نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: نحوه ایجاد ارتباط داخلی بین شعب

نام حقيقي: saeed

خواننده
    نوشته
    142
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    8

نحوه ایجاد ارتباط داخلی بین شعب

سلام

ما قصد ایجاد ارتباط vpn ازطریق اینترنت بین 4 شعبه رو داریم(تمام شعب ip valid دارند )، ارتباط باید به این صورت باشه که اینترنت رو از همان ذفتر استفاده کنند و vpn فقط جهت ارتباط با شبکه داخلی دفتر مرکزی باشد ، لطفا راهنمایی کنید به چه صورت می توانم این کار رو انجام بدهم

نام حقيقي: مصطفي شعرباف

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    اینطور که من از صحبت های شما متوجه شدم پروژه شما بدین شکل است که میخواهید تمامی شعب از طریق وی پی ان با دفتر مرکزی ارتباط داشته باشند.
    خب اگر ساختار شبکه شما بدین شکل است که بعنوان مثال سازمان یک اپلیکیشن سرور دارد و بر روی آن برنامه حسابداری وصل شده و شعبات میخواهند از این طریق به آن متصل شوند تا بتوانند بصورت یکپارچه اطلاعات را ثبت کنند اگر این درست باشه شما بنظر بنده حقیر باید بدین شکل عمل کنید:
    1-ابتدا شما نیازی به داشتن آدرس آیپی ولید در تمامی شعب ندارید چونکه وقتی ارتباط شما با مرکز برقرار بشه از طریق آدرس مرکز دیگه نیازی به آدرس دیگر نیست و تمامی شعب میتونن همزمان از این آدرس استفاده کنند.
    2-چندین راه حل میشه واسه اینکار پیشنهاد داد که بصورت خلاصه خدمتتون عرض میکنم
    ابتدا بیائید یک وی پی ان سرور تو میکروتیک درست کنید حالا میتونه از نوع pptp یا l2tp باشه بعد درون هر میکروتیک یک vpn client بسازید و مشخصات سرور رو درونش ایجاد کنید خب با اینکار اگه میکروتیک شما اینترنت داشته باشه در هر دو سمت منظورمه این ارتباط برقرار میشه البته یک سری مراحل ابتدایی لازمه مثله ایجاد یک رنج آدرس جداگانه برای وی پی ان و ارتباط کسانی که از طریق آدرس وی پی ان متصل میشوند با سرور مرکز شما

روشهای دیگه هم هست مثل ایجاد EOIP بین دو میکروتیک که میاد ارتباط رو بین اونها encrypt

کلمات کلیدی در جستجوها:

ایجاد eoip در اینترنت

حسابداری شعبات vpn

برچسب برای این موضوع