صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 37

موضوع: چطور pcq رو برای چند تا lan پیاده سازی کنیم

نام حقيقي: mary

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    سلام

واقعا ممنونم از وقتی که میذارید.
    یه سوال هم داشتم که آیا اصلا تصور من درسته که بتونم کل پهنای باندم رو بین همه share کنم؟ به عبارتی اگر فقط یکی از گروههای کاربریم تو شبکه بودند، اونها بتونن تا سقف پیش برند؟ در حالی که میخوام هر کدوم یه سقف تضمین شده داشته باشن؟ یعنی میخوام وقتی از همه گروهها کاربر online دارم یه گروه بتونه 2/3 پهنای باند رو داشته باشه و وقتی فقط یک نوع از این گروهها online هستند همه پهنای باند رو داشته باشند؟

یه مشکل دیگهforward رو هم که میذارم، هیچ ترافیکی مارک نمیشه!

باز هم ممنونم از راهنماییتون

ویرایش توسط mthm : 2014-05-14 در ساعت 08:00 AM

نام حقيقي: ایمان ادریسیان

عضو عادی شناسه تصویری mostafaa
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    بله فکر میکنم که بشه... یه کانفیگ نمونه براتون نوشتم، امیدوارم که با این مشکلتون حل بشه..
    کد:
    /ip address
    add address=192.168.10.1/24 interface=lan1 network=192.168.10.0
    add address=10.10.10.1/24 interface=lan2 network=10.10.10.0
    add address=172.17.1.1/24 interface=wan network=172.17.1.0

/ip firewall mangle
    add action=mark-connection chain=prerouting in-interface=lan1 new-connection-mark=lan1-conn
    add action=mark-connection chain=prerouting in-interface=lan2 new-connection-mark=lan2-conn
    add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=lan1-conn in-interface=wan new-packet-mark=lan1-download
    add action=mark-packet chain=prerouting connection-mark=lan2-conn in-interface=wan new-packet-mark=lan2-download

/ip firewall nat
    add action=src-nat chain=srcnat src-address=192.168.10.0/24 to-addresses=172.17.1.1
    add action=src-nat chain=srcnat src-address=10.10.10.0/24 to-addresses=172.17.1.1
    /ip route
    add distance=1 gateway=172.17.1.2

/queue tree
    add max-limit=30M name=MainDownload parent=global queue=pcq-download-default
    add limit-at=20M max-limit=30M name=lan1-download packet-mark=lan1-download parent=MainDownload queue=pcq-download-default
    add max-limit=30M name=lan2-download packet-mark=lan2-download parent=MainDownload priority=7 queue=pcq-download-default

mthm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    سلام

این که توی mangle برای هر دوتا in-interface مشخص کردیم، درسته؟ اگر in-interface رو ether-lan بذاریم مگه مربوط به upload نیست؟

ممنون

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    خیر، لوزماً اینطور نیست که اگه اینترفیس های lan رو به عنوان ورودی انتخاب کنی یعنی داریم Upload رو مارک میکنیم. فایروال میکروتیک هم مثل خیلی از فایروالهای دیگه میتونه firewalling رو به صورت Stateful انجام بده (Stateful firewall - Wikipedia, the free encyclopedia) به این معنی که وقتی کانکشن های خروجی از یک اینترفیس رو مارک میکنی هم پکت های خروجی مربوط به اون کانکشن مارک میشن و هم پکت های که در مسیر برگشت هستند(همون کاری که ما انجام دادیم).
    در واقع من کانکشن های مربوط به هر lan رو مارک کردم و در مسیر برگشت هم packet های مربوط به هر lan که با connection مارک مشخص شده بود رو مارک کردمشون.
    در پایان اگه دوست داشتید میتونید در مورد Connection tracking و Stateful firewalling بیشتر تحقیق کنید.

mthm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    ممنون از لطفتون. حدس زدم statefull باشه ولی چون عملی کار نکرده بودم نمیدونستم اینطوری پیاده سازی میشه.ولی باز هم نه با forward مارک میکنه نه با prerouting.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    من خودم تستش کردم و به درستی کار میکنه.... اگه کانفیگتون رو اصلاح کردید، خروجیش رو اینجا بزارید تا براتون بررسیش کنم.

mthm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    سلام
    ببخشید میدونید مشکل اینه که کاربرا توی lan ابه صورت dhcp، IP میگیرن و بعد با توجه به گروهشون وقتی vpn میزنن به میکروتیک برای اتصال به اینترنت، از IBS،IP میگیرن به خاطر همینه که من به IP برای تصمیم گیری نیاز دارم و در mangle چه از forward استفاده کنم چه از prerouting بسته ها مارک نمیشن.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    مشکل اینه که شما مسئله تون رو کامل شرح ندادین.!!!!! از اول اگه توپولوژی شبکه تون رو کامل شرح بدین اینقدر پست ها طولانی نمیشه و زود تر به جواب میرسید.
    طبیعیه که وقتی کاربرای شبکه تون به روترتون VPN میزنن شما نمیتونید ترافیک اونها رو با مارک کردن ترافیک توی رنج اینترفیس های lan هاتون مارک کنید. در واقع شما باید رنج Pool های VPN رو توی Mangle مارک کنید.

mthm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    شما درست میفرماید ولی قبلا عرض کردم که vpn استفاده میکنم. اما خودم از همون اول با همون IP های VPN چک کردم و جواب نگرفتم.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    لطفا خروجی کانفیگتون رو کامل بزارید.
    رنج Pool های گروه های مختلفت VPN تون رو هم بزارید اینجا.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    ;;; dorm
    chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=bs-conn passthrough=yes in-interface=bridge10

1 ;;; dorm_download
    chain=prerouting action=mark-packet new-packet-mark=bs_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=bs-conn

2 ;;; employee_download
    chain=forward action=mark-connection new-connection-mark=employee passthrough=no src-address=10.10.12.0/22 in-interface=ether4(LAN)

3 ;;; employee
    chain=forward action=mark-packet new-packet-mark=employee_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=employee

IP که در رنج 10.10 هست IP VPN هست. دو تا rule اول مارک میکنه اما دومی که VPN هست نه.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    ظاهرا دوست ندارید که خروجی کانفیگتون رو کامل بزارید...
    به هر صورت اشکالی که توی رول سومتون هست اینه که توش in-interface رو lan انتخاب کردید. قسمت in-interface رو کلا بردارید(چون src-address رو انتخاب کردید دیگه نیازی نیست بهش) و chain=prerouting قرار بدید.

ویرایش توسط mostafaa : 2014-05-21 در ساعت 11:21 AM
    mthm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    سلام

ممنون آره درسته اونم داره مارک میشه. سوء تفاهم نشه، من فعلا mangle رو پیاده سازی کردم منتظر بودم مشکل این حل بشه تا بعد برم سراغ tree.
    باز هم ممنونم از لطفتون. یه سوال این انتظار اشتباهی هست که تعداد بسته هایی که توی rule اول مارک میشن با rule دوم برابر باشه؟ الان اینطور نیست، چرا؟
    ممنونم

- - - ادامه - - -

ویرایش توسط mthm : 2014-05-24 در ساعت 08:14 AM

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    بله این انتظار اشتباهیه به این علت که Connection mark توی رول اول شامل همه پکتها در مسیر رفت و برگشت میشه ولی توی رول دوم با مشخص کردن in-interface شما به روتر میگید که پکت هایی با یک Connection مارک مشخص و در یک مسیر مشخص(اگه مسیر بسته ها رو از داخل شبکه به بیرون در نظر بگیریم در واقع در مسیر بازگشت) رو براتون مارک کنه.

mthm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    [admin@Core-Router] > ip firewall mangle print
    Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic
    0 X ;;; dorm
    chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=bs-conn passthrough=no in-interface=bridge10

1 X ;;; dorm_download
    chain=prerouting action=mark-packet new-packet-mark=bs_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=bs-conn

2 X ;;; employee
    chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=employee-conn passthrough=no src-address=10.10.12.0/22

3 X ;;; employee_download
    chain=prerouting action=mark-packet new-packet-mark=employee_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=employee-conn

4 X ;;; faculty
    chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=faculty_conn passthrough=no src-address=10.10.10.0/23

5 X ;;; faculty_download
    chain=prerouting action=mark-packet new-packet-mark=faculty_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=faculty_conn

6 X ;;; ms_core
    chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=ms_core_conn passthrough=no src-address=10.12.0.0/22

7 X ;;; ms_core_download
    chain=prerouting action=mark-packet new-packet-mark=ms_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=ms_core_conn

8 X ;;; bs_core
    chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=bs_core_conn passthrough=no src-address=10.11.0.0/16

9 X ;;; bs_core_download
    chain=prerouting action=mark-packet new-packet-mark=bs_download passthrough=yes in-interface=ether3(internet) connection-mark=bs_core_conn

[admin@Core-Router] > queue tree print
    Flags: X - disabled, I - invalid
    0 name="Main_download" parent=global packet-mark="" limit-at=0 queue=pcq-download-default priority=8 max-limit=12M burst-limit=12M burst-threshold=12M
    burst-time=10s

1 name="faculty" parent=Main_download packet-mark=faculty_download limit-at=5M queue=pcq-download-default priority=1 max-limit=12M burst-limit=0
    burst-threshold=0 burst-time=10s

2 name="bs" parent=Main_download packet-mark=bs_download limit-at=3M queue=pcq-download-default priority=5 max-limit=12M burst-limit=0 burst-threshold=0
    burst-time=10s

3 name="ms" parent=Main_download packet-mark=ms_download limit-at=2M queue=pcq-download-default priority=3 max-limit=12M burst-limit=0 burst-threshold=0
    burst-time=10s

4 name="employee" parent=Main_download packet-mark=employee_download limit-at=2M queue=pcq-download-default priority=4 max-limit=12M burst-limit=0
    burst-threshold=0 burst-time=10s
    [admin@Core-Router] >

با سلام
    ببخشید مدتی بیمار بودم، حالا دارم ادامه میدم. کانفیگ رو براتون فرستادم. لطف میکنید چک بفرمایید، اگر مشکلی داره برطرف کنم.

کلا پهنای باند 12M هست و بین گروههای مختلف میخوام تقسیم کنم.passthrough رو نمیدونم yes باشه یا no? به گروهی که باید اولویت بیشتر بدم عدد کمتری رو به priority دادم.

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf90t65109-new.html

bridge پیاده سازی

محدودیت در روز و شب میکروتیک

برچسب برای این موضوع