صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 48

موضوع: بهترین انتخاب روتر

نام حقيقي: فاطمه

عضو عادی شناسه تصویری ariaking
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    39
    بله متوجه هستم
    لایسنس 6 یعنی کلیه ورژن های 6
    من هم گفتم آیا با لایسنس 5 میشه بالای 500 یوزر ppp داشت؟ چون stable بود

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariaking نمایش پست ها
    لایسنس 6 یعنی کلیه ورژن های 6
    نه این هم اشتباهه

ariaking سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    39
    واقعاً ؟؟؟؟؟؟ يعني من ميتونم روي يدونه x86 با os 5 ( مثلاً استيبل ٥.٢٤ ) تعداد بالاي ٥٠٠ كانكشن pppoe داشته باشم ؟؟؟؟؟
    البته من با توجه به اين
    Manual:License - MikroTik Wiki
    خدمتتون ميپرسم .... اگه بشه واقعاً مشكلم حل ميشه

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    لایسنس میکروتیک اصلا کاری به ورژن نرم افزار نداره . مثلا شما می تونی پول لایسنس رو بدی از ورژن 5 استفاده کنی یا ورژن 6 . یا اگه ورژن جدیدتری اومد آپدیت کنی . لایسنس میکروتیک امکانات سیستم عامل رو محدود می کنه . مثلا شما توی لول 5 ( نه ورژن 5 ) می تونی نهایتا 500 کانکشن همزمان داشته باشی. توی لایسنس لول 6 تقریبا همه چی نامحدود و بسته به محدودیت سخت افزاریه . الان شما می تونی روترت رو دان گرید کنی به ورژن 5 . اما بهتره مشکل رو حل کنی تا اینکه بخوایی ازش در ری .
    اگه می تونی یه دسترسی بده تا برات چک کنم .

ariaking و Star-x سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    39
    خب دوست عزیز من حرف شما رو قبول دارم من اشتباهاً به جای کلمه level گفتم ورژن ، میکروتیک هم واسه روترها دو تا آپدیت بیشتر نمیذاره یا همون لایسنس هست که رقم اولش میشه level ی که شما میفرمایید یا Frimware هستش که بحثی داخلش نیست . مشکل من اینه که Cloudcore فقط بروی لول 6 کار میکنه
    و شما فرمودین دانگرید کنم که امکانپذیر نیست و من که قبلاً با لول 5 کار میکردم و مشکلی نداشتم ولی حالا که تعداد ppp ها بالا رفته اجباراً باید لول 6 کار کرد - کلیه بررسی هایی که طبق تجربه 7 سال کار با میکروتیک که منجر به اخذ گواهینامه هاش شده رو به کار گرفتم ولی خداییش خود پشتیبانی میکروتیک هم واسم میل زد داریم روی این مشکل کار میکنیم و من بیشتر از این نمیخوام مشترکام اذیت بشن و دنبال راه چاره هستم که شرکتم ضرر نکنه و هدف در رفتن از مشکل نیست دیگه

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    ببینید لایسنس شما لول 6 هست و مشکلی نداره و محدودیت های شمارو حذف میکنه . فقط router os های جدید که الان جدیدترین
    نسخه اش 6.12 هستش یکسری مشکلات داره که توی خیلی از قسمت ها کاربران رو به زحمت میندازه . و فعلا هم میکروتیک نتونسته
    این مشکلات رو حل کنه . اگر شما دارید از روترهای جدید میکروتیک مثل rb2011 یا سری ccr یا crs استفاده میکنید به احتمال قوی نمیتونیه
    ورژن router os خودتون رو از 6.12 به 5.24 تغییر بدید . البته نه که نشه با دانگرید کردن امکانش هست . اما بنده که یک مرتبه امتحان کردم
    تقریبا خیلی چیزها از کار افتاد و هیچی درست کار نمیکرد که در نهایت مجبور شدم با نت اینستا به نسخه 6 روتربرد رو اپدیت کنم
    شما فعلا برای اینکه مشکلاتتون حل بشه یک کامپیوتر مناسب پیدا کنید که مثلا 4 گیگ رم داشته باشه و یک پردازنده مناسب داشته باشه
    بعد نسخه 5.24 رو که مخصوص ماشین مجازی هستش و لایسنسش هم 6 هست رو دانلود کنید و روی vmware نصب کنید تا مشکلتون
    فعلا حل بشه

netnetnet و ariaking سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    39
    آقا محمد از اطلاعاتت بسیار ممنونم فقط دو تا سوال :

- با توجه به فرمایش شما یعنی من واسه x86 یدونه لایسنس 6 خریداری کنم و نسخه 5.24 روی آن ران کنم امکانپذیره ؟

- تکلیف این که داخل ویکی میکروتیم نوشته با 5 نمیشه 500 تا ppp زد چی میشه ؟ اونم حل میشه ؟

(من تصمیم دارم اگه بشه x86 مشکلمو حل کنه همیشه ازش استفاده کنم سمت roterboard نرم )

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    ببینید مهندس جان یکمی دقت کنید
    شما روتر برد نسخه 5.24 رو دانلود میکنید . این نسخه router os هستش نه لول لایسنس م
    مثلا شما میرید یک ویندوز سون میخرید یا میرید
    ویندوز 8 میخرید یا ویندوز XP (این میشه مثل نسخه Router OS )
    حالا مثلا ویندوز سونی که خریدید مثلا home edition هستش یا professional هستش
    ویا unlimit که این میشه شبیه لایسنس توی میکروتیک
    خوب شما حالا برید نسخه x86 رو دانلود کنید (جستجو کنید توی انجمن کرکش هستش نمیخواد بخرید)
    که این نسخه روش یک Router OS نسخه 5.24 نصبه و لایسنسش هم لول 6 هستش
    یعنی لایسنسش این قابلیت رو داره که شما به صورت نامحدود روش PPP یا هات اسپات بزنید

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

netnetnet و ariaking سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    ببینید مهندس جان یکمی دقت کنید
    شما روتر برد نسخه 5.24 رو دانلود میکنید . این نسخه router os هستش نه لول لایسنس م
    مثلا شما میرید یک ویندوز سون میخرید یا میرید
    ویندوز 8 میخرید یا ویندوز XP (این میشه مثل نسخه Router OS )
    حالا مثلا ویندوز سونی که خریدید مثلا home edition هستش یا professional هستش
    ویا unlimit که این میشه شبیه لایسنس توی میکروتیک
    خوب شما حالا برید نسخه x86 رو دانلود کنید (جستجو کنید توی انجمن کرکش هستش نمیخواد بخرید)
    که این نسخه روش یک Router OS نسخه 5.24 نصبه و لایسنسش هم لول 6 هستش
    یعنی لایسنسش این قابلیت رو داره که شما به صورت نامحدود روش PPP یا هات اسپات بزنید

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

مهندس جان با توجه به اینکه این بنده خدا میخواد کلی یوزر بریزه روش به نظر شما آیا صلاح هست از لایسنس کرک شده استفاده کنه؟

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    صلاح مملکت خویش خسروان دارند
    می تونند بخرند

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    دقیقا من همین مشکل رو داشتم حدود یکماهی هم کلافم کرد.دقیقا بهمین صورت.200 تا یوزر که میفتاد رو روتر البته بار کش سرور هم میفتاد رو روتر دیگه...
    دیگه cpu میچسپید و نمیتونستن کانکت بکنن و با یه ریبوت تازه نفس میشد تا دقایقی که باز بار بیفته روشو روز از نو روزی از نو....
    شما میتونید مستقیما با نوران در میون بذارید و روترتون گارانتی داره و بگید خودشون مستقیما وصل شن و مشکل رو حل کنن که از چه سمتیه.هر چند اینجا اساتید زحمت کشیدن و کلی نظرات کارساز دادن ولی برای اینکه سریعتر شما خودتون بتونید مشکلو پیدا کنید گفتم....
    من 450 داشتم قبلا الان یه 1016 خریدم عین خیالشم نمیاد هرچند تعداد یوزری روش نیست ولی خب عالیه.1036 هم که میگفتن 5000 تا رو راحت باید جواب بده!!شاید حملاته .....
    در ضمن پیشنهاد x86 بهم دادن که میگفتن لایسنسش حدود 1 تومنی آب میخوره.سیستمشم جدا... و یه ماژول هم که میگفتن نیاز داره اونم 200/300 تومنی...و همچنین تعداد اینترفیس های محدود.یه حساب کتاب کردم با توجه به شرایط فعلی همون 1016 هم بهتر و مقرون به صرفه تر بود تا سیستم.ضمنا میگفتن اگه به هر دلیل هاردت بسوزه 1 تومن لایسنستم سوخته و باید یکی دیگه بخری ولی روتربورده این مسایل رو نداشت.کلا یه برتری هایی x86 داره که روتر نداره و برعکس...فقط تو روتر میشه گفت که محدودیت ارتقا سخت افزار داری تقریبا ولی 1036 چیز کمی هم نیست!!بعد از 1036 خیلی از شرکتهای بزرگ به سمت سرور های hp رفتن دیگه...

فقط یه سوال داشتم از دوستان که اون idle که 98 تا رو داره میخوره مربوط به چی هست؟یادم رفته...

ویرایش توسط 3hsan : 2014-04-25 در ساعت 09:45 AM

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    دقیقا من همین مشکل رو داشتم حدود یکماهی هم کلافم کرد.دقیقا بهمین صورت.200 تا یوزر که میفتاد رو روتر البته بار کش سرور هم میفتاد رو روتر دیگه...
    دیگه cpu میچسپید و نمیتونستن کانکت بکنن و با یه ریبوت تازه نفس میشد تا دقایقی که باز بار بیفته روشو روز از نو روزی از نو....
    شما میتونید مستقیما با نوران در میون بذارید و روترتون گارانتی داره و بگید خودشون مستقیما وصل شن و مشکل رو حل کنن که از چه سمتیه.هر چند اینجا اساتید زحمت کشیدن و کلی نظرات کارساز دادن ولی برای اینکه سریعتر شما خودتون بتونید مشکلو پیدا کنید گفتم....
    من 450 داشتم قبلا الان یه 1016 خریدم عین خیالشم نمیاد هرچند تعداد یوزری روش نیست ولی خب عالیه.1036 هم که میگفتن 5000 تا رو راحت باید جواب بده!!شاید حملاته .....
    در ضمن پیشنهاد x86 بهم دادن که میگفتن لایسنسش حدود 1 تومنی آب میخوره.سیستمشم جدا... و یه ماژول هم که میگفتن نیاز داره اونم 200/300 تومنی...و همچنین تعداد اینترفیس های محدود.یه حساب کتاب کردم با توجه به شرایط فعلی همون 1016 هم بهتر و مقرون به صرفه تر بود تا سیستم.ضمنا میگفتن اگه به هر دلیل هاردت بسوزه 1 تومن لایسنستم سوخته و باید یکی دیگه بخری ولی روتربورده این مسایل رو نداشت.کلا یه برتری هایی x86 داره که روتر نداره و برعکس...فقط تو روتر میشه گفت که محدودیت ارتقا سخت افزار داری تقریبا ولی 1036 چیز کمی هم نیست!!بعد از 1036 خیلی از شرکتهای بزرگ به سمت سرور های hp رفتن دیگه...

فقط یه سوال داشتم از دوستان که اون idle که 98 تا رو داره میخوره مربوط به چی هست؟یادم رفته...
    یک: این مشکلی شما رو 450 بود که حلش شد یا رو 1016؟؟
    دو: بالاخره چطوری حل شد چکارش کردین؟ (کانفیگ خاصی اعمال شد)

3hsan و ariaking سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها

مقداری قیمت لایسنس رو بهتون زیاد گفتن
    ماژول چی ؟ فایبر؟
    3 تا کارت شبکه 5 پورت ببند رو سرور 15 تا اینترفیس داری! کمه؟
    البته از نظر من روتر همیشه بهتر از pc هست

ویرایش توسط maaziyar : 2014-04-25 در ساعت 11:31 AM
    3hsan و ariaking سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط netnetnet نمایش پست ها
    یک: این مشکلی شما رو 450 بود که حلش شد یا رو 1016؟؟
    دو: بالاخره چطوری حل شد چکارش کردین؟ (کانفیگ خاصی اعمال شد)
    1- رو 450g با بالا رفتن تعداد مشترک و همچنین ترافیک ورودی از کش سرور که 1016 جایگزینش شد و الان مثه غول کار میکنه...
    2- با همون 1016 حل شد همه چی.کانفیگم کانفیگ همیشکی.البته آقای زحمتکش یه بار یادمه جایی نوشتن که پکیج هایی که رو میکروتیک نیاز یه isp نیست باید حذف بشه مخصوصا رو رادیو های میکروتیک.مثلا من اینجا gps .dhcp . ipv6 . ups .... رو نیاز ندارم هرچند هستش
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    مقداری قیمت لایسنس رو بهتون زیاد گفتن
    ماژول چی ؟ فایبر؟
    3 تا کارت شبکه 5 پورت ببند رو سرور 15 تا اینترفیس داری! کمه؟
    البته از نظر من روتر همیشه بهتر از pc هست
    گفتن 580 تومن ولی الان که دلار کلاغ پر شده مجددا خب دیگه.....
    در مورد ماژول چیزی دیگه نپرسیدم چرا؟ چون گفت هاردت بسوزه به ما ربطی نداره باید از نو برای لایسنس هزینه کنی.منم گفتم هزینه یه بار کردم هاردم سوخته سخت افزاره.گناه که نکردم که!!میتونید بندازید رو هارد جدید.که قبول نکردند.منم با این اوضاع دیدم روتربرد کم دردسرتره.
    از شیراز تا طهران رو زیر پا گذاشتم تو اون مدت بعضیا میگفتن دنبال 5 پورت نگرد بعضیا میگفتن چی میگی تو اصن این چیه بعضیام میگفتن تو گمرکه هنوز...
    ولی 1036 خیلی قوی هست.من احساس میکنم روتر ایشون یه مساله ای داره.مثه حملات ddos یا.....

نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    39
    اول يدونه تشكر مخصوص و قدرداني از اقا محمد كه منو راهنمايي كردن و من متوجه جريان شدم و فردا x86 رو ران ميكنم
    دوم اينكه خدمت دوست گلم اقاي وبگرد عرض كنم منم با نوران تماس گرفتم اونا هم جواب خاصي ندادن و گفتن رديوست مشكل داره كه بعيد ميدونم
    سوم اينكه مشكل روترم نيست چون دو روز جاشو با يدونه ١٠٣٦ عوض كردم اونم اين شكلي شد و هنگ كرد
    البته يادم نره بگم اقاي وبگرد من ديدم اپتايمت ١١ روزه و منم براي اولين بار هيچ مشكلي نداشتم تا ٢١ روز بعد كه ديگه روتره خل شدش
    و در نهايت كانفيگ رو پاك كردم و فقط و فقط pppoe سرور ران كردم كه بحث بار فايروال و نت و كانكشن تركينگ و ... ديگه نباشه كه اينطورم ٢ ساعت پيش جاتون
    خالي ريبوت نوش جان ١٠١٦ مون كرديم
    حالا اميدوارم مشكلم با x86 حل بشه
    بازم جا داره از همه شما ها تشكر كنم

ویرایش توسط ariaking : 2014-04-25 در ساعت 02:21 PM
    nahvi18 سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتخاب روتر mikrotik

مشکل CCR1036 با queue

چک کردن cpu load میکروتیک

مشکل با روتر ccr 1036

مشکلات cloud core Router