نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: مشاوره عمومی برای انتخاب تجهیزات پروژه ها

نام حقيقي: اسماعیلی

عضو عادی
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    20

مشاوره عمومی برای انتخاب تجهیزات پروژه ها

سلام
    دوستان
    من یه سوال کلی از داشتم در مورد پروژه های مربوطه به وایرلس و میکروتیم و تجهیزاتش

مثلا یک مکانی هست برای مثال هتل چند طبقه ای یا مثلا یک محیط مثلا یک کارخانه
    برای اینکه به این جور مکان ها ارتباط وایرلس رو برقرار کرد در وحله اول به چی ها دقت باید کرد ؟
    مثلا یک هتل چند طبقه ای چه دیوایسی لازمه برای 30-40 یوزر آنلاین دیوایس 1100 کفایت می کند؟و برای مدیریت کاربران از IBSNG بهتره استفاده بشه یا سیب یا NTTAC یا ccproxy کدومش مدیریت بیشتری رو پهنای باند داره که مثلا برای یک محیط دانشگاه بشه ترافیک تعریف کرد برای دانشجو ها و مدیریتشون کرد ؟

یا مثلا در محیط کارخانه چه دیوایس هایی لازمه که مثلا بیای wds راه بندازی و دیوایس ها دوام داشته باشند به محیط و گرما و شرایط؟

مثلا در یکی از پست ها که بنده ارسال کرده بودم برای یک محیط دانشگاهی دیوایس های مورد نظر رو راهنمایی خواسته بودم یکی از دوستان به نصب سیستم عامل میکروتیک روی pc توصیه کرده بود ؟ چنین چیزی آیا استاندارد هست یعنی معقول هست که برای چنین پروژه ای پیاده سازی کرد و هات اسپات راه اندازی کرد؟

این رادیو هایی که بیشتر تو انجمن راهنمایی میخوان در موردش سیستم عامل اینها غیر از میکروتیک هست مثلا دیوایس های
    Ubiquiti
    که بیشتر نانو استیشن هست مثلا کانفیگ اینها سخته ؟

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای اینکه به این جور مکان ها ارتباط وایرلس رو برقرار کرد در وحله اول به چی ها دقت باید کرد ؟
    محیط - موانع - جنس موانع - محل قرارگیری کلاینت ها- تعداد کلاینت های همزمان - پهنای باند مورد نیاز - دیوایس گیرنده و ...
    مثلا یک هتل چند طبقه ای چه دیوایسی لازمه برای 30-40 یوزر آنلاین دیوایس 1100 کفایت می کند؟
    چه خبره ؟ برای مدیریت این تعداد یه 450 کافیه .
    برای مدیریت کاربران از IBSNG بهتره استفاده بشه یا سیب یا NTTAC یا ccproxy کدومش مدیریت بیشتری رو پهنای باند دار
    هر کدوم رو که دوست داری ! جز سی سی پراکسی . ای بی اس و ای بی ان جی امکانات بیشتری در مورد حسابداری دارند . اما خوب تحت لینوکس هستند گرون تر هستند و ...
    کدومش مدیریت بیشتری رو پهنای باند داره
    اینا همشون اکانتینگ هستند و کاری به مدیریت پهنای باند ندارند . مدیریت پهنای باند در حقیقت توسط میکروتیک انجام میشه ! اینها حسابداری چقدر یوزر استفاده بکنه و چه حجمی و چه ساعتی رو انجام میدند و ..
    یا مثلا در محیط کارخانه چه دیوایس هایی لازمه که مثلا بیای wds راه بندازی و دیوایس ها دوام داشته باشند به محیط و گرما و شرایط؟
    معمولا شرایط محیطی چندان تاثیری روی دیوایس نداره . مخصوصا دیوایس های اوت دور . مگه شرایط خاصی باشه .
    دوستان به نصب سیستم عامل میکروتیک روی pc توصیه کرده بود ؟
    چون سوال و جواب ایشون رو نمی دونیم کاری به درست و غلط بودن پاسخشونم نداریم ! امروزه نیاز به نصب میکروتیک روی پی سی خیلی کمرنگ شده و جاهای خاصی کاربرد داره . الان روتر های قدرتمندی برای هر تعداد یوزر با مصرف کم جای بسیار کم و از همه بهتر خیلی بی سر و صدا و ارزونتر از یه پی سی موجوده و با کلی اینترفیس و امکانات ریز و درشت .

این رادیو هایی که بیشتر تو انجمن راهنمایی میخوان در موردش سیستم عامل اینها غیر از میکروتیک هست مثلا دیوایس های
    Ubiquiti
    توی دیوایس های این سطح ، پیچیده ترین کانفیگ رو میکروتیک داره و همینطور بیشترین امکانات . یوبی کویتی کانفیگش خیلی خیلی ساده تره و امکانات و انعطافش همونقدر کمتر .
    ولی رادیوهای بسیار خوبی داره . اما امکانات مثل مدیریت پهنای باند و مدیریت یوزر و ... رو نداره . پس حتی اگه از این رادیو ها استفاده کنید در نهایت یه میکروتیک برای مدیریت کار و یه اکانتینگ برای حسابداری یوزر ها نیازه .

- - - ادامه - - -

من پیشنهاد می کنم شما یه سری این کار رو در مقیاس کوچیک تر انجام بدید . توی بحث عملی خیلی از این دست خود به خود حل میشه .

نام حقيقي: اسماعیلی

عضو عادی
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    محیط - موانع - جنس موانع - محل قرارگیری کلاینت ها- تعداد کلاینت های همزمان - پهنای باند مورد نیاز - دیوایس گیرنده و ...

چه خبره ؟ برای مدیریت این تعداد یه 450 کافیه .

هر کدوم رو که دوست داری ! جز سی سی پراکسی . ای بی اس و ای بی ان جی امکانات بیشتری در مورد حسابداری دارند . اما خوب تحت لینوکس هستند گرون تر هستند و ...

اینا همشون اکانتینگ هستند و کاری به مدیریت پهنای باند ندارند . مدیریت پهنای باند در حقیقت توسط میکروتیک انجام میشه ! اینها حسابداری چقدر یوزر استفاده بکنه و چه حجمی و چه ساعتی رو انجام میدند و ..

معمولا شرایط محیطی چندان تاثیری روی دیوایس نداره . مخصوصا دیوایس های اوت دور . مگه شرایط خاصی باشه .

چون سوال و جواب ایشون رو نمی دونیم کاری به درست و غلط بودن پاسخشونم نداریم ! امروزه نیاز به نصب میکروتیک روی پی سی خیلی کمرنگ شده و جاهای خاصی کاربرد داره . الان روتر های قدرتمندی برای هر تعداد یوزر با مصرف کم جای بسیار کم و از همه بهتر خیلی بی سر و صدا و ارزونتر از یه پی سی موجوده و با کلی اینترفیس و امکانات ریز و درشت .

توی دیوایس های این سطح ، پیچیده ترین کانفیگ رو میکروتیک داره و همینطور بیشترین امکانات . یوبی کویتی کانفیگش خیلی خیلی ساده تره و امکانات و انعطافش همونقدر کمتر .
    ولی رادیوهای بسیار خوبی داره . اما امکانات مثل مدیریت پهنای باند و مدیریت یوزر و ... رو نداره . پس حتی اگه از این رادیو ها استفاده کنید در نهایت یه میکروتیک برای مدیریت کار و یه اکانتینگ برای حسابداری یوزر ها نیازه .

- - - ادامه - - -

من پیشنهاد می کنم شما یه سری این کار رو در مقیاس کوچیک تر انجام بدید . توی بحث عملی خیلی از این دست خود به خود حل میشه .

بسیار بسیار بسیار ممنونم از جواب هایی که بهم دادین کلی تردید و تعجب و سوالایی که داشتم تقریبا رفع شد.
    در مورد یک هتل که گفتم مگر روتری که گفتید 30 40 یوزر همزمان رو میتونه پردازش کنه یعنی cpu توان پردازش اطلاعات رو داره؟
    مثلا الان یه پروژه ای هست مال دانشگاهیی که دانشجوشم .
    میخان به دانشجو ها اینترنت مثلا هر ترم یک گیگ ارایه بدن من توی انجمن سوالشو کردم و جواب شما روتر 1100 بود ولی مثلا برای هتل روتر ضعیف تری گفتین و برای دانشگاه هم مثلا 30 الی پنجاه یوزر آنلاین همزمان خواهد داشت ! جوابتدن چیه به این؟

و منظور من از کنترل پهنای باند که اشتباهیرمنظورمو رسوندم همون دادن ترافیک های محدود به یوزر هاست و مدیریتشون؟ من خودم با ibsng کار کردم منتها رایگانش آیا این نسخه کفایت میکنه برای اون پروژه دانشگاه که مهمترین ویژگی دادن ترافیک محدود به دانشجوست ؟

یکی از دوستای من با سری روتر های 11xx در یه جایی لودبالانسینگ با دوخط اینترنت راه اندازی کرده است و امروز که باهاش حرف میزدم گفت بیست روز بعد از کانفیگ این پروژه بهم زنگ زدن که اینترنت نداریم ایشون گفته بود روتر رو از برق در بیارید و دوباره وصل کنید .
    یعنی روتر میکروتیک این همه امکانات داره چرا ضعیفه و پایدار نیست . رفته رفته زده میشم از این روترا نمیدونم
    شما یه حرف قانع کننده بگین که شما تو این زمینه با تجربه اید .

خیلی طولانی شد ببخشید
    ممنون میشم از دریافت پاسختون .

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع