نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: کم نشدن حجم در یک آیپی

نام حقيقي: ebrahimi

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

کم نشدن حجم در یک آیپی

سلام

دوستان ما به مشترکین داریم سرویس اینترنت میدیم که با ppoe است . تجهیزات هم میکروتیک و اکانتینگ هم IBSng هست .

حالا ما میخوایم تو این بستر که اینترنت میدیم یه شبکه داخلی داریم حالا این یوزرا اگه بخوان از این شبکه استفاده کنن از حجم اینترنت که بهشون دادین کم میشه . میخواستم ببینم راحی نیست بدون اینکه از حجمشون کم بشه هر کاری میخوان تو این شبکه انجام بدن . اینم بگم رنج آیپی شبکه داخلی با اونی که بشون اینترنت میدیم فرق میکنه .

ممنون میشم کسی میدونه راهنمایی کنه .

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    هیج کسی بلد نیست ؟؟؟؟؟

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام دوست عزیز. اولا سوال شما با توضیحاتتون یه کم گنگه. شما میفرمایید که سرویس PPPOE میدید و میخواهید کاربراتون که داخل شبکه شما هستن بدون اینکه از حجمشون کم بشه از ارسال و دریافت داخلی بدون کم شدن از اکانتشون که آی پی اون هم فرق میکنه بتون استفاده کنن. خوب من حالا به سوال شما کار ندارم و جوابهای ممکن سوال شما رو میدم.-
    اگه منظور شما اینه که حجمشون مصرف نشه خوب شما با میکروتیکت که بهشون سرویس میدی و احتمالا DHCP هم از شما میگیرن رنج آی پی شبکه داخلیت رو بده و یا یه رنج دیگه که میکروتیکتون گیت وی باشه. هروقت کانکت هستن که اینترنت دارن و هروقت کاربراتون دیسکانکتن خوب اینترنت ندارن ولی از شبکه شما میتونن استفاده کنن و چون کانکت نیستن طبیعتا حجمی ازشون کم نمیشه. حالا یه حالت دیگه اینکه شما دو تا یوزر تعریف کنی و یکیش آی پی اینترنت دار باشه و یکی دیگش آی پی شبکه داخلیتون بدون محدودیت. نوع سوم نگاه به سوال شما هم البته تا اونجا که من تونستم متوجه بشم اینه که میخواهید با همون یه یوزر و پسوردی که دادید کاربراتون اینترنت داشته باشن و از حجم مصرفیشون کم بشه و اگه از مثلا فایل سرور داخل شبکه استفاده کردن حجمی ازشون کم نشه. خوب اینجا یه مقدار داستان با توجه به سادگیش پیچیده میشه . اولا که RAS شما میکروتیک هستش و Radius شماIBsng . خوب ترافیکی که از میکروتیک عبور میکنه برای آی بی اس ارسال میشه و اونم هم لاگ میگنه و هم محاسبه که مقدار پکتهای ارسال شده و دریافت شده از میکروتیک میشه مجموع ترافیک مصرفی کاربراتون. خوب حالا چجوری میخواهید ترافیک شبکه داخلی رو از ترافیک اینترنت جدا کنید ؟ تنها راه حل اینه که اگه بشه یه اسکریپتی برای میکروتیک بنویسید که ترافیکهای داخلی رو کم کنه و به آی بی اس فقط ترافیک اینترنت مصرفی یعنی ترافیک شبکه خارجی رو محاسبه کنه که فکر نکم یا لااقل من ندیدم که کسی اینکار رو انجام داده باشه که البته چون زیاد چیز ضروری نبوده شاید کسی دنبالش رو نگرفته . شاید دوستان دیگه بتونن کمک کنن . ولی به نظر من تنها راه ممکن اینه . البته شاید راههای دیگه ای هم باشه که اساتید انشاله جواب میدن. من وظیفم بود چیزی رو که میدونم بگم و اطلاعاتم در همین حده . اگه کافی نیست شرمنده. موفق باشید

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    منظور من همون بخش سوم بود ولی مثل اینکه نمیشه همون راه اول برم به نظرم بهتر . مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

کم نشدن حجم در ibsng

کم نشدن حجم اینترنت

کم نشدن حجم مصرفی در ibsng

محاسبه کل حجم اینترنت مصرفی ibsng

پروکسی کم نشدن حجم

برچسب برای این موضوع