نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: مشکل pppoe پارس آنلاین با ip static روی میکروتیک

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49

مشکل pppoe پارس آنلاین با ip static روی میکروتیک

با سلام
    دوستان این مشکل عجیب را دو بار در دو شرکت مختلف تجربه کردم پس احتمال خطای انسانی خیلی کمه یا یک راه حل علمی هست که من نمیدونم

دوستانی که از پارس آنلاین اینترنت دارن(بقیه ISP ها رو نمیودنم) و IP استاتیک گرفتن وقتی که pppoe روی میکروتیک هست و ip ها هم همینطور بعنوان مثال 4 IP روی میکروتیک ست شده. و همینطور که میدونید یک IP داینامیک رنج 10 از پارس آنلاین توی ip address هم میاد.
    nat میکروتیک هست و مودم بریج ( با دو مودم مختلف تست شده)

روزهای جمعه ( روزهای دیگه خیلی درصد کمتر داره) اگه به لاگ میکروتیک نگاه کنن اگه یکبار pppoe شما کانکت دیسکانکت بشه( از طرف ISP هست عمدتا) شنبه صبح پینگ اینترنت ندارید مادامی که باز مجددا خودتون pppoe روی کانکت دیسکانکت کنید یا برید از تو ip address اون ip رنج 10 رو حذف کنید.

من اینو 2 جای مختلف دیدم و مطمئنم خطا از من نیست چون اصلا کانفیگ پیچیده ای نیست. شما مودم بریج کردید، nat رو میکروتیک و همچنین ip ها.

ممنون میشم دوستان اگر ارائه راه حل نمیکنن حتی اگه این مشکلو خوردن فقط اعلام کنن که نتیجه گیری و راه حل را پیدا کنیم

سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام دوستان متاسفانه امروز نیز مجدد این مورد رخ داد. بنده کاملا مطمئن هستم این مورد مربوط ب سخت افزار یا کانفیگ نیست چون کلا کانفیگ پیچیده ای استفاده نشده. اما تو لاگ دیدم که دیشب pppoe اتومات کانکت دیسکانکت شده بود. من فقط از عزیزان خواهش دارم بگن ایا این مورد برای شما نیز اتفاق افتاده؟ روی تک ip dynamic یا تک ip static نیست. در دو جای مختلف دو دستگاه مختلف 450 , 1100 با دو ورژن مختلف یکی 5.27 یکی 6.3 اما دقیقا 4 ip استاتیک خط پارس انلاین که مودم بریدجه و pppoe رو میکروتیک. ایا کسی در برخی از صبح های شنبه که شب قبلش تو لاگ pppoe خودش کانکت دیسکانکت شده باشه این مورد رو داشته؟ در بیشتر موارد dns resolving صورت نمکیگیره چه با گزینه allow remote request چه dns روی سرور ویندوزی باشه. در برخی موارد هم pppoe وصله اما پینگ نیست.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    من یه جا همین کانفیگ رو دارم با دو IP پابلیک از پارس آنلاین.تو این چند ساله همچین مشکلی نداشتم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیم میکروتیک برای اینترنت پارس آنلاین

برچسب برای این موضوع