نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: مشکل هدایت به صفحه Login در mikrotik Hotspot بدون تغییر در gatewayی کاربران

نام حقيقي: Wireless

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111

مشکل هدایت به صفحه Login در mikrotik Hotspot بدون تغییر در gatewayی کاربران

ضمن عرض سلام خدمت اساتید محترم
    سوالی از محضر شما بزرگواران داشتم ...
    در شبکه ای که داریم روتر Mikrotikی قرار دادم و بر روی آن سرویس Hotspot را کانفیگ نمودم . به محض run شدن این سرویس و با عنایت به اینکه هنوز Gateway کلاینت ها رو به آدرس میکروتیک جدید تغییر نداده بودم (به عبارت دیگر در حالی که Gateway آنها هنوز بر روی آدرس Kerio Control موجود تنظیم بود و از آن سرویس اینترنت دریافت می نمودند ) مشاهده شد که تمامی کلاینت ها به محض ارسال درخواست به سمت اینترنت به صفحه لاگین میکروتیک هدایت می شوند . نکته بسیار حائز اهمیت این بود که Ip کلاینت ها در رنجی متفاوت با mikrotik قرار داره . کلاینت 172.16.1.100 با گیت وی 172.16.1.1 و mikrotik با آی پی 192.168.1.1 !! اما بجای اینکه بره سراغ 172.16.1.1 میره به 192.168.1.1 و در واقع صفحه لاگین میکروتیک ! این موضوع از چند نظر برای من قابل توجه و مشکل ساز بود که از اون می تونم به این اشاره کنم که برخی از یوزر ها به سرور فایروال متصل بوده و هیچگاه نیاز به لاگین نداشتند که با این اتفاق اونها هم در دسترسی مستقیم به اینترنت دچار مشکل شدند . از طرفی چون در شبکه چندین Vlan داریم من قصد دارم ( و تصور می کنم کار درست این هست ) که برای هر Vlan یک Hotspot راه اندازی نمایم که این مشکلی که مطرح کردم مانع این قضیه خواهد شد . ممنون میشم که در این خصوص توضیح و راه کاری ارائه بفرمایید . ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی زمانی

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام و خسته نباشید .
    یه ذره باید بیشتر در مورد شبکتون توضیح بدید تا معلوم شه چه خبر شده .
    اینکه لینک اصلی اینترنت شما توی میکروتیک رفته ؟ بعد شما یه پورت از میکروتیک
    گرفتید و به کریو وصل کردید ؟
    یا اینکه توی یک سوییچ هستش که کریو و میکروتیک به اون وصل هستند .
    در واقع می خوام ببینم این عملیات روت رو کی داره انجام بین اونا می ده این وسط .
    واینکه dhcp روی هر دوی اونا الان داره کار می کنه ؟

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    سلام و عرض ارادت
    ممنون از توجه شما
    اینکه عرض کردم کریو وجود داره فقط واسه توضیح بیشتر بود . لذا به شما اطمینان میدم حضور کریو مشکلی ایجاد نکرده . شاید بهتر بود کلا حرفی از کریو نمیزدم . الان هم بهتره از وجود کریو چشم پوشی کنیم . چون با این شرایط هم باز این اتفاق می افته
    فرض رو بر این بزاریم که کریو نیست
    من به سیستم دستی آی پی دادم : 192.168.0.100 و گیت وی 192.168.0.1
    حال یه میکروتیک که روی اون هات اسپات ران شده به شبکه وصل می کنیم . یه پورت میکروتیک به روتر وصله که اینترنت بگیره و دیگری به سوئیچ شبکه با آی پی 172.16.17.1 . به محض اتصال به شبکه سیستمی که در بالا عرض کردم صفحه لاگین میکروتیک با آدرس 172.16.17.1 براش باز میشه ! در صورتی که نه تنها این دو در یک رنج نیستند بلکه به عنوان گیت وی هم به کلاینت معرفی نشده . DHCP هم وجود نداره و من به صورت دستی آی پی میدم به سیستم ها

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    بحث رنج که نیستش ، چون میکروتیک به صورت پیش فرض عملیات دایرکت را روی پورتاش وقتی آی پی ست کنی انجام می ده ،
    پس دو تا شبکت هم دیگر رو می بینن چون میکروتیک داره دایرکت روت انجام می ده . تا اینجا اتفاق عجیبی نیفتاده .

می مونه یه بحث ، اینکه طبق مباحث میکروتیک فقط سیستم هایی که از dhcp خود میکروتیک استفاده کنند می توانند از hotsop استفاده کنند و شما می گی IP دستی تنظیم کردی ، این موضوع برای من جالبه .
    واسه همین خدمتتون عرض کردم که برید توی میکروتیک و دیوایس های که ازش IP گرفتن رو یک بار چک کنید .
    اگه آی پی تون دستی نباشه یا حالا چند تا کارت شبکه داشته باشی یا به هر طریقی میکروتیک آی پی داده باشه به شما ، هیچ چیز عجیبی اتفاق نیفتاده .

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط tempter نمایش پست ها
    بحث رنج که نیستش ، چون میکروتیک به صورت پیش فرض عملیات دایرکت را روی پورتاش وقتی آی پی ست کنی انجام می ده ،
    پس دو تا شبکت هم دیگر رو می بینن چون میکروتیک داره دایرکت روت انجام می ده . تا اینجا اتفاق عجیبی نیفتاده .

می مونه یه بحث ، اینکه طبق مباحث میکروتیک فقط سیستم هایی که از dhcp خود میکروتیک استفاده کنند می توانند از hotsop استفاده کنند و شما می گی IP دستی تنظیم کردی ، این موضوع برای من جالبه .
    واسه همین خدمتتون عرض کردم که برید توی میکروتیک و دیوایس های که ازش IP گرفتن رو یک بار چک کنید .
    اگه آی پی تون دستی نباشه یا حالا چند تا کارت شبکه داشته باشی یا به هر طریقی میکروتیک آی پی داده باشه به شما ، هیچ چیز عجیبی اتفاق نیفتاده .
    سلام و عرض ارادت
    سپاس از توجه شما
    بله دقیقا من آی پی دستی دادم و البته با dhcp ویندوزی نیز تست کردم ! در هر صورت میره به کریو
    توضیح شما منو به پیدا کردن جواب سوالم خیلی نزدیک کرد . میشه در مورد این عملیات دایرکت میکروتیک که فرمودید بیشتر توضیح بدید ؟؟ این دایرکت روت چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟
    خب یعنی هدایت شدن به لاگین میکروتیک بدون معرفی میکروتیک به عنوان گیت وی از نظر شما چیز عجیبی نیست ؟ چه توجیهی داره ؟؟

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    بله شما وقتی روی میکروتیک Ip تنظیم می کنید ، مثلا یک پورت رو می زارید 192.168.10.1 و یک پورت دیگه رو می زارید 172.16.1.1 این 2 تا شبکه هم دیگرو می بینن ، این امر توی همه روتر ها وجود داره که بهش می گن دایرکت روت ، یعنی شما نمی خواین براش روت بنوسید .
    می شه یک بار dhcp میکروتیک رو چک کنید ببینید در چه وضعیتی هستش ؟
    داره آی پی می ده یا نه ؟

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط tempter نمایش پست ها
    بله شما وقتی روی میکروتیک Ip تنظیم می کنید ، مثلا یک پورت رو می زارید 192.168.10.1 و یک پورت دیگه رو می زارید 172.16.1.1 این 2 تا شبکه هم دیگرو می بینن ، این امر توی همه روتر ها وجود داره که بهش می گن دایرکت روت ، یعنی شما نمی خواین براش روت بنوسید .
    می شه یک بار dhcp میکروتیک رو چک کنید ببینید در چه وضعیتی هستش ؟
    داره آی پی می ده یا نه ؟
    نه نه نه .... فکر کنم اشتباه متوجه شدید . ببینید من به هیچ یک از پورت های میکروتیک 172.16.1.1 رو ندادم . میکروتیک با آی پی 192.168.10.1 به شبکه وصل هست . و کلاینت با آی پی 172.16.1.100 . همین . یعنی رنج پورت میکروتیک که به شبکه وصله با کلاینتی که عرض کردم کاملا متفاوت هست !! هیچکدام از پورت های میکروتیک 172.16.1. نیست !
    dhcp میکروتیک فعال هست و اگر کلاینتی درخواست کنه بهش آی پی میده اما من دستی آی پی دادم !

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع