نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط shahani
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: ست کردن یک رنج ip valid روی خط

نام حقيقي: رادان

عضو عادی
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    73

ست کردن یک رنج ip valid روی خط

سلام
    دوستان در یک سازمان اینترنت به صورت وایرلس از Isp میگیرن و گفتن که روی خط ما 11 تا ip valid ست شده با اینا باید چیکار کنیم(یه مصاحبه کاری بود که این سوال از من پرسیدن)
    حالا چطوری از این 11 تا ای پی در شبکه استفاده میکنند؟
    واصلا 11 تا به چه کاری میان؟
    چه کانفیگ هایی باید روی رادیو صورت بگیره که از بیرون بشه اینها رو دید؟
    isp این ها رو چطوری روی خط ست میکنه ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    باید براشون route نوشته بشه دیگه
    ISP هم همینکار رو میکنه و میگه اگر داده ای مقصدش یکی از اون آدرس ها بود به سمت اینترفیس و ارتباطی که با شما برقرار کرده هدایت بشه.
    و شما هم درخواست های داخل شبکه خودتون رو با این ip ها به سمت اینترنت می فرسین.
    به عنوان مثال در قسمت ip Route یک رول جدید باز میکنین و بهش میگین تمام پاکت های پیش فرض با آدرس 0.0.0.0/0 از Gateway های ip عمومی و جهانی شما عبور داده بشه ؛ حالا شما اینجا بجای یک دونه Gateway میتونی هر یازده تا رو اضافه کنی با اون کلید فلش رو به پایین .
    یا اینکه بطور مجزا و تک به تک 11 Route مختلف بنوسی و تو هر کدوم مشخص کنی اگر مقصد داده ها مثلا فلان رنج ip در اینترنت بود از فلان Ip عمومی اختصاص داده شما استفاده بشه .
    و یا اینکه پکت های داده مارک شده با فلان مارک (که در پروسه های قبلی خودتون اقدام به مارک گذاری داده ها کردین) از فلان IP عمومی که از 11 تا آدرسی هست که به شما داده شده استفاده کنه.

- - - ادامه - - -

کارایی هم که زیاد هست ، مثلا شاید شما بخواین هر بخش سازمان از یک آدرس مشخص استفاده کنه.
    یا سرور های مشخص دارین که باید هرکدوم ادرس خودشون رو داشته باشن
    یا اصلا میخواین به دفتر مدیریت یک آدرس کاملا مجزا اختصاص بدین که هرگونه عملیاتش با دیگران تداخل نداشته باشه.
    و هزارتا کار دیگه .... الان شرکت های ISP دارن به هر مشترکشون یک آدرس عمومی اینترنت مجزا میدن ؛ خوب میتونستن به همه مشترکاشون فقط یک آدرس بدن ....
    بعد فکر کن چه اوضاعی پیش میومد ؛ یکی می اومد از یک سایت دانلود بگیره بعد بهش خطا میداد که شما الان مشغول دانلود هستین!! و اجازه نیست بیشتر از این دانلود کنید .
    بعد تو اینترنت این همه آدم به عنوان یک کاربر شناخته میشدن ....

این مورد کمی در مورد route در ISP توضیح میده و در ISP ضبط شده .

کد:
    http://dl.ciscoinpersian.com/Tutorial/Video/Mikrotik-Tunnels-moghadam.rar

ویرایش توسط shahani : 2017-05-27 در ساعت 08:20 PM
    alins5 و radan سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    73
    برای اینکه این روت ها نوشته بشه حتما باید مودم رو حالت بریج باشه تا کانکشن روی رادیو زده بشه که بشه این روت ها رو نوشت درسته؟

اگر هم اینترنت از طریق وایرلس(رادیو میکروتیک) بگیرم این روت ها باید روی خود رادیو نوشته بشه؟

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    در کل باید روت ها رو روی روتر برای برقراری ارتباط نوشت ؛
    معمولش این هست که بهتره مودم درحالت بریج باشه و بعد ارتباط اول رو روتر بگیره ؛ اما اگه یک مودم با امکانات زیاد باشه و بخواد ارتباط اول رو بگیره باید در بخش روت مودم هم این روت ها نوشته بشه و مسیریابی برای رسیدن به دستگاه روتر میکروتیک اعمال بشه.

در حالت وایرلس , حتما اجبار نیست روی آخرین روتر همه چیز در مورد این Ip ها مشخص بشه و اگه قبل از اون هم روتر وجود داشته باشه روتر های قبلی نیز میتونن کار پردازش اصلی روی اینکه چه بسته ای از چه ip استفاده کنه رو انجام بدن ؛ اما بهرحال مشخصا روتر آخر مرتبط به ISP باید روت مربوط به ip ها رو داشته باشه تا بتونه هر بسته اطلاعاتی رو از مسیر ارتباطی و ip خودش به ISP ارسال کنه و از ISP دریافت کنه. یا مثلا یک روت کلی نوشت که تمام بسته ها رو از اینترفیس مرتبط با ISP منتقل کنه .... اما مشخصا جایی که میخواد از Ip ها بطور تک به تک استفاده بشه ؛ نیاز به تک به تک روت نوشتن هم داره.

ویرایش توسط shahani : 2017-05-28 در ساعت 01:23 AM
    radan سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    73
    ممنون از راهنماییتون
    من 2 میکروتیک دارم میخوام این سناریو بالا رو تمرین کنم یه روتر گذاشتم به عنوان Isp یکی هم سمت مشترک
    pppoe را انداختم وبدون مشکل داره کار میکنه حالا سوالم تو ست کردن ip ها هست
    isp ها این 11 تا ای پی رو روی اینترفیس pppoe سرور ست میکنند؟ کلا این ای پی ها روی کدام اینترفیس در Isp باید ست بشن؟

اگر اینجور باشه من رو اینترفیس pppoe سرور سمت isp باید 11 تا رو ست کنم؟

اون جوری که من سرچ کردم به این صورت بوده که یک Ip ولید سمت مشترک ست میشه و بقیه ای پی ها از isp به سمت مشترک روت میشن

بعد این ای پی ها 11 تا باید هم رنج باشند؟

من ای پی
    192.168.40.1 اینترفیس pppoe server
    و یه پول درست کردم و 10 تا ای پی ولید توش ریختم 192.168.40.6-192.168.40.15
    در قسمت remote هم ای پی 192.168.40.6 وارد کردم که کانکشن pppoe client حتما این ای پی بگیره
    و این رنج به سمت 40.6 روت کردم

نمیدونم تا اینجا کارم درسته؟
    به عنوان مثال در قسمت ip Route یک رول جدید باز میکنین و بهش میگین تمام پاکت های پیش فرض با آدرس 0.0.0.0/0 از Gateway های ip عمومی و جهانی شما عبور داده بشه ؛ حالا شما اینجا بجای یک دونه Gateway میتونی هر یازده تا رو اضافه کنی با اون کلید فلش رو به پایین .
    بعد در میکروتیک فقط یه دیفالت روت میشه نوشت اگر بیشتر از یکی باشه unrechable میده

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57

عضو عادی
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    73
    ممنون این کار و انجام دادم روی روتر مشترک ولی فقط ip 192.168.40.1 به صورت rechable میده

دوست عزیز من مشکلم این که رو روتر isp این ای پی ها رو کجا یا روی کدام اینترفیس باید ست کنم ؟ اصلا چه جوری باید ست کرد این رنج ای پی؟

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    isp معمولا با استفاده از Vlan برای هرمشترک اینترفیس درست میکنه و ip میده
    اون طرف هم ip ها روت میشه ؛ دوست داشتم قسمتی از فیلم ها رو که بطور عملی در isp اینکار رو انجام میدن نشونتون بدم
    متاسفانه من فرصت و بازبینی مجدد فیلم ها رو ندارم ؛ این فیلم فایروال ؛ رو برای مشاهده منگل و NAT براتون قرار میدم که توی ISP ضبط شده ؛ احتمالا کمکتون کنه.

کد:
    http://dl.ciscoinpersian.com/Tutorial/Video/Microtik_FirewallNAT-moghadam.rar

عضو عادی
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    73
    ممنون از راهنمایتون
    لینک فیلم ها خیلی خوب بود فیلم در مورد وایرلس ندارید بزارید ممنون میشم

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    آموزش Wirless

آموزش های بسیار خوب و رایگان فرزان:
    کد:
    http://www.modir-shabake.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%b1%d9%84%d8%b3-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d8%aa%db%8c%da%a9-mikrotik-mtcwe/
    اموزش های فراز البته یک قسمت جزئی از اون هست و مجموعه کلی اون فروشی هست :
    کد:
    http://faraznetwork.ir/net/WireLess.mp4
    http://dl.faraznetwork.ir/net/Advance%20Antenna1.wmv
    http://dl.faraznetwork.ir/net/MTCWE-1.wmv

کلمات کلیدی در جستجوها:

ip تک رنج

برچسب برای این موضوع