صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: تقسیم عادلانه پهنای باند بین کاربران هات اسپات

نام حقيقي: salehi

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22

تقسیم عادلانه پهنای باند بین کاربران هات اسپات

با سلام

روی میکروتیک یکی از پورت های Lan رو با Wifi بریج کردم و روی این بریج هات اسپات تعریف کردم. مایلم که پهنای باند اینترنتم رو بین کاربران هات اسپات تقسیم کنم. به طوریکه هیچ کدوم از کاربران محدودیت از پیش تعیین شده ای نداشته باشن و پهنای باند در هر لحظه بین کاربران فعال تقسیم بشه. پس اگه یه کاربر فعال هست، همه پهنای باند نوش جونش! اگه دوتا، تقسیم بر 2 و...، دقیقا شکل زیر

خیلی پست از سایت های داخلی و خارجی خوندم سعی کردم simple queue راه اندازی کنم، mark packet کنم و queue tree راه بندازم ولی هیچ یک رو نتونستم ازش کار بگیرم. یعنی وقتی یکی از سیستم ها داره با IDM دانلود میکنه، می تونه کل ترافیک رو بگیره، و این یعنی کانفیگی که انجام دادم کار نمیکنه.

لطفا دوستانی که در عمل خودشون این کار رو انجام دادن و میدونن که کانفیگ شون واقعا کار میکنه ، کمک کنن. اینکه به صورت تئوری دوست عزیزی بخواد اشاره کنه، بدردم نمی خوره! چون نه من اونقدر واردم که با اشاره کارم راه بیوفته و هم اینکه کلی مطلب تئوری دیدم و نتونستم ازش کار بگیرم. اگه کسی بتونه از طریق teamviewer کمک کنه که خیلی عالی میشه.

سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: اکبر

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    ای کاش انجمن رو پولی می کردن اما مدیران واقعا مشکلات را حل می کردن

salehi.com سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    توی حالت PCQ هر استریم یه کاربر یا تقاضا محسوب میشه و دانلود منیجر موقعی که با 8 کانکشن در حالت دانلوده در حقیقت 8 کاربر محسوب میشه . برای جلوگیری از این مشکل کلاسیفایر رو بزار رو حالت سورس و دستنیشن آدرس

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    توی حالت PCQ هر استریم یه کاربر یا تقاضا محسوب میشه و دانلود منیجر موقعی که با 8 کانکشن در حالت دانلوده در حقیقت 8 کاربر محسوب میشه . برای جلوگیری از این مشکل کلاسیفایر رو بزار رو حالت سورس و دستنیشن آدرس
    درود.
    سپاس از توجه و پاسخ شما. توی همه مواردی که در مورد PCQ تو اینترنت دیدم، این گزینه رعایت شده بود و منم همین کار رو انجام دادم. الان دوتا PCQ دارم یکی واسه دانلود با با Classifier Dst. Address و یکی واسه آپلود با Classifier Src.Address. تو هر دو مورد هم Rate=0 هست.

لطفا در صورت امکان تصاویر زیر رو نگاهی بندازین و کمک کنین تا بتونم پهنای باند رو تقسیم کنم.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای هر دو هم تیک src add , dst addr رو بزن .

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22
    من روش جناب مقدس رو تست نکردم، گرچه به نظر صحیح نمیاد چون این تنظیمات تا جایی که من خوندم برای جدا کردن آپلود از دانلود هست، البته من اطلاعاتم کمه و ممکن روش ایشون هم جواب بده.

ولی خب برای اینکه تاپیک به نتیجه ای رسیده باشه و کسی دیگه مثل من هم کارش راه بیوفته، روش صحیح(تا جایی که من یادگرفتم) به این صورت هست:

1. PCQ-Download و PCQ-Upload رو مطابق تصاویر بالا تنظیم می کنیم
    2. بعدش یه Simple Queue می سازیم و تو تب General علاوه بر Name و Traget باید Max limit رو برای Download و Upload مشخص کنیم. این ماکزیمم میشه همون حداکثر پهنای باند اینترنت ما
    3. در تب Advanced ما باید Queue Type رو برای دانلود و آپلود برابر PCQ-Download و PCQ-Upload بذاریم.

تا اینجا همه چیز مطابق تصاویر بالاست. نکته ای که در کمال تعجب در هیچ آموزش متنی ندیدم(آموزش های مربوط به تقسیم پهنای باند یکسان برای کاربران) تنظیم کردن مقدار Limit At در تب Advanced هست. برخی آموزش ها مربوط به ورژن های قدیمی میکروتیک هست، ممکنه Simple Queue قبلا جور دیگه ای کانفیگ میشده.

کلید حل مسئله من همین Limit At بود. من تصادفی تو یه ویدیو آموزشی تو یوتیوب دیدم. اگر به طور مثال در بخش دانلود مقدار 1m و در بخش آپلود هم 128k بذاریم، این میشه حجمی که ما گارانتی می کنیم به کاربر برسه.

حالا اولین کاربر وصل میشه میکروتیک میبینه برای مثال هر 6m پهنای باند خالیه، همش رو بهش میده. حالا نفر دوم وصل میشه، میکروتیک درجا سرعت اولی رو میاره پایین تا مطمئن بشه کاربر دوم پهنای باند تضمینی(1m) رو دریافت میکنه، بعدش هم پهنای باند اضافی رو بین شون عادلانه تقسیم میکنه. و به همین ترتیب نفرات بعدی که اضافه میشن این کار ادامه پیدا میکنه.

حالا فرض کنیم 7 نفر وصل بشن، بنابراین به 7m پهنای باند برای تضمین نیاز داریم و باتوجه به اینکه پهنای باند ما 6m هست، پس اگه هر هفت نفر هم زمان دانلود کنن، سرعت شون میاد زیر 1m. اینجا به نظرم هر کسی زورش بیشتر باشه می تونه پهنای باند تضمینیش رو از میکروتیک بگیره! فرضا اونی که IDM رو با 32 کانکشن فعال کرده، احتمالا بتونه خودش رو به 1m برسونه. خودم تست نکردم این شرایط رو.

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط salehi.com نمایش پست ها
    من روش جناب مقدس رو تست نکردم، گرچه به نظر صحیح نمیاد چون این تنظیمات تا جایی که من خوندم برای جدا کردن آپلود از دانلود هست، البته من اطلاعاتم کمه و ممکن روش ایشون هم جواب بده.

ولی خب برای اینکه تاپیک به نتیجه ای رسیده باشه و کسی دیگه مثل من هم کارش راه بیوفته، روش صحیح(تا جایی که من یادگرفتم) به این صورت هست:

1. PCQ-Download و PCQ-Upload رو مطابق تصاویر بالا تنظیم می کنیم
    2. بعدش یه Simple Queue می سازیم و تو تب General علاوه بر Name و Traget باید Max limit رو برای Download و Upload مشخص کنیم. این ماکزیمم میشه همون حداکثر پهنای باند اینترنت ما
    3. در تب Advanced ما باید Queue Type رو برای دانلود و آپلود برابر PCQ-Download و PCQ-Upload بذاریم.

تا اینجا همه چیز مطابق تصاویر بالاست. نکته ای که در کمال تعجب در هیچ آموزش متنی ندیدم(آموزش های مربوط به تقسیم پهنای باند یکسان برای کاربران) تنظیم کردن مقدار Limit At در تب Advanced هست. برخی آموزش ها مربوط به ورژن های قدیمی میکروتیک هست، ممکنه Simple Queue قبلا جور دیگه ای کانفیگ میشده.

کلید حل مسئله من همین Limit At بود. من تصادفی تو یه ویدیو آموزشی تو یوتیوب دیدم. اگر به طور مثال در بخش دانلود مقدار 1m و در بخش آپلود هم 128k بذاریم، این میشه حجمی که ما گارانتی می کنیم به کاربر برسه.

حالا اولین کاربر وصل میشه میکروتیک میبینه برای مثال هر 6m پهنای باند خالیه، همش رو بهش میده. حالا نفر دوم وصل میشه، میکروتیک درجا سرعت اولی رو میاره پایین تا مطمئن بشه کاربر دوم پهنای باند تضمینی(1m) رو دریافت میکنه، بعدش هم پهنای باند اضافی رو بین شون عادلانه تقسیم میکنه. و به همین ترتیب نفرات بعدی که اضافه میشن این کار ادامه پیدا میکنه.

حالا فرض کنیم 7 نفر وصل بشن، بنابراین به 7m پهنای باند برای تضمین نیاز داریم و باتوجه به اینکه پهنای باند ما 6m هست، پس اگه هر هفت نفر هم زمان دانلود کنن، سرعت شون میاد زیر 1m. اینجا به نظرم هر کسی زورش بیشتر باشه می تونه پهنای باند تضمینیش رو از میکروتیک بگیره! فرضا اونی که IDM رو با 32 کانکشن فعال کرده، احتمالا بتونه خودش رو به 1m برسونه. خودم تست نکردم این شرایط رو.
    تجربه من:
    limt at جواب میده اما نه در دانلود منیجر مگر اینکه با مکس لیمیت بیایی محدودش کنی که این حتما جواب میده اما اون چیزی که می خواهی نمیشه چون اگر یک نفر بخواهد با تلگرام مثل فیلم بگیره و یکی بزنه رو دانلود مطمئن باشه اون دانلود منیجر لیمت at رو هم رد می کنه تا برسه به مکس لیمیت
    یعنی اگر حداکثر سرعت شما 10 مگ باشه و بیایی مکس رو 8 بزاری اگر کاربری هم دانلود بزنه دیگه بیشتر از 8 مگ نمیکشه و بقیش میره برای کاربرهای دیگه
    اما اگر بخواهی در حالتی که شبکه خالیه همه 10 مگ رو اجازه دانلود بدی دیگه این روش به درد نمی خوره
    بله برای کسانی که می خوان یه حداقلی از شبکه رو به یه اولویتی مثل voip بدن خوبه
    من راهی برای ای دی ام پیدا نکردم مگر اینکه بیایی تعداد کانکشنها محدود کنی و نزاری یوزر مثلا با 32 تا کانکشن دانلود کنه

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22
    نقل قول نوشته اصلی توسط ak313 نمایش پست ها
    تجربه من:
    limt at جواب میده اما نه در دانلود منیجر مگر اینکه با مکس لیمیت بیایی محدودش کنی که این حتما جواب میده اما اون چیزی که می خواهی نمیشه چون اگر یک نفر بخواهد با تلگرام مثل فیلم بگیره و یکی بزنه رو دانلود مطمئن باشه اون دانلود منیجر لیمت at رو هم رد می کنه تا برسه به مکس لیمیت
    یعنی اگر حداکثر سرعت شما 10 مگ باشه و بیایی مکس رو 8 بزاری اگر کاربری هم دانلود بزنه دیگه بیشتر از 8 مگ نمیکشه و بقیش میره برای کاربرهای دیگه
    اما اگر بخواهی در حالتی که شبکه خالیه همه 10 مگ رو اجازه دانلود بدی دیگه این روش به درد نمی خوره
    بله برای کسانی که می خوان یه حداقلی از شبکه رو به یه اولویتی مثل voip بدن خوبه
    من راهی برای ای دی ام پیدا نکردم مگر اینکه بیایی تعداد کانکشنها محدود کنی و نزاری یوزر مثلا با 32 تا کانکشن دانلود کنه
    سلام. درسته حق با شماست.
    من دیشب اینجوری تست زدم که رو سیستم با IDM گذاشتم دانلود و بعدش رو موبایل با اپلیکیشن فیلیمو زدم دانلود بشه(پخش فیلم منظورم نیست). خب تو این شرایط فیلیمو قادر بود حقش رو از میکروتیک بگیره! منم فکر کردم همه چی اوکی هست. البته به نسبت قبل که Limit At رو تنظیم نکرده بودم، واقعا بهتر شده بود. چون تو حالت قبلی IDM به هیشکی اجازه نمیداد...

الان تست کردم که اگه به جای دانلود فیلم رو موبایل آنلاین تلویزیون ببینیم، چی میشه. متاسفانه IDM اجازه پخش نمیده و کل حجم رو به خودش میگیره، تعداد درخواست هایی که مرتبا به میکروتیک میفرسته، باعث میشه پهنای باند بیشتری رو به خودش اختصاص بده.

توصیه آقای مقدس رو هم عملی کردم ولی تغییر نکرد. محدود کردن تعداد کانکشن ها رو هم دوست ندارم. دلم نمی خواد وقتی پهنای باند خالی هست، کسی محدود باشه.

متخصصین میکروتیک، کسی روشی بلد نیست؟ روی کاغذ تو PCQ با قرار دادن Rate=0 باید دقیقا کاری که من می خوام رو انجام بده، ولی نمی دونم چرا نمیشه!!

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بنظر من این روش خیلی خوبی برای تقسیم ترافیک نیست ، مخصوصا اینکه نمیشه میزان مصرف ترافیک هر دستگاه رو مانیتور کرد یا با یک نگاه به سبز یا قرمز بودنش متوجه مقدار ترافیک مصرفی اون دستگاه شد .
    من اگه جای شما بودم اول یک Simple Queue پدر میساختم که محدودیت مکسیمم اون مقدار کشش خط باشه که بطور واقعی مصرف میشه یا حتا یک ذره کمتر از مقدار نهایی .
    بعد برای هر دستگاه Simple Queue جدا میساختنم که Target اون ip آدرس دستگاه مورد هدف باشه و در بخش Limit at مشخص میکردم حداقل پهنای باند تضمین شده هر دستگاه چقدر باشه و از اون به بعد درصورت ترافیک پهنای باند کاهش پیدا کنه و بعد parent این Simple Queue و دیگر Simple Queue های دستگاه ها را همون Simple Queue پدر میگذاشتم که قبلا ساختم و محدودیت ماکزیمم روش تنظیم کردم اینجوری اگه یک کاربرتنها باشه کل پهنای باند رو مصرف میکنه و اگه تعدادی اضافه بشن تعداد مصرف کمتر میشه.
    یا حتا میشه چند Simple Queue دیگه ساخت که پدرشون همون محدودیت حداکثر خط باشه و مثلا برای کاربران گیم ، بروز و دانلود بطور جدا یک محدودیت حداکثر تنظیم بشه تا دستگاهی که اکانت دانلود داره مثلا نتونه بیشتر از 3/4 کل ترافیک خط رو در هر حالتی مصرف کنه و باقیه پهنای باند خالی باشه و مثلا اگه دوتا دستگاه برای دانلود متصل شدن بیاد و همون 3/4 رو تقسیم بر دو کنه .
    در این حالت Queue Type رو میشه روی defult Small و یا hotspot-defult تنظیم کرد و در کل نیاز به استفاده از pcq نیست که هر کانکشن رو یک درخواست جدید درنظر بگیره اینجوری کل دستگاه به عنوان یک درخواست مورد پردازش قرار میگیره.
    و در کل برای تخصیص پهنای باند به صورت داینامیک نیز بنظرم بهتره بر اساس سورس آدرس و defult Small تقسیم پهنای باند انجام بشه تا استفاده از pcq

این ویدیو این مدل کانفیگ رو آموزش میده شاید براتون مفید باشه :

کد:
    dl.ciscoinpersian.com/Tutorial/Video/MIKROTIK__Queue-moghadam.rar

در یوزر منیجر میکروتیک نیز به روشی که براتون توضیح دادم خودش داینامیک برای هر دستگاه Simple Queue میسازه و مقدار و محدودیتی که برای پروفایل اون کاربر مشخص شده از کل پهنای باند شبکه دریافت میکنه.

limit at نشان میده که هر دستگاه یا کانکشن بطور حداقلی و تضمین شده چه مقدار ترافیک رو بتونه داشته باشه که برای مشخص شدن این مورد، باید پهنای باند رو با فرض اتصال تمام دستگاه ها به اینترنت بین تمام دستگاه ها تقسیم کنید و برای هر دستگاه جداگانه مشخص کنید.
    و max limit هم که از اسمش مشخصه اجازه نمیده Simple Queue از مقدار مشخص شده بیشتر ترافیک مصرف کنه.

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    بنظر من این روش خیلی خوبی برای تقسیم ترافیک نیست ، مخصوصا اینکه نمیشه میزان مصرف ترافیک هر دستگاه رو مانیتور کرد یا با یک نگاه به سبز یا قرمز بودنش متوجه مقدار ترافیک مصرفی اون دستگاه شد .
    من اگه جای شما بودم اول یک Simple Queue پدر میساختم که محدودیت مکسیمم اون مقدار کشش خط باشه که بطور واقعی مصرف میشه یا حتا یک ذره کمتر از مقدار نهایی .
    بعد برای هر دستگاه Simple Queue جدا میساختنم که Target اون ip آدرس دستگاه مورد هدف باشه و در بخش Limit at مشخص میکردم حداقل پهنای باند تضمین شده هر دستگاه چقدر باشه و از اون به بعد درصورت ترافیک پهنای باند کاهش پیدا کنه و بعد parent این Simple Queue و دیگر Simple Queue های دستگاه ها را همون Simple Queue پدر میگذاشتم که قبلا ساختم و محدودیت ماکزیمم روش تنظیم کردم اینجوری اگه یک کاربرتنها باشه کل پهنای باند رو مصرف میکنه و اگه تعدادی اضافه بشن تعداد مصرف کمتر میشه. همچنین نوع Queue ها رو تو همه موارد defualt-small گذاشتم
    سلام من روش شما رو سعی کردم پیاده سازی کنم. ولی بازم موفق نشدم. بی زحمت یه نگاهی به این اسکرین شاتب بندازین تا اگه جاییش اشتباهه اصلاح کنم. راستی خودتون از روشی که توضیح دادین در عمل نتیجه گرفتین؟
    الان تو تصویر زیر اولین queue به صورت Parrent هست و بقیه زیر مجموعه اش هستن. ولی بازم می بینیم که سیستم آخر به راحتی می تونه کل پهنای باند رو بگیره در حالی که یکی از از IP ها در حال مشاهده تلویزیون بود و پخشش قطع شد.

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    دقیق نمیدونم مشکل شما چی هست اما اگه ویدیو رو مشاهده کرده باشید قاعدتا نباید مشکلی داشته باشین .

شما وقتی parent رو تنظیم میکنید باید به priority توجه کنید و پدر باید از اولویت اول برخوردار باشه و به ترتیب بچه ها از اولویت با شماره بالاتر و اولویت کمتر
    همینطور میتونید شماره pc و تلویزیون را مثلا عدد 2 قرار دهید وقتی که Queue پدر priority یک رو داره تا بطور مساوی تقسیم کنه یا اینکه مثلا تلویزیون که از اهمیت بالاتری برخوردار هست priority دو را داشته باشه و PC مقدار priority سه . به این صورت در ابتدا اولویت به Queue پدر که شماره یک هست داده میشه و بعد اون Queue های دیگه رو کنترل میکنه .

چون دقیق نمیدونم ایراد از چی هست کمک زیادی هم نمیتونم بکنم متاسفانه
    مقداری تلاش کنید ایرادتون رو پیدا میکنید و موفق خواهید شد.

بله هر دوتا روش پاسخ دادن هم بطور دستی هم بطور داینامیک با یوزرمنیجر .
    الان در تصویر حالت دستی غیر فعال هست و تقسیم پهنای باند بطور داینامیک با یوزرمنیجر انجام میشه.

ویرایش توسط shahani : 2017-06-21 در ساعت 08:43 PM

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22
    دقیق نمیدونم مشکل شما چی هست اما اگه ویدیو رو مشاهده کرده باشید قاعدتا نباید مشکلی داشته باشین
    امکانش هست و فرصت دارین یه نگاهی به تنظیمات من بندازین؟ با Teamviewer

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نقل قول نوشته اصلی توسط salehi.com نمایش پست ها
    امکانش هست و فرصت دارین یه نگاهی به تنظیمات من بندازین؟ با Teamviewer
    مگه اینکه دوستان دیگه زحمتش رو براتون بکشن
    متاسفانه من نه وقت دارم نه حوصله

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    دقیق نمیدونم مشکل شما چی هست اما اگه ویدیو رو مشاهده کرده باشید قاعدتا نباید مشکلی داشته باشین .

شما وقتی parent رو تنظیم میکنید باید به priority توجه کنید و پدر باید از اولویت اول برخوردار باشه و به ترتیب بچه ها از اولویت با شماره بالاتر و اولویت کمتر
    همینطور میتونید شماره pc و تلویزیون را مثلا عدد 2 قرار دهید وقتی که Queue پدر priority یک رو داره تا بطور مساوی تقسیم کنه یا اینکه مثلا تلویزیون که از اهمیت بالاتری برخوردار هست priority دو را داشته باشه و PC مقدار priority سه . به این صورت در ابتدا اولویت به Queue پدر که شماره یک هست داده میشه و بعد اون Queue های دیگه رو کنترل میکنه .

چون دقیق نمیدونم ایراد از چی هست کمک زیادی هم نمیتونم بکنم متاسفانه
    مقداری تلاش کنید ایرادتون رو پیدا میکنید و موفق خواهید شد.

بله هر دوتا روش پاسخ دادن هم بطور دستی هم بطور داینامیک با یوزرمنیجر .
    الان در تصویر حالت دستی غیر فعال هست و تقسیم پهنای باند بطور داینامیک با یوزرمنیجر انجام میشه.
    توی کانفیگ شما مکس لیمیتها متفاوته و این جواب
    میده اما اگر مکس لیمیت رو برابر بزارید و یکی با 32 کانکشن دانلود منیجر بیفته بجونش به بقیه توی تلگرام چیزی نمیرسه
    لطفا همین رو عملا تست کنید و خبرشو بدید.
    یعنی مکس لیمیت رو کلا پهنای باند شبکه قرار بدید و اونوقت لیمیت ات بزارید برای تلگرام با اولویت بالاتر بعد با یه یوزر دیگه بزنید روی 32 کانکشن و گرفتن فیلم از تلگرام رو مانیتور کنید

ای پی های تلگرام
    add address=149.154.167.0/24 comment=telegram list=telegram
    add address=149.154.165.120 comment=telegram list=telegram
    add address=149.154.166.120 comment=telegram list=telegram
    add address=149.154.164.0/22 comment=telegram list=telegram
    add address=149.154.175.50 comment=telegram list=telegram
    add address=91.108.4.0/22 comment=telegram list=telegram
    add address=149.154.160.0/22 comment=telegram list=telegram
    add address=91.108.8.0/22 comment=telegram list=telegram
    add address=91.108.156.0/22 comment=telegram list=telegram

salehi.com و shahani سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    22
    من رو تصویر دقت نکرده بودم. جناب اکبر درست میگن، شما اومدی کاربران رو محدود کردی درحالی که چیزی که من دنبالش هستم اینه که کسی محدود نشه. یعنی الان با این کانفیگ یوزری که max limit برابر 400k هست، اگه پهنای باند خالی باشه، بالاتر از 400k میره!؟

به نظر این روش هم جواب نمیده و کار تقسیم پهنای باند رو عملا یوزر منیجر داره انجام میده، اگه بتونه! چون من نصب کردم، بسیار کند بود و اصلا دلچسب نبود، گاهی هم قاطی میکرد!!

shahani سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع