نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط M-r-r
  • 1 توسط hellion_m

موضوع: DNS در میکروتیک

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90

DNS در میکروتیک

با سلام
    IP میکروتیک من 192.168.0.1 مباشد و در قمست ip->DNS گزینه servers را همان 192.168.0.1 داده ام. و در کامپیوترهای شبکه gatway و DNS را نیز 192.168.0.1 ست کردم. میکروتیک بدرستی کار می کرد اما امروز یکدفعه مشکل پیدا کرد و آین است که وقتی در مرورگر آدرس سایتی را وارد می کنیم سایت بالا نمیاد اما وقتی ip سایت وا می نویسیم سایت بالا میاد یعنی DNS میکروتیک نمیتونه آدرس ها را ترجمه کنه. که قبلا این مشکل وجود نداشت اما امروز اینطوری شده . من dns میکروتیک را به 4.2.2.4 تغییر دادم درست شد. اما من میخام در شبکه داخلی خود شرکت از dns استفاده بشه تا از یک DNS آمریکایی و خارجی که ترجه همه آدرس هت از طری گوگل انجام نشه. حالا من چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم تا دوباره همون 192.168.0.1 که ip میکروتیک هست به عنوان DNS عمل کنه ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    روی میکروتیک در بخش DNS؛ تیک بخش Allow Remote Request را فعال کنید. در بخش آدرس های DNS؛ یک یا چند آدرس DNS مورد اعتماد و سریع را وارد کنید. حال در شبکه تان؛ هرجا که قصد استفاده از DNS Server دارید، آدرس میکروتیکتان را وارد کنید.

از طریق بخش DNS و دکمه Cache صحت عملکرد میکروتیک را بخوبی میتوانید ملاحظه نمایید.

feri_banamak و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    روی میکروتیک در بخش DNS؛ تیک بخش Allow Remote Request را فعال کنید. در بخش آدرس های DNS؛ یک یا چند آدرس DNS مورد اعتماد و سریع را وارد کنید. حال در شبکه تان؛ هرجا که قصد استفاده از DNS Server دارید، آدرس میکروتیکتان را وارد کنید.

از طریق بخش DNS و دکمه Cache صحت عملکرد میکروتیک را بخوبی میتوانید ملاحظه نمایید.
    من همه این کارها را انجام دادم ولی بازم نشد یعنی آدرس خود میکروتیک که به عنوان DNS بود تا دیروز کار میکرد ولی از امروز کار نمیکنه . آدرسش هم 192.168.0.1 بود . حالا مجبورم از 4.2.2.4 به عنوان آدرس استفاده کنم که برای گوگل هست اما من نمیخوام نرم افزار های شبکه من با این آدرس در ارتباط باشند و میخام dns آدرس خود میکروتیک باشه

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    باقی تنظیمات میکروتیک را تغییر نداده اید ؟
    در ترمینال، دستور export را وارد کرده و خروجی آن را اینجا قرار دهید.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: masood

عضو عادی
    نوشته
    199
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    48
    تا جای که من میدنم dns میکروتیک بیشتر یک کش سرور و روت سرور نیست
    بنابراین باید در تنظیماتش تعریف کنیم که اطلاعات نام رو از یک سرور دیگر بگیرد. مثلا 4.2.2.4 یا 217.218.155.155

feri_banamak سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: masoh

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    15
    [admin@MikroTik] ip dns> cache flush

در وینباکس هم می تونید فلاش کش رو انجام بدید.

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin1828 نمایش پست ها
    [admin@MikroTik] ip dns> cache flush

در وینباکس هم می تونید فلاش کش رو انجام بدید.
    cache flush چیست ؟

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkey نمایش پست ها
    با سلام
    IP میکروتیک من 192.168.0.1 مباشد و در قمست ip->DNS گزینه servers را همان 192.168.0.1 داده ام. و در کامپیوترهای شبکه gatway و DNS را نیز 192.168.0.1 ست کردم. میکروتیک بدرستی کار می کرد اما امروز یکدفعه مشکل پیدا کرد و آین است که وقتی در مرورگر آدرس سایتی را وارد می کنیم سایت بالا نمیاد اما وقتی ip سایت وا می نویسیم سایت بالا میاد یعنی DNS میکروتیک نمیتونه آدرس ها را ترجمه کنه. که قبلا این مشکل وجود نداشت اما امروز اینطوری شده . من dns میکروتیک را به 4.2.2.4 تغییر دادم درست شد. اما من میخام در شبکه داخلی خود شرکت از dns استفاده بشه تا از یک DNS آمریکایی و خارجی که ترجه همه آدرس هت از طری گوگل انجام نشه. حالا من چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم تا دوباره همون 192.168.0.1 که ip میکروتیک هست به عنوان DNS عمل کنه ؟
    دوست عزیز شما اینترنت میکروتیکت از کجا تامین میشه؟ منظورم چجوری اینترنت داره ، وقتی برای DNS آی پی خود میکروتیک رو دادی چطوری تا الان کار میکرده؟ مگر اینکه DNS های دیگه ای هم داشته باشی ، در ضمن فرض کن که اصلا مشکلت حل شد و چیزی که میخوای انجام شد ، سیستم های شبکه ات درخواست رو به میکروتیک فرستادند ، میکروتیک هم که خودش نمیدونه ، باید از یه public dns دیگه این اطلاعات رو کسب کنه پس در هر صورت شما به سرور مثلا 8.8.8.8 درخواست میدی ، واست چه فرقی داره میکروتیک این کار رو بکنه یا سیستمت؟ اگر نیاز داری که واقعا خودت این قابلیت رو پشتیبانی کنی باشد یه DNS Server راه بندازی ، چیزی که میخوای در عمل با اینکه هر سیستم خودش به DNS 8.8.8.8 وصل بشه فرقی نداره .
    (4.2.2.2 4.2.2.1 4.2.2.4 4.2.2.5 4.2.2.6 4.2.2.3 مربوط به level3 هست و 8.8.8.8 8.8.4.4 هم مربوط به گوگل )

- - - ادامه - - -

cache flush هم یعنی خالی کردن کش.
    یه چیزی تو مایه های همون فلاش تانک خودمون که یهو باز میشه ، flush یعنی آب رو با فشار ریختن ، باز کردن

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    دوستمون نوشتن (4.2.2.2 4.2.2.1 4.2.2.4 4.2.2.5 4.2.2.6 4.2.2.3 مربوط به level3 هست و 8.8.8.8 8.8.4.4 هم مربوط به گوگل )
    1- منظور از level3 چیست؟
    2- ضمنا اگر من در شبکه یم DNS Sever راه اندازی کنم آیا در خود میکروتیک در قسمت DNS هم باید آی پی DNS Server رو set کنم؟

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    همین level3 رو تو گوگل جستجو کردی؟ نتایجش خیلی کاملتر از من هست که بخوام توضیح بدم
    عملا میکروتکت نیازی نداره که آدرس ها به IP تبدیل کنه ، چون نیازی نداره که به ساتی مراجعه کنه . پس نیازی هم نداره DNS داشته باشه ،
    اما سوال ، واقعا واست چه فرقی داره درخواستت رو 8.8.8.8 تامین کنه یا مثلا DNS server خودت؟ البته منکر سرعت بالاتر بازشدن سایت ها نمیشم ولی واقعا چند میلی ثانیه به چشمتون میاد؟
    به نظرم با خیال راحت از 8.8.8.8 استفاده کنید و حالش رو ببرید. من که 3 ساله دارم از این استفاده میکنم بدون کوچکترین اختلال

- - - ادامه - - -

Level 3 Communications is an American multinational telecommunications and Internet service provider company headquartered in Broomfield, Colorado. It operates a Tier 1 network. Wikipedia

- - - ادامه - - -

( البته اضافه کنم منظور من از اینکه میکروتیک نیازی نداره DNS داشته باشه این نیست که کلا نیاز نداره ، با توجه به اینکه شما فقط میخوای NAT انجام بدی و ظاهرا کار خاص دیگه ای نداری نیازی هم به DNS ست کردن احساس نمیشه )

کلمات کلیدی در جستجوها:

میکروتیک flush cache

تغییر DNS در میکروتیک

dns میکروتیک

اضافه کردن DNS در میکروتیک

آی پی سایت 2.4.4.2 8.8

Flush Cache میکروتیک

dns flushچیست

کش در میکروتیک برای چیست

DNS در میکروتیک

allow remote address در میکروتیک

برچسب برای این موضوع