نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: مشکل در تلگرام - اینستاگرام - MTU - DNS

نام حقيقي: bita

عضو عادی
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    156

مشکل در تلگرام - اینستاگرام - MTU - DNS

سلام

من یک روتر میکروتیک دارم CCR هست
    برای یک ساختمان یک دستگاه DSLAM زایکسل قرار دادم
    روی میکروتیک PPPoE Server ران هست

مشکلات من :

1. وقتی توسط Profile ( در قسمت PPPoE Server ) به کاربران 4.2.2.4 و 8.8.8.8 رو به عنوان DNS میدم ، یوزرها به مشکل میخورن ، یعنی دو دقیقه Resolve میکنه ، 10 دقیقه Resolve نمیکنه ، این چرخه همینطور ادامه داره ! ( وقتی هم که Resolve نمیکنه ، Ping دارم - تمام برنامه های اینترنتی کار میکنه ، فقط سایت باز نمیشه و DNS Resolve نمیشه !!!!!!! ) ( کاربرا وقتی DNS دستی ست میکنن ، مشکل حل میشه ! )
    داخل فایروال هیچ رولی نیست - یوزرها مستقیما IP Static میگیرند برای ارتباط با اینترنت

2. تلگرام خیلی خیلی خیلی خیلی کنده ، یعنی گراف که میگیرم موقع باز کردن تلگرام نهایت 500Kbps استفاده میکنه !!! ( در صورتی که با سرویس پارس آنلاین راحت تا 8Mbps بالا میره !!! )

3. هر دو مشکل احتمال میدم از MTU باشه ، چرا ؟
    • وقتی MTU رو تغییر میدم ، مشکل برطرف میشه ، منتها برای یوزرهای کابلی ! ( یعنی یوزرهایی که مستقیم با کابل - وصل میشن به روتر و PPPoE میزنند مشکلشون برطرف میشه )
    • اما این مشکل برای یوزرهای DSL پابرجاست !

کارهای انجام شده :
    دستگاه DSLAM تغییر کرده - روتر مجدد کانفیگ شده - با چندین مودم تست شده - Provider عوض شده - دستگاه های داخل شبکه یک بار ریبوت شدند و . . .

چه پیشنهادی دارید ؟

- - - ادامه - - -

نکته :
    سرویس شاتل - پارس آنلاین وقتی تلگرام رو باز میکنی و دانلود میزنی سریع سرعتت میره روی 6Mbps یا 8Mbps !
    یعنی کل پهنای باند رو سریع پر میکنه !

اما کاربران من ، وقتی دانلود میزنند ، دوساعت طول میکشه ، سرعت از 2Kbps میره روی 10Kbps ، بعد میره روی 15Kbps ، بعد میره روی 20Kbps ...... همینطور میره تا در نهایت میرسه به 500Kbps !!!!!!

یعنی 512 بالاتر نمیره !!!!!!!!!!!!
    در صورتی که هیچ QUEUE اعمال نشده و کاربر وقتی دانلود میزنه تا 9Mbps میتونه دانلود کنه !