نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mojtaba461

موضوع: رفع محدودیت بین 2 رنج Public/Private با 2 سوئیچ

نام حقيقي: م

عضو عادی شناسه تصویری kbt2003
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43

رفع محدودیت بین 2 رنج Public/Private با 2 سوئیچ

سلام
    از اینکه وقت گذاشتید متشکرم. کاربران شبکه داخلی برای دانلود از رنج IP Public محدودیت دارند.
    اول یک توضیح مختصر:

در یک شبکه 2 رنج IP دارم
    یکی Private 192.168.x.x
    دومی Public 91.98.x.x
    ورودی اینترنت از طریق روتر با رنج Public وارد شده و بدون Vlan با دو خروجی از روتر به 2 سوئیچ لایه 2 معمولی یکی به سویچ اول برای private رفته و دومی به سوئیچ دوم برای Public
    به دلیل اینکه رنج public مورد استفاده وب سرور و میل سرور هست هم از بیرون بهش کانکت میشن هم از داخل یعنی رنج private خودمون.
    بنده برای هر IP یک Queue تعریف کردم و گفتم مثلا وب سرور 10Mb پهنای باند داشته باشه و کاربرای اینترنت بیشتر از این مقدار از سرور send/receive نکنن چون مقدار پهنای باندمون محدوده و گرون . همینطور برای هر IP Private که کلاینتها هستند هم محدودیت دانلود گذاشتم.

مشکل: کاربران شبکه داخلی برای دانلود یا جابجایی فایل بین سرورها دچار همون محدودیتی میشن که برای کاربران بیرون شبکه تعریف شده و مثلا از وب سرور بیشتر از همون 10Mb که در Queue تعریف شده نمی تونن دانلود کنند چی کار کنم که روتر محدودیتی که برای هر IP تعریف شده بین 2 شبکه نادیده بگیره؟ یا روشی مشابه که مشکل رو حل کنه و کلاینتهای شبکه داخلی از سرورهای شبکه پابلیک بدون محدودیت ارسال و دریافت انجام بدهند؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    kbt2003 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: م

عضو عادی شناسه تصویری kbt2003
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43
    متشکرم.
    در Simple Queue مربوط به IP های Private وقتی در Destination رنج Public یا Ethernet که کل رنج public از اون رد میشه eth2 رو میدم این مشکل رفع میشه و کلاینتها به شبکه داخلی دسترسی 100Mb پیدا میکنند.

ولی مشکل دیگه ای پیش میاد ظاهرا queue دیگه در مورد اینترنت عمل نمیکنه.

برای مدیریت دسترسی یک queue ایجاد کرده بودم با آدرس 192.168.1.0/24 و محدود کرده بودم به 16k و خوب هم جوا میداد. اگر برای کلاینتی در شبکه queue تعریف نشده بود و سعی می کرد از شبکه به اینترنت دسترسی پیدا کنه محدود میشد به 16k و حالا با این تغییر هر queue در رنج 192 که بهش Dst میدم محدود میشه به 16k و شدیدا کند میشه. دلیل این موضوع چی می تونه باشه؟
    وقتی این queue که روی کل رنج دادم Disable میکنم مشکل رفع میشه ولی باز هم download/upload در queue مربوط به کلاینت با اینکه داره انجام میشه نشون داده نمیشه.
    چطوری میشه هم یک queue داشته باشم برای محدود کردن کلاینتهای تعریف نشده و هم دسترسی شبکه داخلی بدون محدودیت انجام بشه؟

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    باید اولویت queue ها رو رعایت کنید. ابتدا queue برای شبکه داخلی ایجاد کنید با destination شبکه داخلی و محدودیت بالا مثلا 100 مگ. بعد برای اینترنت queue ایجاد کنید یعنی بدون destination و محدودیت مدنظر

kbt2003 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع