با سلام دوستان

لطفا یک راهنمایی کنین بنده چطور میتونم در روتر میکروتیک به طور مثال 10 کاربر از 50 تا کاربر اینترنت رو فقط بگم به یک ip ادرس دسترسی داشته باشن و به غیر از اون صفحه اینترنت باز نکنن ؟

من یک سناریو رو اجرا کردم به این صورت : در firewall و nat یک srcnat درست کردم و در advance یک اسم به نام net نوشتم و اکشن رو masquerade گذاشتم و به کل ip شبکه هایی که باید در اینترنت باشن تو قسمت ادرس لیست با این نام net اضافه شدن بعد رفتم در filter Rules و یک رول گذاشتم و در general قسمت chain رو روی forward گذاشتم و dst add رو هم ip که باید بهش کانکت شن و در advance قسمت src رو یک اسم به عنوان filter دادم و اکشن رو drop و بعد تو قسمت ادرس لیست به همون ip هایی که اینترنت داشتن به تعدادی از اونا دوباره با نام filter اضافه کردم ( یعنی تعدادی از کاربرا هم net دارن هم filter ).

این سناریو اجرا میشه و همون چیزی که میخوام ولی نمیدونم چرا بعد از یک مدت کوتاه قطع میشه و من باید بیام اون filter رو که در ادرس لیست درست کردم برای هر ip رو disable و enable کنم تا دوباره وصل بشه.

این سناریو من بوده اگه راه بهتری هست راهنمایی کنین دوستان اگه در کار من اشتباهی هست لطفا بگین ممنون.