نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 14سپاس
  • 1 توسط hexman
  • 7 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mojtaba461
  • 2 توسط mojtaba461
  • 2 توسط mojtaba461

موضوع: چند پرسش در مورد هات اسپات

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852

چند پرسش در مورد هات اسپات

سلام دوستان در مورد هات اسپات میکروتیک داشتم.هات اسپات میکروتیک+یوزر منیجر

1.میخام برخی کاربرام با user شون بتونن به بیش از یک دستگاه همزمان لاگین کنند مثلا یک کارمند هم کامپیوتر داره هم تبلت مین میخوام بتونه به هر 2 دستگاهش لاگین کنه با یک یوزر حتی اگه مثلا از کامپیوترش لاگ اف نکرده بتونه به تب لتش با همون یوزر لاگین کنه و برای برخی کاربرا اجازه ندم همزمان به بش از چند دستگاه لاگین کنن..یعنی هم اینکه کاری کنم تا لاگ اف نکرده نتونه به دستگاه جدید لاگین کنه و در برخی موارد کاری کنم که یک یوزر فقط بتونه به یک دستگاه خاص لاگین کنه نه به هر دستگاهی که خواست

2.ااگه بخوام کاری کنم ی.زرها خودشون پسووردشون رو تغییر بدن امکانش هست؟

3.ایا مگه نباید هر کاربری که توی um یک یوزر داره بتونه از این مسیر به صفحه کاربری خودش دسترسی پیدا کنه؟:

mikrotikip/username ولی من نمیتونم...

موضوعات مشابه:
    ahmadrezan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    1.میخام برخی کاربرام با user شون بتونن به بیش از یک دستگاه همزمان لاگین کنند مثلا یک کارمند هم کامپیوتر داره هم تبلت مین میخوام بتونه به هر 2 دستگاهش لاگین کنه با یک یوزر حتی اگه مثلا از کامپیوترش لاگ اف نکرده بتونه به تب لتش با همون یوزر لاگین کنه و برای برخی کاربرا اجازه ندم همزمان به بش از چند دستگاه لاگین کنن..یعنی هم اینکه کاری کنم تا لاگ اف نکرده نتونه به دستگاه جدید لاگین کنه و در برخی موارد کاری کنم که یک یوزر فقط بتونه به یک دستگاه خاص لاگین کنه نه به هر دستگاهی که خواست
    از مسیر ip > hotspot > user profile میتونید با تنظیم shared users تعیین کنید همزمان بتونه چندبار کانکت کنه یک یوزر. مقدار 0 یعنی نامحدود.
    همینطور از قسمت ip > hotspot > users میتونید با وارد کردن mac address تعیین کنید از چه سیستمی بتونه لاگین کنه.

- - - ادامه - - -

2.ااگه بخوام کاری کنم ی.زرها خودشون پسووردشون رو تغییر بدن امکانش هست؟

3.ایا مگه نباید هر کاربری که توی um یک یوزر داره بتونه از این مسیر به صفحه کاربری خودش دسترسی پیدا کنه؟:

mikrotikip/username ولی من نمیتونم...
    برای دسترسی یوزر به صفحه خودش باید از آدرس http://mikrotik_ip/user استفاده کنید. (دقت کنید عینا user باید وارد شه نه نام کاربری هر کاربر)

تغییر پسورد توسط خود کاربر هم از آدرس بالا قابل دسترسی هست.

نکته: ip پورت میکروتیک که روش هات اسپات راه اندازی نشده باید وارد شه.

ویرایش توسط mojtaba461 : 2014-05-23 در ساعت 12:34 AM
    Reza.D، RezaN0، taghikarim و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    از مسیر ip > hotspot > user profile میتونید با تنظیم shared users تعیین کنید همزمان بتونه چندبار کانکت کنه یک یوزر. مقدار 0 یعنی نامحدود.
    همینطور از قسمت ip > hotspot > users میتونید با وارد کردن mac address تعیین کنید از چه سیستمی بتونه لاگین کنه.
    جناب شمس من یوزرهام توی وین باکس نیستن توی user manager تعریف شدن اونجا میتونم همین تنظیمات رو بهشون اعمال کنم؟

(دقت کنید عینا user باید وارد شه نه نام کاربری هر کاربر)
    من مثلا یک کاربر درست کردم با user name:ali و pass:123 باید براش چجوری بنویسم؟

ip پورت میکروتیک که روش هات اسپات راه اندازی نشده باید وارد شه.
    این رو میشه بیشتر توضیح بفرمایید من روی انترفیس بریجی که ساختم(لن + وایرلس) هات اسپات ران کردم

ممنون

ویرایش توسط hexman : 2014-05-23 در ساعت 05:08 PM

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    جناب شمس من یوزرهام توی وین باکس نیستن توی user manager تعریف شدن اونجا میتونم همین تنظیمات رو بهشون اعمال کنم؟
    داخل یوزرمن هم در قسمت users میتونید برای هر یوزر shared users رو بدید هم در قسمت profiles . نگاه کنید کاملا واضحه

- - - ادامه - - -

من مثلا یک کاربر درست کردم با user name:ali و pass:123 باید براش چجوری بنویسم؟

این رو میشه بیشتر توضیح بفرمایید من روی انترفیس بریجی که ساختم(لن + وایرلس) هات اسپات ران کردم

ممنون
    همون ip و آدرسی که برای ورود ادمین به یوزرمنیجر استفاده می کنید فقط بجای userman آخرش user قرار بدید.

hexman سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    داخل یوزرمن هم در قسمت users میتونید برای هر یوزر shared users رو بدید هم در قسمت profiles . نگاه کنید کاملا واضحه
    بله دیدم اما گزینه مک ادرس که در ip>hotspot>user قرار داره رو در user man پیدا نکردم

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    بله دیدم اما گزینه مک ادرس که در ip>hotspot>user قرار داره رو در user man پیدا نکردم
    همون caller id هست

hexman سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    جناب شمس از شما سپاسگزارم به پاسخ همه پرسشهای پیشینم رسیدم .ولی الان یک مشکل دیگه دارم اینه که با یوزرم لاگین میکنم مشکلی نیست اما وقتی قصد دارم لاگ اف کنم،لاگ اف انجام میشه اما وقتی دوباره روی دکمه لاگین کلیک میکنم بدون اینکه مجدد ازم user و pass بخواد لاگین انجام میشه انگار که یوزر و پسورد ذخیره شده تو صفحه..history رو پاک میکنم browser رو میبندم و مجدد باز میکنم اما باز از من یوزر و پس نمیخواد..

ویرایش توسط hexman : 2014-05-24 در ساعت 09:19 AM

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    جناب شمس از شما سپاسگزارم به پاسخ همه پرسشهای پیشینم رسیدم .ولی الان یک مشکل دیگه دارم اینه که با یوزرم لاگین میکنم مشکلی نیست اما وقتی قصد دارم لاگ اف کنم،لاگ اف انجام میشه اما وقتی دوباره روی دکمه لاگین کلیک میکنم بدون اینکه مجدد ازم user و pass بخواد لاگین انجام میشه انگار که یوزر و پسورد ذخیره شده تو صفحه..history رو پاک میکنم browser رو میبندم و مجدد باز میکنم اما باز از من یوزر و پس نمیخواد..
    دلیلش اینه که cookie ذخیره میشه.
    از مسیر ip > hotspot > server profiles برای login by فقط HTTP CHAP رو فعال کنید.

M-r-r و hexman سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    جناب شمس این مشکل هم با راهنمایی شما برطرف شد فقط یک پرسش دیگه دارم توی ip>hotspot>server یک گزینه ای هست به نام addresses-per-mac که بصورت پیش فرض روی 2 هست توی ویکی میکروتیک توضیحش رو نشوته:

number of IP addresses allowed to be bind with the MAC address, when multiple HotSpot clients connected with one MAC-address

معنیش یعنی اینکه تعداد ای پی هایی که میتونن مک یکسان داشته باشند؟منظورش چیه؟
    ایا نیاز به تغییر مقدار پیش فرضش هست؟

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    جناب شمس این مشکل هم با راهنمایی شما برطرف شد فقط یک پرسش دیگه دارم توی ip>hotspot>server یک گزینه ای هست به نام addresses-per-mac که بصورت پیش فرض روی 2 هست توی ویکی میکروتیک توضیحش رو نشوته:

number of IP addresses allowed to be bind with the MAC address, when multiple HotSpot clients connected with one MAC-address

معنیش یعنی اینکه تعداد ای پی هایی که میتونن مک یکسان داشته باشند؟منظورش چیه؟
    ایا نیاز به تغییر مقدار پیش فرضش هست؟
    بله معنیش همینه. چه تعداد کلاینت میتونن به هات اسپات متصل شن با mac یکسان. تا وقتی براتون مشکلی پیش نیاورده نیاز به تغییرش نیست تو بعضی ساختارها که access point خارجی یا switch دارید و کلاینت هایی که میخوان وصل شن caller id شون میشه mac address اون ap یا سوییچ ، نیاز دارید این مقدار رو افزایش بدید یا نامحدود بگذارید.

RezaN0 و hexman سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

mac address در هات اسپات

http:forum.persiannetworks.comf90t65505.html

تنظیمات چند کاربر هات اسپات همزمان در میکروتیک

پرسش هات سپات

راه اندازی هات اسپات به همراه یوزر منیجر

تعداد یوزر در هات اسپات میکروتیک

میکروتیک هات اسپات

shared user در میکروتیک

راه اتندازی هات اسپات با چند کلیک

مشکل هات اسپات روی بریج