نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط peymansham
  • 1 توسط peymansham

موضوع: استفاده از اینترنت و اینترانت در میکروتیک

نام حقيقي: mostafa

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

استفاده از اینترنت و اینترانت در میکروتیک

باسلام . دوستان بنده دو تا فیبر نوری دارم که روی یکی از آنها اینترانت و روی دیگری اینترنت برقرار است
    خط اینترانت wan : 10.20.xx.xx/30 , Gatewaye : 10.20.xx.xx و Lan : 10.254.xx.xx/24
    خط اینترنت Wan : 172.16.xx.xx با sub : 255.255.255.248 و Lan 78.39.xx.xx
    من میخوام که کاربرا وقتی از DHCP آی رنج مثلا 15.1.1.0/24 گرفتم آنها را به اینترانت وصل کند و وقتی کانکشن pppoe زدند و آی پی از رنج مثلا 16.1.1.0/24 گرفتند آنها را به اینترنت وصل کند .
    ممنون میشم که راهنماییم کنید چیکار باید بکنم . توی آی پی دادن و ساخت کاکشن مشکلی ندارم . فکر کنم توی روت نویسی و Nat نویسی مشکل دارم که هرچقدر تلاش میکنم نمیشه . وقتی اینترنت درست میکنم اینترانت وصل نمیشه وقتی اینترانت را درست میکنم اینترنت وصل نمیشه . باسپاس

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام . دوستان واقعا کسی پیدا نمیشه راهنمایی بکنه ؟ یعنی سوالم اینقدر مشکل بوده ؟؟

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mask نمایش پست ها
    اگه مایل باشید، زمانی که فرصت دارید تیم ویور بدید تا براتون انجام بدهم.
    8-1) هدایت کاربران به خارج از انجمن مجاز نمی باشد. ارجاع به پیام خصوصی، پست الکترونیکی، مسنجرها و مانند آنها با اهداف راه اندازی انجمن همخوانی ندارد. طرح پرسش ها در انجمن های عمومی منجر به بحث و تبادل نظر عمومی شده و با این کار از سوء استفاده های احتمالی که در ارتباطات خصوصی شکل می گیرد جلوگیری می شود.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafatak نمایش پست ها
    باسلام . دوستان بنده دو تا فیبر نوری دارم که روی یکی از آنها اینترانت و روی دیگری اینترنت برقرار است
    خط اینترانت wan : 10.20.xx.xx/30 , Gatewaye : 10.20.xx.xx و Lan : 10.254.xx.xx/24
    خط اینترنت Wan : 172.16.xx.xx با sub : 255.255.255.248 و Lan 78.39.xx.xx
    من میخوام که کاربرا وقتی از DHCP آی رنج مثلا 15.1.1.0/24 گرفتم آنها را به اینترانت وصل کند و وقتی کانکشن pppoe زدند و آی پی از رنج مثلا 16.1.1.0/24 گرفتند آنها را به اینترنت وصل کند .
    ممنون میشم که راهنماییم کنید چیکار باید بکنم . توی آی پی دادن و ساخت کاکشن مشکلی ندارم . فکر کنم توی روت نویسی و Nat نویسی مشکل دارم که هرچقدر تلاش میکنم نمیشه . وقتی اینترنت درست میکنم اینترانت وصل نمیشه وقتی اینترانت را درست میکنم اینترنت وصل نمیشه . باسپاس
    رنج ip ها که جداست فقط نیاز به دو nat و mangle دارید. در موردش جستجو کنید زیاد بحث شده.

داشتن دو گیت وی همزمان در میکروتیک؟

mostafatak سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام دوباره
    ببخشید دوستان هنوز مشکل قبلی را حل نکرده بودم یه مشکل تازه برام پیش اومده . مخابرات اینترنت واینترانت را با یک فیبر نوری بهم داده و گفتند که باید ترانک بزنید . تا حالا چنین موردی نداشتم ؟ ترانک برای چی هست و چیکار باید بکنم؟؟ با سپاس

نام حقيقي: unknown

عضو عادی شناسه تصویری peymansham
    نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    سلام دوباره
    ببخشید دوستان هنوز مشکل قبلی را حل نکرده بودم یه مشکل تازه برام پیش اومده . مخابرات اینترنت واینترانت را با یک فیبر نوری بهم داده و گفتند که باید ترانک بزنید . تا حالا چنین موردی نداشتم ؟ ترانک برای چی هست و چیکار باید بکنم؟؟ با سپاس
    ترانک مربوط میشه به VLAN

Manual:Interface/VLAN - MikroTik Wiki

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنون از راهنماییت پیمان جان . اگه امکان داره یه کم دیگه کمک کن : امروز که به مخابرات زنگ زدم گفتند که اینترانت و اینترنتت هر دوتاش روی فیبر نوری فعاله یهنی دوتاش روی یک خط هستند . گفتش که یه ترانک بساز با دوتا VLAN که پورت اینترانتت روی 152 هست و اینترنتت روی 2711 . منظور از اینها چیه ؟ کجا باید وارد کنم . میشه سناریوی کار را یکم بهم توضیح بدید ؟ به لینکی که فرستاده بودید رفتم ولی اونجا چند نوع ترانک بود من ندونستم که کدومش برای من هست ؟
    من IP های WAN و LAN را که هم برای اینترنت و هم برای اینترانت مخابرات داده کجا باید واردش کنم ؟ ممنون

نام حقيقي: unknown

عضو عادی شناسه تصویری peymansham
    نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    ممنون از راهنماییت پیمان جان . اگه امکان داره یه کم دیگه کمک کن : امروز که به مخابرات زنگ زدم گفتند که اینترانت و اینترنتت هر دوتاش روی فیبر نوری فعاله یهنی دوتاش روی یک خط هستند . گفتش که یه ترانک بساز با دوتا VLAN که پورت اینترانتت روی 152 هست و اینترنتت روی 2711 . منظور از اینها چیه ؟ کجا باید وارد کنم . میشه سناریوی کار را یکم بهم توضیح بدید ؟ به لینکی که فرستاده بودید رفتم ولی اونجا چند نوع ترانک بود من ندونستم که کدومش برای من هست ؟
    من IP های WAN و LAN را که هم برای اینترنت و هم برای اینترانت مخابرات داده کجا باید واردش کنم ؟ ممنون

اون لینک که برات فرستادم دقیقا توضیح داده
    وضیفه ترانک ارسال VLAN ها بین دو شبکه و این اعداد 152 2711 شماره vlan ها میباشد

فقط گذینه سوم رو حذف کنید و شماره vlan ها رو براشون اضافه کنید:
    شماره Ethernet ها فراموش نشه
    eth2 همون که به فیبر وصله که تو روتر شما sfp اسمش هست
    و eth 6 7 هم خروجی کار هست(اینترنت و اینترانت جدا)

اگه به خروجی نیاز ندارید و از روی خود دستگاه میخواهید دوتا لینک رو ترکیب یا استفاده کنید اینترفیس های vlan152 و vlan 2711 هستند
    /interface vlan
    add interface=ether2 name=eth2-vlan152 vlan-id=152
    add interface=ether2 name=eth2-vlan2711 vlan-id=2711

/interface bridge
    add name=bridge-vlan152
    add name=bridge-vlan2711

/interface bridge port
    add bridge=bridge-vlan152 interface=eth2-vlan152
    add bridge=bridge-vlan152 interface=ether6

add bridge=bridge-vlan2711 interface=eth2-vlan2711
    add bridge=bridge-vlan2711 interface=ether7

ویرایش توسط peymansham : 2016-05-22 در ساعت 02:23 PM

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    دوباره ممنون پیمان جان . با راهنماییات مشکل Trunk حل شد وتونستم اینترنت و اینترانت را به میکروتم هدایت کنم . شرمنده یه مشکل با mangel داشتم که دوستان تو همین تایپیک راهنماییم کردند ولی ارتباط ایجاد نمیشه .

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع