نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط aryaei2000
  • 1 توسط aryaei2000
  • 1 توسط aryaei2000

موضوع: مشکل شبکه نشدن دو شبکه در میکروتیک

نام حقيقي: mohammad

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396

مشکل شبکه نشدن دو شبکه در میکروتیک

با سلام خدمت دوستان عزیزم ما یک شبکه اینترنت داریم که adsl هستش و یک شبکه داخلی سازمانی حالا میخواهم این دوتا رو بهم وصل کنم
    جوری که هم کاربران اینترنت داشته باشن و هم دسترسی به اتوماسیون چکار باید بکنم من هر کاری کردم نتونستم نو خود روتر پینگ دارم ولی تو کامپیوتر پینگ ندارم ممنون.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی م.

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام

البته من ریز توپولوژی شبکه شما رو نمیدونم اما مرسوم ترین روش برای سناریویی که گفتین این هست:
    در میکروتیک یک آدرس IP در رنج مودم ADSL بهش بدین (اگر مودم dhcp server داره روی میکروتیک dhcp client درست کنید.) بعد نیاز دارید که آدرس مودم رو در میکروتیک بعنوان default gateway تعیین کنید. برای این کار در قسمت IP --> Routes یک Route جدید ایجاد کنید و آدرس مقصد رو 0.0.0.0/0 بگذارید و Gateway رو هم آدرس مودم بگذارید.
    همینطور نیاز دارید که DNS سرور هم داشته باشید بنابراین در قسمت IP --> DNS دو DNS سرور رو اضافه کنید : مثلا 217.218.127.127 و 4.2.2.4
    (دقت کنید که تیک Allow Remote Requests رو هم بزنید تا روتر DNS Server اصلی بشه.)

تا اینجا روتر میکروتیک اینترنت داره و شما باید یک رنج IP دیگه برای شبکه داخلیتون در نظر بگیرید تا کاربران بتونن با اون کار کنن. مثلا 192.168.0.1/24 . این رنج رو روی یکی از پورتهای میکروتیک بذارین و اون پورت رو به سوئیچ کاربران وصل کنید. اینجا نیاز هست که یک قانون SRC NAT تعریف کنید تا ترافیک این رنج رو Masquerade کنه.
    از این مرحله به بعد هر روشی که مورد نظر خودتونه برای دادن دسترسی به کاربران (مثلا DHCP یا PPPOE یا HotSpot) رو پیاده کنید تا سناریو کامل بشه.

موفق باشید

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaei2000 نمایش پست ها
    سلام

البته من ریز توپولوژی شبکه شما رو نمیدونم اما مرسوم ترین روش برای سناریویی که گفتین این هست:
    در میکروتیک یک آدرس IP در رنج مودم ADSL بهش بدین (اگر مودم dhcp server داره روی میکروتیک dhcp client درست کنید.) بعد نیاز دارید که آدرس مودم رو در میکروتیک بعنوان default gateway تعیین کنید. برای این کار در قسمت IP --> Routes یک Route جدید ایجاد کنید و آدرس مقصد رو 0.0.0.0/0 بگذارید و Gateway رو هم آدرس مودم بگذارید.
    همینطور نیاز دارید که DNS سرور هم داشته باشید بنابراین در قسمت IP --> DNS دو DNS سرور رو اضافه کنید : مثلا 217.218.127.127 و 4.2.2.4
    (دقت کنید که تیک Allow Remote Requests رو هم بزنید تا روتر DNS Server اصلی بشه.)

تا اینجا روتر میکروتیک اینترنت داره و شما باید یک رنج IP دیگه برای شبکه داخلیتون در نظر بگیرید تا کاربران بتونن با اون کار کنن. مثلا 192.168.0.1/24 . این رنج رو روی یکی از پورتهای میکروتیک بذارین و اون پورت رو به سوئیچ کاربران وصل کنید. اینجا نیاز هست که یک قانون SRC NAT تعریف کنید تا ترافیک این رنج رو Masquerade کنه.
    از این مرحله به بعد هر روشی که مورد نظر خودتونه برای دادن دسترسی به کاربران (مثلا DHCP یا PPPOE یا HotSpot) رو پیاده کنید تا سناریو کامل بشه.

موفق باشید
    ممنون از شما اقا مهدی این کارها رو انجام دادم ولی مشکل من اینجاس که ما یک شبکه داخلی داریم که اتوسیون هم دارن حالا یک adsl هم خود دفترمون گرفتن الان من اینترنت رو اشتراک میزارم ولی دیگه دسترسی به اتوماسیون و شبکه داخلی ندارم این مشکلو چه جوری حل کنم میخام اینترنت داشته باشن و اتوماسیون وشبکه داخلی هم دسترسی داشته باشیم .

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    خب رنج IP شما برای مودم adsl و شبکه داخلی به چه صورته؟ چه تجهزاتی در شبکه دارین؟ درباره توپولوژی شبکتون بکم بیشتر توضیح بدین.

msafari سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    192.168.1.0 برای مودمه
    192.168.130.0 برا شبکه داخلیه که اتوماسیون بقیه سرویس ها روشه که از طریق رادیو از مرکز به اتاق رایانه که یک سویچ داریم وصل میشه

یه روتر
    MikroTik RB951Ui-2HnD هم داریم

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    خب شما دو پورت از روتر میکروتیک رو در نظر بگیرید، مثلا پورت 1 و 2. پورت یک رو به مودم adsl وصل کنید و یک IP تو رنج مودم بهش بدین : 192.168.1.254
    برای شبکه داخلیتون از پورت 2 استفاده کنید و آدرس 192.168.130.254 رو به پورت 2 میکروتیک بدین.
    و بعد کارهایی که گفته شد رو انجام بدین.

البته این در حالیه که شما روتر دیگه ای در شبکه نداشته باشین و مابقی شبکه بصورت bridge باشه.

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaei2000 نمایش پست ها
    خب شما دو پورت از روتر میکروتیک رو در نظر بگیرید، مثلا پورت 1 و 2. پورت یک رو به مودم adsl وصل کنید و یک IP تو رنج مودم بهش بدین : 192.168.1.254
    برای شبکه داخلیتون از پورت 2 استفاده کنید و آدرس 192.168.130.254 رو به پورت 2 میکروتیک بدین.
    و بعد کارهایی که گفته شد رو انجام بدین.

البته این در حالیه که شما روتر دیگه ای در شبکه نداشته باشین و مابقی شبکه بصورت bridge باشه.
    این کارو کردم اینترنت وصل میشه ولی شبکه داخلیمون قطع میشه پینگ شبکه داخلیمون میره ایا این دو پرت رو باید بریج کنم روت نمیخاد

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    نباید دو پورت رو Bridge کنید. نیازی به Route ثابت هم نیست. وقتی IP اضافه میکنید Route میاد. فقط دستگاه های شبکه داخلیتون باید آدرس میکروتیک (همون192.168.130.254) رو بعنوان Gateway داشته باشند.

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    انجام دادم نشد

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    تمام کامپیوتر های شبکه داخلی شما و اتوماسیون بوسیله یک سوئیچ به هم وصل هستن؟
    اگر ممکنه از کانفیگ میکروتیک و یکی از pc ها تصویر بذارید.

نام حقيقي: hamid soltani

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام دوست عزیز
    دوتا Nat بنویس یکی برای سرویس داخل سازمانی و نت دوم رو برای اینترنت ADSL ترتیب رو رعایت کنی که اول IP سازمانی باشه بعدی IP یا اینترفیس ADSL مشکلت حل میشه!!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع