نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مدیریت پهنای باند دو شعبه شرکت در دو شهر با میکروتیک

نام حقيقي: ahmad

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مدیریت پهنای باند دو شعبه شرکت در دو شهر با میکروتیک

با سلام و احترام به همه دوستان.
    من یک شبکه با رنج 192.168.0.0 /24 در اصفهان و یک شبکه با رنج 192.168.250.0/24 در تهران دارم.ارتباط امن این دو رو با ipsec میکروتیک برقرار کردم. مشکلی که هست اینه که برای ارتباط تلفنی ما از voip استفاده میکنیم اما چون ما از این خط چند استفاده داریم میکنیم وقتی که یه نفر یه کپی انجام میده صدای voip قطع و وصل میشه .من میخوام با میکروتیک پهنای باند رو مدیریت و به پکت های voip اولویت بدم.اگه فرض کنیم سناریو زیر برقرار باشه و کل پهنای باند من 512 k باشه ، چطور من میتونم بگم هر موقع چه از تهران چه از اصفهان کسی از voip استفاده کرد که ip هاشون هم استاتیک و همون طور که در شکل زیر میبینید مشخص هستند ، 256 k رو برای این دو ip یعنی 192.168.1.10 و 192.168.250.10 گارانتی کنم و هر موقع هم که استفاده نمیشند کل خط آزاد بشه و در اختیار همه باشه؟
    ممنون میشم اگه کسی کانفیگش رو میدونه اعلام کنه .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    Voip - MikroTik Wiki
    جایی بهتر از ویکی میکروتیک پیدا نمیکنی

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ahmad

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    [با سلام و تشکر از دوستانی که نظرشون رو اعلام کردند.
    من خواستم سناریو رو کاملتر کنم و یه خواهش بکنم.خواهشم اینه که چون من در زمینه میکروتیک مبتدی هستم دوستان اگه لطف کنند دستورات یا تصاویری از کانفیگ برای من بفرستند ممنون میشم.
    اما در مورد سناریو:
    ما علاوه بر voip از lync server 2013 هم استفاده میکنیم و هم voip و هم lync رو بصورت موارزی استفاده میکنیم. لطفا دوستان سناریو رو اینطور در نظر بگیرند که علاوه بر 2 voip ما 2 کانکشن lync هم بعضی مواقع خواهیم داشت.اولویت اول lync هست که ما برای 2 کلاینت که قراره بین اصفهان و تهران با هم در ارتیاط باشند 2 ip استاتیک در نظر گرفتیم (مثلا اصفهان 192.168.1.11 و تهران 192.168.250.11) و voip هم که ip مشخصی در سناریو داره.
    لطفا دوستان اگه کانفیگی مد نظرشون هست اعلام بفرماییند.فقط لطفا توضیحات برای یه مبتدی باشه.من به سایت ویکی میکروتیک هم مراجعه کردم اما خیلی چیری متوجه نشدم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع