نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: محدودیت تعداد کانکشن download manager در میکروتیک

نام حقيقي: mary

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191

محدودیت تعداد کانکشن download manager در میکروتیک

سلام
    با استفاده از این چطور pcq رو برای چند تا lan پیاده سازی کنیم دارم پهنای باند را مدیریت می‌کنم وبا استفاده از این محدود کردن دانلود manager در میکروتیک سعی کردم برای هر دانلود محدودیت‌هایی رو اعمال کنم.حال برای اینکه بخوام به این محدودیت‌ها تعداد کانکشن در download managerها رو هم اضافه کنم لینک https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=55213 را پیدا کردم. وقتی اجرا می‌کنم مثل این هست که کلا تعداد کانکشن‌های یک ip خاص رو محدود می‌کنه به 5تا. هدف من اینه که برای هر دانلودی که با download manager داره میشه، تعداد کانکشن کاهش پیدا کنه.
    به‌عبارتی بین هر دو IP، تعداد کانکشن‌ها محدود بشه و فقط براساس source تصمیم گرفته نشه.
    ممنون

- - - ادامه - - -

آیا میشه در این دستور تغییری اعمال کنیم که تعداد کانکشن‌ها بین هر دو iP رو جداگانه شمارش کنه؟
    ip firewall filter add chain=forward protocol=tcp tcp-flags=syn connection-limit=6,32 action=drop

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    خب در نهایش با این هدفتون میخواین به چی برسید ؟
    یک کاربر میاد چندین دانلود مختلف با دانلود منیجر باز میکنه و با هرکدام تعدادی کانکشن دریافت میکنه و در نهایت باز تمام پهنای باند اشغال میشه
    البته نه اینکه نشه چنین کاری رو انجام داد ، میشه اما برنامه ریزی دقیق لازم داره ، باید یک لیست آدرس مقصد پویا ایجاد بشه و از اون در رول محدودیت تعداد کانکشن از اون استفاده کنید .

بنظر من بهتره بجای اینکار شما محدودیت کلی روی پهنای باند هرکاربر قرار بدین ، دیگه اون کاربر خودش میدونه تمام پهنای باندش رو چجوری مصرف کنه ، تعداد کانکشن ها رو حداکثر بگذاره و همه پهنای باند خودش رو مصرف کنه طوری که یک صفحه اینترنتی هم نتونه باز کنه یا اینکه پهنای باند ، سرعت و تعداد کانکشن ها چقدر باشه ، تصمیم خود کاربر باشه بهتره .
    تقسیم عادلانه پهنای باند

mthm سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    همچنین برای اینکه محدودیت در رول شما فقط بر روی دانلود در IDM بررسی شود در بخش Layer 7 یک پروتکل جدید ایجاد کنید.
    بعد از نام گذاری مثلا (Limit IDM) در بخش Regexp بنویسید :
    کد:
    get /.*(user-agent: Mozilla / 4.0 | range: bytes =)
    بعد از ایجاد حالا در رول خودتون و در فایروال تب Advanced این پروتکل جدید را در layer7 انتخاب کنید.

با این رول از این به بعد فقط ارتباط های برنامه IDM برای تعداد کانکشن بررسی می شود و اگر کاربر تعداد کانکشن بالاتری را انتخاب نموده باشد (در مجموع مثلا در رول شما بیشتر از 5) استفاده از آن متوقف خواهد شد .

همچنین میتوانید بطور کلی استفاده از این برنامه را غیرممکن سازید با ایجاد رول زیر :

کد:
    /ip firewall layer7-protocol add name=IDM-Down regexp="get /.*(user-agent: mozilla/4.0|range: bytes=)" /ip firewall filter add action=drop chain=forward connection-limit=2,32 layer7-protocol=IDM-Down
    ویدیو راهنما با قندشکن

mthm سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع