نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: اینرنت دوم کاربران هات اسپات

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49

اینرنت دوم کاربران هات اسپات

با سلام.
    من روی میکروتیک یه هات اسپات دارم که دیفالت رووت آن یه خط اینترنت پارس آنلاین هست و کانکشن pppoe
    اخیرا خط 10 مگ مخابرات را گرفتم.
    سوال من آن است که آیا میتوان خط جدید را به میکروتیک اضافه کرد بصورتیکه تنظیمی انجام دهم که مثلا یک سری از کاربران هات اسپاتم فقط اینترنشان از خط دوم استفاده کنند؟
    به دنبال راه اندازی لود بالانس هم نیستم صرفا میخواهم مثلا 30 کاربرم پس از لاگین در هات اسپات از دیفالت رووت که خط پارس آنلاین بیرون بروند و 10 کاربر پس از لاگین در هات اسپات از خط دوم بیرون بروند؟
    اگر میشود مممنون میشوم اندکی راه نمایی کنید.

تنها تجربه ی من در این مسله داشتن یک خط دوم و رووت مارک کردن آن بوده که کاربران یک سابنت دیگر (کاربران وایرلس) از آن خط بیرون میروند. ولی در این سناریو میخواهم کاربران هات اسپاتم پس از لاگین از این خط بیرون بروند؟

سپاس از لطف شما

موضوعات مشابه:

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام.
    پیرو همین مشکل یک تست انجام دادم که جواب نگرفتم و مورد را به اطلاع میرسانم.

اگر به فرض دیفالت رووت را مارک 30 هم بزنیم و در mangle آن آدرس IP را منگل بزنیم که route mark=30 بکگیرد هم باز هم قواعد هات اسپات این مورد را قض میکنند و کاربر از همان دیفالت رووت که مربوط به اینترنت هات اسپات است بیرون میرود.

ممنون میشوم راهنمایی کنید بیشتر از این دیگر چه کار میشود کرد؟

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام
    دوستان من موارد زیر را انجام دادم که به ظاهر منطقی است ولی متاسفانه جواب نگرفتم.
    1- برای اینترنت دوم یک default route=0.0.0.0 با route -mark=60 ساختم که از خط دوم بیرون میرود.
    2- در mangle آی پی یک کاربر تست را 192.168.1.30 است pre route کردم و آنرا mark=60 زدم
    3-سپس آن را در NAT بصورت srcnat و out interface=internet 2 و اکشن masquarate کردم
    4- برای تست کاربر را در walled garden قرار دادم. کاربر از اینترنت دوم بیرون میرود و اوکی است.
    5- کاربر را از walled garden خارج کردم که جز کاربران هات اسپات شود ولی باز هم از اینترنت اول بیرون میرود.

بنظر تمامی کارها منطقی است.
    آیا نظری ندارید؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع