نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 7سپاس

موضوع: تعریف mod ,band ,chanelwidth درس میکروتیک با وایرلس

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200

تعریف mod ,band ,chanelwidth درس میکروتیک با وایرلس

سلام دوستان
    وقت به خیر
    دوستان می تونن جزئیات بخشهای
    mod ,band ,chanelwidth
    در میکروتیک رو بفرماییند؟؟
    مثلا من ازجزئیات mode عکس گرفتم دوستان ملاحظه کنند
    تشگر

- - - ادامه - - -

- - - ادامه - - -

http://upload7.ir/imgs/2014-12/68750794230481597924.jpg

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    گزینه mode احتیاج به توضیحات زیادی داره ! برای درک بعضی از گزینه ها شما احتیاج به یه سری اطلاعات پایه داری . برای همین توصیه می کنم لینک زیر بخش mode رو مطالعه کن . چند تای ساده تر رو یاد بگیر و الباقی رو بگو :
    Manual:Interface/Wireless - MikroTik Wiki

band : خیلی ساده بگم مربوط هست به استاندارد هایی که کارت وایرلس شما پشتیبانی می کنه و اصلا ربطی به میکروتیک نداره و بر می گرده به استاندارد 802.11 . که باز به صورت ساده مشخص می کنید که شما میخواهید روی کدوم فرکانس (2.4 یا 5.8 ) کار کنید و اینکه نهایت پهنای باندتون چند مگ باشه . ..

استاندارد های مختلف 802.11 رو اینجا مطالعه کن باز مشکلی بود بگو :
    IEEE 802.11 - Wikipedia, the free encyclopedia

channel width : یا عرض کانال . درسته که ما توی صحبت ها مون فقط اسم یک فرکانس رو می آریم ، مثلا من می گم مودم adsl ت رو بزار روی فرکانس 2412 یا همون کانال یک ! اما در حقیقت شما از یک مجموعه فرکانس استفاده می کنید . که این عدد نشاندهنده عدد وسط این مجموعه است .
    830px-2.4_GHz_Wi-Fi_channels_(802.11b,g_WLAN).svg.png
    همونطور که توی عکس بالا می بینید مجموعه کانال یک از یازده مگاهرتز قبل از 2412 شروع میشه تا یازده تا بعدش . یعنی شما دقیق بخوایی بگی داری از مجموعه فرکانس های 2401 تا 2423 استفاده میکنی . اما برای سادگی کار فقط ما عدد وسط رو می گیم و بیخیال میشیم .
    حالا چرا محدوده فرکانس و نه فرکانس ؟! برای اینکه مفهوم رو بگیری اینجوری فرض کن
    radwave1.jpeg
    هر موج تک مثلا همون موج اول 2401 یه چیزی مشابه عکس بالاس - البته عکس مربوط به محدوده فرکانس 2.4 نیست - حالا اطلاعات جنابعالی روی همین موج سواره داره تشریف شو می بره . یعنی فرستنده در یک لحظه توان ارسال همین یک موج رو داره یعنی به عبارتی میشه گفت پهنای باند شما یک موج بر ثانیه است !!! -آقا این واحد مربوط به منه کپی رایتم داره - حالا فرض کن در لحظه من 22 موج رو همزمان بتونم ارسال کنم یعنی پهنای باند شما 22 برابر میشه !! البته در واقعیت قضایا متفاوته اما برای درک قضیه این تصویر فرضی به شما کمک می کنه .
    اما چرا شما همیشه از کانالهای عریض استفاده نمی کنید ؟ چون هر چقدر عرض کانال افزایش پیدا کنه برد این امواج کاهش پیدا میکنه . اینم بخوام مثال بزنم میشه شلنگ آب . هرچی شیلنگ آب باریکتر باشه فشار آب بیشتر میشه و بر عکس
    یه مشکل دیگه هم اینه که هر چقدر عرض کانال بیشتر بشه شانس تداخل با سایر فرستنده ها هم بیشتر میشه . شما یه لینک داری بین دو نقطه . همسایه شما هم به موازات یه لینک داره . هر دوی شما هم از کانال یک یا 2412 با عرض 22 مگاهرتز -یا بیشتر-
    استفاده می کنید . چون مدیای انتقال مشترک هست - همون هوا - و فرکانس شما هم یکیه و هم اینکه هر دو کنار هم و در یک راستا هستید این ارسال های اطلاعات یه مقدار میخورن به هم !!! البته دستگاهها اینو یه جوری حلش میکنن اما در نهایت پهنای باند و کیفیت شما می آد پایین .
    این یه مثال بود ، اما در محیط های واقعی شلوغ مثل شهر های بزرگ شما با یه بررسی ساده میبینی که کل فضای فرکانسی اشغال شده . پس شما ناچاری برای یه ارتباط استیبل تر بگردی یه محدوده فرکانسی خالی پیدا کنی و با هر عرضی بود ازش استفاده کنی !!!

mohsenhvac، f14f21، shahein2 و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    سلام
    از توضیحات به جای شما صمیانه سپاسگزارم
    چند وقتی گرفتار بود دیر جواب دادم
    کمی مطالعه کنم احتمالا بازم وقت شما رو بگیرم