نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط i_t0xic
  • 3 توسط mehrzadmo

موضوع: مشکل ارتقا ورژن میکروتیک

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49

مشکل ارتقا ورژن میکروتیک

با سلام
    بنده یک میکروتیک 450g دارم که ورژن آن 5.23 میباشد (ورژن اورجینال دستگاه هنگام خرید) و کانفیگ های اینترنت و هات اسپات را روی آن انجام داده ام.
    چندر روز قبل یک دستگاه 1100AHx2 خرید نمودم که دیفالت آن نیز 5.2x بود و من اولن کاری که روی آن انجام دادم آن را به 6.19 تغییر دادم.
    دقیقا همان کانفیگی که برای اینترنت روی میکروتیک قبلی بود را روی آن اعمال کردم اما به مشکلات بسیار عجیب خوردم ( ذکر میکنم چه مورد کانفیگی ) اما پس از کلی سر و کله زدن به فکرم رسید که ورژن آنرا مجددا downgrade کنم ببینم آیا مشکل ورژن جدید است یا خیر؟
    ورژن را downgrade کردم و مشکل حل شد.
    آیا بروز اینگونه مشکلات طبیعی است و با توجه به اینکه این چهارمین تجربه من در کانفیگ میکروتیک میباشد ( دستگاه های قبلی همه v5.2x بودند) به نظر شما برای پیدا کردن stable ترین ورژن باید چه کار کرد؟

کانفیکی که در ورژن جدید مشکل عجیب میخورد:
    یک خط پارس آنلاین با 4 عدد static IP روی میکروتیک bridge شده که srcnat روی یکی از ip ها میباشد.
    بصورت اتوماتیک پس از اتصال خط ( یا هر بار ریست مودم) یک ip اینترانتی بارنج 10.x.x.x روی سیستم ایجاد میشود که در ir route پارامتر distance آن 0 میباشد. در ورژن 5.2x مشکل ساز نیست ولی در 6.19 دقیقا با همان کانفیگ ( واقعا این مورد را چند بار چک کردم) تا وقتی از address list پاک نشود ارتباط اینترنت برقرار نمیشود.
    ممنون میشوم نظری دارید بفرمایید و ببخشید اگر زیاده گویی شد.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    وقی میرید توی سایت میکروتیک، بخش دانلود.

ورژن هایی که سمت راست تیبل درج شده اند ورژن های استیبل بوده . مثل 5.26 و 4.17

ورژنی که سمت چپ تیبل مشاهده میکنید هنوز داره روش کار میشه و آپدیت میده بیرون و با احتمال پایین امکان داره استیبل نباشه و مشکلاتی ایجاد کنه.

MS-DOS سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    معمولا از روش بک آپ و ریستور کردنش برای یک روتر استفاده میشه . چرا که از نظر اینترفیس و ساختار و... متفاوته .
    اکسپورت کردن تنظیمات مخصوصا روی مدل های مشابه راه حل بهتریه .

بعضا آخرین ورژن ها مشکلات جدیدی دارند ! دلیلش هم اینه که یه فیوچر اضافه شده که هنوز کامل تست نشده و ... مثلا یکی از ورژن های 5 بود فکر کنم که موقع وارد شدن به صفحات تنظیم همه چیز دیسیبل بود باید می رفتی بیرون پنجره رو مجدد باز می کردی تا درست میشد !
    در این موارد میکروتیک سریعا مشکل رو پچ می کنه . و ورژن جدید رو در دسترس قرار میده .
    اما در مورد انتخاب بهترین ورژن فقط کافیه یه چند روز صبر کنید تا نسخه نهایی تست بشه اگر ریپورتی نیومد براش میتونید استفاده کنید . مثلا 6.18 رو من تا الان باهاش موردی نداشتم !
    بعد حتما حتما change log رو بررسی کنید ببینید اصلا اتفاق جدیدی توی ورژن هست یا خیر ؟ اگر تغییرات به درد شما نمی خوره اصلا اپدیت نکنین !
    مثلا شما الان 6.16 داری و 6.17 ریلیز شده می ری چنج لاگ رو می بینی نوشته :
    What's new in 6.17 (2014-Jul-18 15:14):

*) CCR1009 - fixed crash, only affects CCR1009;
    خب من روتر بوردم 450 س مثلا . چرا آپدیت کنم ؟
    و ..

مشکلتون فکر نمی کنم به ورژن مربوط باشه . لطفا کانفیگ رو قرار بدید تا بیشتر بررسی بشه .

M-r-r، MS-DOS و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سپاس از پاسخ شما آقای مقدس.
    بعلت اینکه روی میکروتیک تنظیمات زیادی در فایروال برای شبکه های داخلی انجام دادم اکسپورت آنرا نگذاشتم و فقط تنظیمات مرتبط با ip address و ip route را تصویر گرفتم . نمیدانم کفایت میکند یا خیر ولی اگر لازم است بفرمایید اطلاعات بیشتری ارائه دهم.

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    در تکمیل توضیحات بگویم که ورژن x86 آن را از سایت خودش گرفتم (ورژن 6.19) و روی یک کامپیوتر با دو کارت شبکه نیز نصب کردم ( همین کانفیگ ) و مجددا به همین مشکل برخورد کردم. مادامی که route با آدرس 10.x.x.x وجود دارد اینترنت قطع میباشد ولی به محض پاک کردن دستی آن اینترنت وصل میشود.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ورژن میکروتیک

برچسب برای این موضوع