نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط zahedi6217
  • 1 توسط babak_kish
  • 1 توسط zahedi6217
  • 1 توسط zahedi6217

موضوع: مشکل اختصاص دو اینترنت به دو vlan

نام حقيقي: Mohammad Esmaeilzadeh

عضو عادی
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    31

مشکل اختصاص دو اینترنت به دو vlan

سلام دوستان.وقت بخیر
    من دوتا اینترنت دارم یکی وایرلس و یکی Adsl و دوتا هم vlan داخل شبکه ام.می خوام هر vlan از یک اینترنت استفاده کنه مثلا vlan1 از وایرلس و vlan2 از adsl. مثل این راهنمای زیر انجام دادم اوکی شد و هر vlan از اینترنت مربوطه خودش استفاده میکرد ولی مشکل اینجا بود که دیگه هیچ کامپیوتری کامپیوتر دیگه داخل شبکه خودش رو نیدید.مثلا ارتباط کلاینت هام با سرور قطع میشد.تو این راهنما از mangle استفاده شده وقتی mangle هارو قطع میکردم کامپیوترها شبکه داخلیشون درست میشد ولی اینترنت مشکل بر می خورد.من چطور می تونم این کار رو انجام بدم که هر vlan از یک اینترنت استفاده کنه طوری که دیگه شبکه داخلیش بهم نخوره.در ضمن اینترنت adsl رو با خود روتر ppoe زدم و اینترنت وایرلس رو با آی ولید و روت به روتر دادم.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

Mangle :

IP > Firewall > mangle > Add > chain : prerouting > Src.Address : 10.10.10.0/24 > Action : Mark Routing > New Routing Mark : ISP1 > passthrough : enable
    IP > Firewall > mangle > Add > chain : prerouting > Src.Address : 11.11.11.0/24 > Action : Mark Routing > New Routing Mark : ISP2 > passthrough : enable

NAT :

IP > Firewall > Nat > Add > chain : Srcnat > Out.interface : PPPoe_Isp1 > Routing mark : Isp1 > Action : Massquerade
    IP > Firewall > Nat > Add > chain : Srcnat > Out.interface : PPPoe_Isp2 > Routing mark : Isp2 > Action : Massquerade

Static Route :

IP > Route > Add >Address : 0.0.0.0/0 > Gateway : PPPoe_Isp1 > Routing mark : Isp1
    IP > Route > Add >Address : 0.0.0.0/0 > Gateway : PPPoe_Isp2 > Routing mark : Isp2

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    31
    کسی از دوستان نمیتونه من رو کمک کنه!!!!!!!!!!!ممنون میشم دوستان حرفه ای گروه یک کمکی کنن.

نام حقيقي: magkigmaVE

عضو عادی شناسه تصویری zahedi6217
    نوشته
    141
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    43
    درود
    intervlan routing بین vlan ها دارید یا خیر ؟

esmaeeiil سپاسگزاری کرده است.
    [URL=https://matchnow.life]Verified Ladies[/URL]

عضو عادی
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahedi6217 نمایش پست ها
    درود
    intervlan routing بین vlan ها دارید یا خیر ؟
    ممنون.نه من این کار رو انجام ندادم.چطوری می تونم inter vlan routing رو انجام بدم؟من داخل سوییچ سیسکو 2960 اومدم vlan تعریف کردم و 23 تا پورت رو اکسس کردم به vlan مربوطه و بعد پورت 24 رو ترانک کردم دادم به میکروتیک و داخل میکروتیک هم اومدم vlan تعریف کردم و به vlan ها آی پی دادم و dhcp تعریف کردم و.. و در نهایت هر vlan رنج آی پی خودش رو میگیره و اینترنت هم داره ولی همه از وایرلس استفاده می کنن و دیگه نمی تونم تفکیک کنم.تفکیک هم میکنم کلا فقط اینترنت دارن شبکه داخلی رو نمیبینن.

نام حقيقي: babak

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeeiil نمایش پست ها
    ممنون.نه من این کار رو انجام ندادم.چطوری می تونم inter vlan routing رو انجام بدم؟من داخل سوییچ سیسکو 2960 اومدم vlan تعریف کردم و 23 تا پورت رو اکسس کردم به vlan مربوطه و بعد پورت 24 رو ترانک کردم دادم به میکروتیک و داخل میکروتیک هم اومدم vlan تعریف کردم و به vlan ها آی پی دادم و dhcp تعریف کردم و.. و در نهایت هر vlan رنج آی پی خودش رو میگیره و اینترنت هم داره ولی همه از وایرلس استفاده می کنن و دیگه نمی تونم تفکیک کنم.تفکیک هم میکنم کلا فقط اینترنت دارن شبکه داخلی رو نمیبینن.
    اینجا را ببینید مشکلتون حل میشه احتمالا

نوشته
    141
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    43
    intervlan routing با سیسکو خیلی راحته اما با میکروتیک یکم روالش سخت تره

عضو عادی
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak_kish نمایش پست ها
    اینجا را ببینید مشکلتون حل میشه احتمالا
    ممنون.این پستی که فرمودین برای روتر سیسکو هست من روترم میکروتیک هست و سوییچ هام سیسکو.من الان توی میکروتیک مشکل دارم نه سیسکو

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط zahedi6217 نمایش پست ها
    intervlan routing با سیسکو خیلی راحته اما با میکروتیک یکم روالش سخت تره
    بله دقیقا همین طور هست که می فرمایین.راجع به این موضوع برای سیکو تو اینترنت هم مطالب زیاد هست ولی برای میکروتیک نه.

نوشته
    141
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    43
    ممنون.این پستی که فرمودین برای روتر سیسکو هست من روترم میکروتیک هست و سوییچ هام سیسکو.من الان توی میکروتیک مشکل دارم نه سیسکو

- - - ادامه - - -

بله دقیقا همین طور هست که می فرمایین.راجع به این موضوع برای سیکو تو اینترنت هم مطالب زیاد هست ولی برای میکروتیک نه.
    خیلی تو اینترنت گشتم یه لینکی بود خیلی مفید بود پیداش نکردم
    به هزار زحمت داخل فایل های خودم پیداش کردم
    که براتون آپلود میکنم
    mikrotik-vlan
    برای intervlan_routing هم فقط کافیه که به vlan ها آی پی داده(گیت وی بشن ) باشین .
    خودش انجام میده

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع