نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط peymansham
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط maaziyar
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: pc مناسب برای میکروتیک

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

pc مناسب برای میکروتیک

سلام
    آقا یه میکروتیک 450 هست که همزمان گیت وی یه میکروتیک 450 دیگه و یه اکسز 5300 و کش سرور هست.
    همچنین رو خودش حدود 150 مشترک آنلاین pppoe میزنن.
    خب حالا مشکل اینه که لود cpu تو 24 ساعت 4 ساعت زیر 80 درصد هست و بقیه ساعات بخاطر ترافیک بالا 100% میچسپه.حالا میخام یه pc بذارم که دیگه بحث رم و cpu برام محدودیت نداشته باشه.فقط در مورد سخت افزار ها چی پیشنهاد میکنید شما:
    سرور شبانه روز روشنه و سخت افزارها هم باید دووم داشته باشه
    مادربورد ؟ (الان هر 5 اترنت میکروتیک 450 زیر بار هست)تعداد کارت شبکه هم مهمه این وسط
    رم ؟
    cpu ؟
    هارد؟
    کارت شبکه؟ که تاکید شده خیلی خوب باشه؟
    لایسنس؟
    ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: unknown

عضو عادی شناسه تصویری peymansham
    نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    سلام احسان جان،
    شرمنده تو این سایت مدت زیادی فعالیت نداشتم نمیتونم پیغام خصوصی بفرستم............

همونطور که میدونی میکروتیک به سیستم خیلی قوی نیاز نداره(تازه یکسری محدودیت و سقف هم وجود داره)
    وقتی میکروتیک x86 هست یعنی 32 بیته و تا 2 گیگ رم بیشتر ساپورت نمیکنه(حداقل 32 مگ حداکثر 2 گیگ "طبق گفته خود شرکت")
    سی پی یو هم فقط گفته از multi core پشتیبانی میکنه و شما باتوجه به نیاز و بودجتون یک سی پی یو i3 و یا حداکثر i5 چهار هسته ای خیلی عالی جواب میده

سی پی یو بهترین مدل میکروتیک در مقابل قدرت core i3 خیلی ضعیفه............(مثل مدل RB1000U که رمش 512 هست و سی پی یوش 1333 مگاهرتز)
    البته یک سری CCR میکروتیک هست که 16 گیگ رم و سی پی یو 36 هسته ای داره که بیشتر تو مراکز مخابراتی و شرکت های بزرگ استفاده میشه؛
    با قیمت ناقابل 1300 دلار که با ارز آزاد + بازار دلال میشه .......... ریال

خب میکروتیک دیتا سنتر و یا کش سرور نیست که نیازی به چندین گیگابایت داشته باشه؛
    فکر کنم کل مکروتیک زیر 200 مگ نیاز به فضای خالی داره، شما بهتره از یک هارد قدیمی مثلا 80 گیگ و یک فلش برای ذخیره کردن بکاپ و LOG استفاده کنید.

درمورد لایسنس هم باتوجه به نیازتون یکی از لول های زیر رو انتخاب کن::

راستی این توضیحاتی که دادم خدمت هیچ کدومشون من درآوردی نیست و کاملا واقعی هست

این لینک رو حتما ببین خیلی بدردت میخوره
    لیست کارت شبکه و کلیه سخت افزار که با میکروتیک سازگاری دارن:
    Supported Hardware - MikroTik Wiki

یادم رفت بگم نسخه رایگان کرک شده میکروتیک x86 هم به راحتی پیدا میشه

ویرایش توسط peymansham : 2013-10-14 در ساعت 12:31 AM
    mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این باری که شما می فرمایید نباید اینهمه لود بزاره رو سی پی یو . ببینید چی داره اینهمه از سی پی یو کار می کشه .

در مورد میکروتیک قوی تر هم به نظر من 1100 AH x2 براتون مناسبه . اما باز تاکید می کنم توی سناریوی شما هنوز نیازی به این نیست .

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    چرا core router نميگيريد؟

نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    چرا core router نميگيريد؟
    cisco یا mikrotik ؟

فکر نکنم برای ایشون به صرفه باشه چون قیمتش گرونه

RB1000 و یا pc کارتون رو راه میندازه
    البته pc محدودیت ethernet داره

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymansham نمایش پست ها
    cisco یا mikrotik ؟

فکر نکنم برای ایشون به صرفه باشه چون قیمتش گرونه

RB1000 و یا pc کارتون رو راه میندازه
    البته pc محدودیت ethernet داره
    شما با گذاشتن یک کارت شبکه سرور 5 پورت دیگه مشکلی از نظر کارت شبکه ندارید

- - - ادامه - - -

در ضمن باز هم نباید این مشکل رو شما داشته باشید یه torch بکنید ببینید موضوع از چه قراره
    به نظر من یک pc ب ا 2 گیگ رم و یک cpu دوال کور خیلی خیلی راحت این تعدا یوزرو جواب میده
    من الان یه rb1100 دارم 200 تا یوزر هم روشه به ندرت یوزیج به 10% هم میرسه

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    این باری که شما می فرمایید نباید اینهمه لود بزاره رو سی پی یو . ببینید چی داره اینهمه از سی پی یو کار می کشه .

در مورد میکروتیک قوی تر هم به نظر من 1100 AH x2 براتون مناسبه . اما باز تاکید می کنم توی سناریوی شما هنوز نیازی به این نیست .
    خب با ارتقای پهنای باند و افزایش تعداد مشترک آنلاین بار cpu هم بالا کشیده.و در ضمن تا رول کش سرور رو enable میکنم بار cpu وحشتناک سنگین میشه.درخاست های خروجی از کش زیاد میشه و بار ترافیکی رو میکروتیک همچنین و در نتیجه cpu 100% میچسپه و رول کش رو که غیر فعال میکنم کمی سبک میشه بار cpu.حالا این قضیه عادی میشه زمانی که تعداد مشترک آنلاین کمتر میشه و درخواستها از کش هم همینطور.و این مشکل با یه pc حل میشه دیگه مهندس.من لیست سخت افزار ها رو خاستم.مثلا cpu مدل فلان رم....

نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    شما با گذاشتن یک کارت شبکه سرور 5 پورت دیگه مشکلی از نظر کارت شبکه ندارید

- - - ادامه - - -

در ضمن باز هم نباید این مشکل رو شما داشته باشید یه torch بکنید ببینید موضوع از چه قراره
    به نظر من یک pc ب ا 2 گیگ رم و یک cpu دوال کور خیلی خیلی راحت این تعدا یوزرو جواب میده
    من الان یه rb1100 دارم 200 تا یوزر هم روشه به ندرت یوزیج به 10% هم میرسه
    مشکل خاصی نیست.دقیقا وقتی تعداد آنلاین بالا میره درخاست کش زیاد میشه لود میکروتیک هم میچسپه.طبیعیه دیگه.آخه همزمان خودش کاربر آنلاین داره همچنین گیت ویر یه 450 دیگه و 5300 دیگه هم هست.طبیعیه این باری که روشه.1100 گفتم بگیرم ولی دوستان گفتن شما که میخای هزینه کنی برای یه 1100 یه pc با مشخصات خوب بذارید که نه محدودیت cpu و نه یوزر آنلاین و نه رم داشته باشه.فقط کارت شبکه س که اونم میشه یه فکری بحالش کرد.
    من فقط مشخصات قطعات برام مهمه که چی باشن
    ممنون

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر اصرار دارید به ارتقا سخت افزاری پیشنهاد من همون روتر بورد 1100AH x2 هست یا همونطور که مهندس احمدی زاده اشاره کردند سری کور روتر میکروتیک رو استفاده کنید . نسبت به پی سی کمتر جا اشغال می کنند کمتر برق مصرف می کنند و خیلی ارزونتر در می آن !

نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    خب با ارتقای پهنای باند و افزایش تعداد مشترک آنلاین بار cpu هم بالا کشیده.و در ضمن تا رول کش سرور رو enable میکنم بار cpu وحشتناک سنگین میشه.درخاست های خروجی از کش زیاد میشه و بار ترافیکی رو میکروتیک همچنین و در نتیجه cpu 100% میچسپه و رول کش رو که غیر فعال میکنم کمی سبک میشه بار cpu.حالا این قضیه عادی میشه زمانی که تعداد مشترک آنلاین کمتر میشه و درخواستها از کش هم همینطور.و این مشکل با یه pc حل میشه دیگه مهندس.من لیست سخت افزار ها رو خاستم.مثلا cpu مدل فلان رم....

مشکل خاصی نیست.دقیقا وقتی تعداد آنلاین بالا میره درخاست کش زیاد میشه لود میکروتیک هم میچسپه.طبیعیه دیگه.آخه همزمان خودش کاربر آنلاین داره همچنین گیت ویر یه 450 دیگه و 5300 دیگه هم هست.طبیعیه این باری که روشه.1100 گفتم بگیرم ولی دوستان گفتن شما که میخای هزینه کنی برای یه 1100 یه pc با مشخصات خوب بذارید که نه محدودیت cpu و نه یوزر آنلاین و نه رم داشته باشه.فقط کارت شبکه س که اونم میشه یه فکری بحالش کرد.
    ممنون
    همشهری پس اون پستی که من دادم هویج بود نه؟!..........
    هر موردی که لازم بود توضیح دادم
    خودت به این نتیجه رسیدی که بهترین گذینه PC هست

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها

ممنون
    همشهری پس اون پستی که من دادم هویج بود نه؟!..........
    هر موردی که لازم بود توضیح دادم
    خودت به این نتیجه رسیدی که بهترین گذینه PC هست
    اینم لیست سخت افزار هایی که بدون مشکل روی میکروتیک تست شدن:
    http://wiki.mikrotik.com/wiki/Supported_Hardware

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    اگر اصرار دارید به ارتقا سخت افزاری پیشنهاد من همون روتر بورد 1100AH x2 هست یا همونطور که مهندس احمدی زاده اشاره کردند سری کور روتر میکروتیک رو استفاده کنید . نسبت به پی سی کمتر جا اشغال می کنند کمتر برق مصرف می کنند و خیلی ارزونتر در می آن !
    آقا ممنون.بله متاسفانه یه سری مزایا و معایب هر دو دارن ولی pc نسبت به روتر بورد کلی محدودیتها رو میشه خط زد و از اون ور هم روتر بورد یه سری مزایا داره که بهش اشاره کردید شما.ممنون از راهنمایی های شما و دوستان.یه بررسی کلی میکنم با توجه به پیشنهادات شما و....

کلمات کلیدی در جستجوها:

افزایش ram درمیکروتیک 1100ah

کاربر انلاین زیاد میکروتیک

بالا بودن مصرف cpu در میکروتیک

torch در میکروتیک

میکروتیک برای 200 یوزر آنلایم

اشغال شدن لود سی پی یو در میکروتیک با networking

مدلهای میکروتیک

بالا رفتن سی پی یو میکروتیک

torch در میکروتیک

افزایش لود سی پی یو میکروتیک

روتر rb1000 میکروتیک