نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: up و down شدن اینترفیس روتر میکروتیک rb1100ahx2

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

up و down شدن اینترفیس روتر میکروتیک rb1100ahx2

سلام خدمت همه دوستان
    من برای اتصال به مخابرات و دریافت اینترنت یه لینک بیسیم راه اندازی اندازی کردم و و برای اینکار از Groove 52HPn استفاده کردم.یه روتر rb1100ahx2 خریداری کردم و پورت 1 روتر رو به عنوان پورت wan به Groove متصلش کردم.الان اینترنت دارم مشکلی هم نداره پینگ هم به ندرت قطع میشه اما یه موردی تو لاگ روتر rb1100ahx2 دیدم که نمیدونم دلیلش چیه. پورت wan مدام up و down میشه!به فاصله چند ثانیه.کابل Groove رو به هر کدوم از پورتها میزنم این مشکل در اون پورت هم به وجود میاد!برای تست یه روتر RB750 داشتم جایگزین rb1100ahx2 کردم اما در RB750 هیچ مشکلی وجود نداشت.از فروشنده پرسیدم یه دلیلی اورد که اینترفیس 1000 روی rb1100ahx2 هست و یه پروتکلی رو rb1100ahx2 هست که وقتی به اینترفیس های 100 وصل میشه این مشکل به وجود میاد و چیز مهمی نیست فقط یه لاگه!روتر رو هم به آخرین ورژن آپدیت کردم فرقی نکرد.. اگه دوستان راهنماییم کنند ممنون میشم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    خیر ! بعید میدونم به خاطره اون باشه !

پورت ها با هم نگوشیت میکنن / وقتی Groove پورتش 100 هست . روتر نمیاد 1000 کار کنه که !!! منطقی نیست ! شدنی هم نیست !
    روتر میاد خودش رو با Groove مچ میکنه . یعنی روتر هم روی 100 کار میکنه

باز هم اگر شک دارید به این موضوع خودتون برید از داخل روتر پورت رو روی 100 تنظیم کنید و تیک 1000 رو بردارید !

حالا لاگ رو بزارید ببینیم !
    روی Groove در اون لحظه چه لاگی میندازه ؟

احتمال داره از PoE باشه ولی چون فرمودید با RB750 مشکلی نیست پس از فرضیه رد میشه . ولی ضرر نداره یک تست کنید !
    ( اون لحظه که DOWN میزنه - برید داخل Groove آپتایم رو نگاه کنید ببینید چقدر آپتایم داره ؟ قطع نشده ؟ )

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    خیر ! بعید میدونم به خاطره اون باشه !

پورت ها با هم نگوشیت میکنن / وقتی Groove پورتش 100 هست . روتر نمیاد 1000 کار کنه که !!! منطقی نیست ! شدنی هم نیست !
    روتر میاد خودش رو با Groove مچ میکنه . یعنی روتر هم روی 100 کار میکنه

باز هم اگر شک دارید به این موضوع خودتون برید از داخل روتر پورت رو روی 100 تنظیم کنید و تیک 1000 رو بردارید !

حالا لاگ رو بزارید ببینیم !
    روی Groove در اون لحظه چه لاگی میندازه ؟

احتمال داره از PoE باشه ولی چون فرمودید با RB750 مشکلی نیست پس از فرضیه رد میشه . ولی ضرر نداره یک تست کنید !
    ( اون لحظه که DOWN میزنه - برید داخل Groove آپتایم رو نگاه کنید ببینید چقدر آپتایم داره ؟ قطع نشده ؟ )
    groove رو هم تست کردیم مشکلی نداشت poe هم سالم بود با 750 هیچ مشکلی نداره.rb1100 هم پورتاش فقط وقتی که به groove وصل میشن این حالت رو دارند
    ممکنه از اختلاف mtu در دو دستگاه باشه؟
    برای groove پارمتر MTU=ether1:2028 ولی برای
    RB1100AH=ether1-ether10:9498; ether11:9500, ether12-ether13:9116
    در سایت میکروتیک نوشته:
    Warning: L2MTU configuration changes on Cloud Core Routers evoke all interface reload (link down - link up) due to necessary internal processes.
    It is recommended to configure L2MTU with caution by keeping in mind that it can cause short interruption with connected devices.
    لینک:
    Manual:Maximum Transmission Unit on RouterBoards - MikroTik Wiki

ویرایش توسط mdolia : 2015-10-22 در ساعت 12:33 PM

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    رو میکروتیک بعضا این مشکل هست. دو سر ارتباط رو auto negotiate رو بردارید و روی 100 تنظیم کنید.

اینطور هم نیست که مشکلی به وجود نیاره و فقط لاگ باشه. باعث کندی و نوسان پهنای باند میشه.

mdolia سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع