نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: راه اندازی سناریو توسط میکروتیک

نام حقيقي: Mr-Hb

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14

راه اندازی سناریو توسط میکروتیک

سلام
    میخوام یه سناریو پیچده با استفاده از میکروتیک راه اندازی کنم که به راهنمایی شما دوستان نیاز دارم و نمیخوام کل سناریو رو یکدفعه انجام بدم میخوام مرحله به مرحله پیش،اینو هم بگم که من تاپیک های مشابه رو خوندم ولی اون چیزی که من میخوام و رو پیدا نکردم،قبل از اینکه سوالامو مطرح کنم یه عکس از سناریویی که مدنظرم هست رو میزارم،اینم لینکش:http://uupload.ir/files/v4yj_mikrotik-hel.jpg
    حالا بریم سراصل مطلب
    طبق عکس دوتا مودم ADSL داریم که به ترتیب به پورت های 1 و 2 میکروتیک اولی وصل هستن که کانکشن های pppoe روی میکروتیک ست شدن،حالا کارهایی که میخوام انجام بشه به اینصورت هست:
    1-همه کاربرا از اینترنت ADSL1 استفاده کنن و وقتی اینترنت به هر دلیلی قطع شد از اینترنت ADSl2 استفاده بشه که به هیچ عنوان اینترنت قطع نشه.یعنی اینترنت 2 به عنوان پشتیبان باشه.
    2-همه کاربرانی که به پورت 4 میکروتیک متصل هستن باید از طریق vpn و ای پی دستی به اینترنت دسترسی داشته باشن.
    3-سروری که به پورت 3 میکروتیک متصل هست باید بدون محددویت بدون کانکشن vpn اینترنت داشته باشه،ای پی هم دستی باشه.
    4-کاربرانی که به پورت 5 میکروتیک از طریق اکسس پوینت وصل میشن باید از طریق Dhcp و با vpn به اینترنت دسترسی داشته باشن.
    5-یک دوربین ip به پورت 7 میکروتیک وصل هست که قراره تصویرش منتقل بشه به روتر میکروتیک2 که یه ip valid روش هست و قراره تصویر دوربین از طریق اینترنت قابل روئت باشه.

همیننن
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymansh نمایش پست ها
    ...
    خخخخ
    دوست عزیز من اگه میخواستم بدم کسی انجام بده که نمیومدم اینجا مطرح کنم،اینجا گفتم تا هم مشکل بنده حل بشه و خودمم یه چیز یاد بگیرم هم دوستانی که در اینده به مشکلاتی مثل بنده برخورد کردن بتونن از راهنمایی های دوستان استفاده کنن.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr-ha نمایش پست ها
    سلام
    میخوام یه سناریو پیچده با استفاده از میکروتیک راه اندازی کنم که به راهنمایی شما دوستان نیاز دارم و نمیخوام کل سناریو رو یکدفعه انجام بدم میخوام مرحله به مرحله پیش،اینو هم بگم که من تاپیک های مشابه رو خوندم ولی اون چیزی که من میخوام و رو پیدا نکردم،قبل از اینکه سوالامو مطرح کنم یه عکس از سناریویی که مدنظرم هست رو میزارم،اینم لینکش:http://uupload.ir/files/v4yj_mikrotik-hel.jpg
    حالا بریم سراصل مطلب
    طبق عکس دوتا مودم ADSL داریم که به ترتیب به پورت های 1 و 2 میکروتیک اولی وصل هستن که کانکشن های pppoe روی میکروتیک ست شدن،حالا کارهایی که میخوام انجام بشه به اینصورت هست:
    1-همه کاربرا از اینترنت ADSL1 استفاده کنن و وقتی اینترنت به هر دلیلی قطع شد از اینترنت ADSl2 استفاده بشه که به هیچ عنوان اینترنت قطع نشه.یعنی اینترنت 2 به عنوان پشتیبان باشه.
    2-همه کاربرانی که به پورت 4 میکروتیک متصل هستن باید از طریق vpn و ای پی دستی به اینترنت دسترسی داشته باشن.
    3-سروری که به پورت 3 میکروتیک متصل هست باید بدون محددویت بدون کانکشن vpn اینترنت داشته باشه،ای پی هم دستی باشه.
    4-کاربرانی که به پورت 5 میکروتیک از طریق اکسس پوینت وصل میشن باید از طریق Dhcp و با vpn به اینترنت دسترسی داشته باشن.
    5-یک دوربین ip به پورت 7 میکروتیک وصل هست که قراره تصویرش منتقل بشه به روتر میکروتیک2 که یه ip valid روش هست و قراره تصویر دوربین از طریق اینترنت قابل روئت باشه.

همیننن
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    آقا اصلا بیخیال این موضوع،من خودم یه کارایی تو این مدت انجام دادم،اونم اینکه من اینترنت رو فرستام تو روتر یعنی pppoe رو رو خود روتر ست کردم و اینترنت داخل روتر دارم و همچنین اینترنت رو روی یه پورت دیگه فرستادم و از اونجا به سوئیچ که سیستم ها اینترنت دارن،یعنی سیستم هام رو باید دستی ای پی بدم و نمیخوام یه سری از سیستم ها اتومات ای پی بگیرن،حالا میخوام یه اکسس پوینت به یه پورت دیگه میکروتیک بزنم که همون اینترنت رو از طریق هات اسپات یا وی پی ان به کاربرا بده و همچنین دی اچ سی پی خودش به دستگاهایی که به این اکسس پوینت متصل هستن ای پی بده.
    مشکلم همینه که چطور اینترنت رو همزمان به یه پورت دیگه میکروتک بدم که هات اسپات روش راه اندازی کنم؟؟؟؟؟
    ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع