست ها
    من میخوام یه سرور محلی با 50 تا کلاینت بسازم که از سرور با گوشی فیلم فول اچ دی ببینن.برد هم یه سالن 20 متریه.به نت هم دسترسی نداریم .شما که تو شبکه تخصص دارین ممکنه بگین شدنیه این یا نه؟؟؟
    برای این تعداد کاربر و کاری که می‌خوای انجام بدی باید اکسس‌پوینت‌های enterprise و حرفه‌ای تهیه کنی که هزینه‌ش حداقل 1 میلیون به بالاست بنظرم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع