نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 11سپاس
  • 1 توسط kmohsenk
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط kmohsenk
  • 2 توسط EMSebi
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط kmohsenk
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: راه کار برای مانیتورینگ وایرلس میکروتیک

نام حقيقي: محسن

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    48

Icon14 راه کار برای مانیتورینگ وایرلس میکروتیک

با سلام.

تو یه مجموعه ای حدود 70 عدد رادیو میکروتیک داریم که شبکه رومینگ هست یه نرم افزار خیلی قدرتمند میخوام که بتونم کل سیستم وایرلس رو مانیتور کنم اگه لاینسسی هم باشه مشکلی نیست . مواردی که میخوام داشته باشه حتما :

1. هر کلاینت به کدوم اکسس پوینت متصله؟
    2. میزان سیگنال هر کلاینت
    3. اطلاعات شامل آی پی ، مک آدرس
    4. وب گرافیکی

ممنون میشم راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط kmohsenk : 2015-09-21 در ساعت 02:43 PM
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    mikrotik DUDE

amin-net و kmohsenk سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    48
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    mikrotik DUDE
    من dude رو نصب کردم اما مواردی که میخواستم رو نتونستم توش پیدا کنم. اگه این موارد رو داره میشه راهنمایی کنید؟
    داکیومنتی چیزی رو میتونید پیشنهاد بدید؟

amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ابراهیم

عضو عادی شناسه تصویری EMSebi
    نوشته
    276
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    21
    capMan فکر کنم کارت رو راه بندازه .
    همه اکسس پوینتها رو تو یه میکروتیک مدیریت کنی بهتره .

amin-net و kmohsenk سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    48
    نقل قول نوشته اصلی توسط EMSebi نمایش پست ها
    capMan فکر کنم کارت رو راه بندازه .
    همه اکسس پوینتها رو تو یه میکروتیک مدیریت کنی بهتره .
    capsMan راه انداختم فقط واسه مدیریت اکسس پوینت هاست من یه مانیتورینگ قوی واسه تمام اکسس پوینت ها و کلاینت ها میخوام. مه حتما اینترفیس گرافیکی تحت وب داشته باشه چون حدود 70 تا کلاینت دارم

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    یه آموزش دود از من هست . اونو برای شروع ببین . یه سرچ کن توی گوگل . بعد برای مشکلاتت میتونی تک تک بپرسی و بری جلو .

kmohsenk سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    48
    یه آموزش دود از من هست . اونو برای شروع ببین . یه سرچ کن توی گوگل . بعد برای مشکلاتت میتونی تک تک بپرسی و بری جلو .
    مرسی مهندس. فایل ویدیو آموزش رو پیدا کردم تو mediafire آپلود کردم اینم لینکش واسه افراد دیگه اگه نیاز داشتن.

دانلود ویدیو

من تو فروم های خود میکروتیک اسم نرم افزار cacti رو دیدم و در آخر فایل آموزشی شما هم اشاره ای بهش کرده بودید که بعد اینکه سرچ کردم دیدم یک نرم افزار اوپن سورسه که تمپلیت میکروتیک هم داره. کسی تست کرده؟ یا نصب کرده؟ من خیلی اینترفیس گرافیکیش واسم مهمه!

مهندس گفتید solarwinds بهتره؟ »ن مشکل منابع ندارم فقط بهترین و جامع ترین نرم افزار مانیتورینگ رو میخوام. بخصوص که سرچ کردم دیدم solarwinds واسه مجازی سازی هم داره. چون من یه سرور هم داریم که مجازی سازی روش انجام شده.

تو مجموعه هم چند تا دکل دارم که برقش از سولار تامین میشه و میخوام اونرو هم مانیتور کنم

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    cacti نرک افزار خوب و قدیمی و ساده ایه که برای کارهای معمول جواب میده . اما روند نصب پر دردسری داره که منجر به یه دیسترو شده . و متاسفانه اینترفیس قدیمیی داره و روند توسعه اش تقریبا متوقف شده . اما همچنان طرفداران خاص خودشو داره که بوسیله پلاگین و ماژول و تمپلیت همچنان اونو سرپا نگه داشتند . قرار بود نسخه جدیدی ازش با تغییرات اساسی منتشر بشه که اگه میشد واقعا به مورد جالبی تبدیل میشد .
    من اینو پیشنهاد نمی کنم . اما اگر دانش لینوکسی خوبی دارید و امکان سر و کله زدن با کد ها و احیانا ویرایش کردنشون رو دارید و همچنین زمان زیادی . و زیبایی نرم افزار براتون مهم نیست می تونید ازش استفاده کنید !

سولارویند یه مجموعه قدرتمند و کامل در زمینه مانیتورینگ هست که امکانات زیادی رو در اختیارتون قرار میده اما به همون اندازه هم نیاز به زمان برای یادگیری و .. دارید . که واسه یه نرم افزار اینترپرایز چندان هم جای تعجب نداره . منابع خوبی براش هست کرکش موجوده و ..
    اما اینکه چقدر برای میکروتیک و لینک های وایرلس مناسب باشه رو من نمی دونم . ولی در زمینه شبکه ها و سرویس های مایکروسافتی امکانات خوبی داره .

اما The Dude !
    یک برنامه رایگان تحت ویندوز و سه مگابایتیه ! که متاسفانه میکروتیک وقت زیادی براش نمیزاره . اما در همین حد هم واسه مدیریت شبکه های میکروتیکی مناسبه . هر چند امکاناتی رو نداره . اما بیشتر از اون چیزی که به نظر می آد و شما نیاز دارید قدرتمنده . یکی از نقاط مثبتش ریل تایم بودن و دیگه زیبایی اشه .
    حتی میتونید از یه روتر بعنوان سرور استفاده کنید و حتی یه رابط تحت وب نسبتا خوب هم داره . اما کلاینت تحت ویندوزش به نظر من ساده تر و کاراتر هست . منابع خاصی نمیخواد و یادگیری اش زمان زیادی نمی بره . مخصوصا اگر با مفاهیم snmp اشنا باشید .

mohsenhvac و kmohsenk سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    48
    cacti نرک افزار خوب و قدیمی و ساده ایه که برای کارهای معمول جواب میده . اما روند نصب پر دردسری داره که منجر به یه دیسترو شده . و متاسفانه اینترفیس قدیمیی داره و روند توسعه اش تقریبا متوقف شده . اما همچنان طرفداران خاص خودشو داره که بوسیله پلاگین و ماژول و تمپلیت همچنان اونو سرپا نگه داشتند . قرار بود نسخه جدیدی ازش با تغییرات اساسی منتشر بشه که اگه میشد واقعا به مورد جالبی تبدیل میشد .
    من اینو پیشنهاد نمی کنم . اما اگر دانش لینوکسی خوبی دارید و امکان سر و کله زدن با کد ها و احیانا ویرایش کردنشون رو دارید و همچنین زمان زیادی . و زیبایی نرم افزار براتون مهم نیست می تونید ازش استفاده کنید !

سولارویند یه مجموعه قدرتمند و کامل در زمینه مانیتورینگ هست که امکانات زیادی رو در اختیارتون قرار میده اما به همون اندازه هم نیاز به زمان برای یادگیری و .. دارید . که واسه یه نرم افزار اینترپرایز چندان هم جای تعجب نداره . منابع خوبی براش هست کرکش موجوده و ..
    اما اینکه چقدر برای میکروتیک و لینک های وایرلس مناسب باشه رو من نمی دونم . ولی در زمینه شبکه ها و سرویس های مایکروسافتی امکانات خوبی داره .

اما The Dude !
    یک برنامه رایگان تحت ویندوز و سه مگابایتیه ! که متاسفانه میکروتیک وقت زیادی براش نمیزاره . اما در همین حد هم واسه مدیریت شبکه های میکروتیکی مناسبه . هر چند امکاناتی رو نداره . اما بیشتر از اون چیزی که به نظر می آد و شما نیاز دارید قدرتمنده . یکی از نقاط مثبتش ریل تایم بودن و دیگه زیبایی اشه .
    حتی میتونید از یه روتر بعنوان سرور استفاده کنید و حتی یه رابط تحت وب نسبتا خوب هم داره . اما کلاینت تحت ویندوزش به نظر من ساده تر و کاراتر هست . منابع خاصی نمیخواد و یادگیری اش زمان زیادی نمی بره . مخصوصا اگر با مفاهیم snmp اشنا باشید .
    ممنون مهندس که وقت گذاشتید.
    یه سوال دیگه خدمتون داشتم.
    The Dude قابل گسترش هست یعنی میتونم اینترفیس تحت وبشو کدنویسی کنم؟

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    خیر

kmohsenk سپاسگزاری کرده است.