صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: راهنمایی در مورد کانفیگ روتر میکروتیک rb 750

نام حقيقي: jafar

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10

Icon9 راهنمایی در مورد کانفیگ روتر میکروتیک rb 750

من یه سوال دارم
    من یه شبکه دارم که رنج آی پیش 192.168.1.1 هست
    اول یه مودم ای دی اس ال tplink 8901 داشتم و بصورت pppoe کانفیگش کرده بودم . الان یه روتر rb750 mikrotik گرفتم و میخوام روی سرعت کلاینت هام نظارت داشته باشم .
    من در مورد روتر یکم اطلاعات دارم(تقریبا خیلی کم) و یه چیزهای هست که من رو گیج کرده . من با winbox کانکت میشم
    من یه آی پی ولید هم دارم که مودم رو nat کردم و دوربین ها رو از بیرون دارم.
    1 – الان اول باید خروجی مودم رو به روتر بزنم و از روتر به سوییچ ؟یا بالعکس ؟
    2- ورودی به کدوم پورت و خروجی از کدوم پورت ؟
    3- آیا باید رنج آدرس آی پی که تو روتر تعریف میکنم تویه رنج سرورم باشه ؟
    4-چطور میتونم پورت های پیش فرض رو عوض کنم که مثلا ورودیم از پورت 3 و خروجی از پورت 4 باشه ؟
    5- من dvr دارم که تویه رنج 192.168.1.100 هست . اینو کجا باید تعریف کنم ؟
    6-کارت ساعت زن من تو رنج 192.168.1.50 هست و اینو چطور تو روتر تعریف کنم ؟
    7-باید مودم رو bridgeتعریف کنم ؟ اونوقت تکلیف آی پی ولیدم چی میشه ، اونو چیکار کنم ؟تویه bridge تعریف کردن تنظیمات خاصی نمیخواد ؟
    شرمنده که اینقد اذیتتون میکنم ، شرمندم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: یاسر

عضو عادی
    نوشته
    94
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    21
    سلام دوست عزیز
    من زیاد متوجه نشدم که شما دقیقا چی گفتین اما توی میکروتیک می تونید برای هر کدوم از ether ها یه رنج ای پی تعریف کنید و باز برای هر کدوم یه DHCP Server یا یه pool (محدوده ای پی ) تعریف کنید
    شما از مودمت یه سیم می گیرید و میزنید به یکی از ether ها مثلا ether1 . بعد می رین توی PPP و اونجا روی + رفته و PPPOE Client رو انتخاب می کنید در قسمت interface اون ether که مودم بهش وصل کردی رو انتخاب می کنی (در مثال من گفتم ether 1 ) و در تب دوم یعنی dial Out یوز و پسورد اکانتت رو وارد کن و تیک add defult douter رو بردار. بعد می رین توی قسمت IP--->>Route و اونجا روی + کلیک کرده و dst.adress رو 0.0.0.0/0 قرار داده و در قسمت gateway اون PPPOE client رو انتخاب کن و Ook کن و بعد برین توی قسمت IP---->Fierwall و در قسمت NAT روی + کلیک کرده chain = srcnat ,src.adress =reng ip mored nazar و در قسمت action =masquerade انتخاب کنید .
    کار تمام شد روتر اینترنت دار شد و اینترنت در رنج ای پی مورد نظر وارد شد یا بهتره بگم NAT کردیم
    در ضمن می تونید برای تعریف یه ای پی برای یه ether در قسمت IP--->adress این کار رو انجام بدین.

ویرایش توسط _mozilla : 2013-01-20 در ساعت 02:15 PM
    jafar_pali سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    مرسی دوست عزیز
    در مورد آی پی ولید و ست کردنش چیزی نگفتید !
    میشه یه توضیح بدید
    تا اینجاش رو کامل متوجه شدم
    راستش یه بار یوزرهام رو اینترنت دار کردم ولی مشکل اینجا بود که هم روتر و هم مودم رو مستقیما به سوییچ وصل کرده بودم یعنی مودم توسط کابل ارتباطی با روتر نداشت

عضو عادی
    نوشته
    94
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    21
    ۲ حالت معمول و عمومی برای برقراری ارتباط با اینترنت وجود دارد ، یکی تنظیم روتر یا مودم بصورت PPPOE که با این کار مودم یا روتر شخصا وظیفه اتصال و به اشتراک گذاری اینترنت را بین کاربران بر عهده می گیرد ؛ یا استفاده از پل یا همان Bridge . با Bridge کردن روتر یا مودم ، شما باید خودتان با سیستم عامل خود از طریق کانکشن PPPOE به اینترنت متصل شوید .حالت اول که روتر PPPOE کانفیگ باشد ، IP Valid تخصیص یافته از طرف ISP برای روتر مورد استفاده قرار می گیرد ، یعنی تمامی درخواست های ارسالی به این IP Valid برای روتر ارسال شده و روتر جواب آنها را می دهد . مثلا اگر درخواستی روی پروتکل http ارسال شود ، ممکن است صفحه اغازین روتر نمایش داده شود !
    در حال دوم IP Valid به سیستم شما اختصاص یافته و میتوانید از آن استفاده کنید . اما این موضوع در برخی موارد مشکل ساز هست ! مثلا زمانی که روتر شما وایرلس هست یا چند سیستم وجود دارد و شما میخواهید علاوه بر اینکه IP Valid به سیستم شما اختصاص یابد ، اینترنت آن دسته از کاربران هم قطع نشود !خب . راه های غیرمعمولی برای این کار هست ، مثلا اینکه سیستم خود را به یک DHCP Server تبدیل کنید و Gateway بقیه سیستم ها را سیستم خود بگذارید . این روش غیر معقول است ؛ چرا که شما یک روتر در شبکه دارید ، اگر قرار باشد تمامی کار های مربوط به روتر را سیستم شما انجام دهد پس چرا از روتر استفاده میکنید ؟راه حل قطعی و معقول این موضوع استفاده از DMZ است !Demilitarized Zone یا همان DMZ راه حلی مناسب برای Route کردن اتصالات وارده از مودم به سمت کاربری که احتیاج به IP Valid دارد است . البته کاربردهای Demilitarized Zone بسیار وسیع است و در موارد امنیتی هم از این موضوع استفاده میشود که در آخر پست شاید اشاره ای بکنم .تنظیم DMZ بسیار ساده است . کافیست بخش DMZ را در روتر یا مودم خود پیدا کنید و سپس با وارد کردن IP Local سیستمی که قرار است مالک IP Valid شود و فشردن کلید احتمالا Apply یا Save/Reboot به سادگی IP Valid را به IP Local مورد نظر Route کنید . تنظیم DMZ را در روتر وایرلس Dlink – 2640U بصورت تصویری بررسی می کنیم .برای بقیه روتر ها و مودم ها هم تقریبا به همین صورت هست . اگر DMZ روتر یا مودمتان را پیدا نکردید در اولین اقدام بررسی کنید که آیا مودم یا روتر شما از DMZ پشتیبانی می کند یا خیر ، بعد از این موضوع دنبال راهنمای مودم باشید . در انتها اگر DMZ را پیدا نکردید در بخش نظرات مطرح کنید تا راهنماییتان کنم .این کار را در میکروتیک میتوان با یک Rule در بخش NAT انجام داد . در بخش آموزش های میکروتیک قطعا به این موضوع اشاره خواهم کرد .امنیت بوسیله DMZ : گاهی میخواهید کانکشن های وارده به آی پی ولیدتان مکررا بلاک شود و هیچ رد و اثری از وجود شما در شبکه نباشد ، یا اصطلاحا شما Dead شناخته شوید . میتوانید DMZ را به یک آی پی غیر واقعی مثلا ۰٫۰٫۰٫۱ متصل کنید ! با این کار تمامی کانکشن های ورودی بلاک می شود . البته امنیت فقط این نیست . گاهی میخواهید کانکشن های وارده از یک پراکسی سرور یا یک فایروال عبور کند ، میتوانید DMZ را روی آی پی فایروال یا پراکسی سرور یا هرچیز دیگری تنظیم کنید

منبع:http://www.itarashe.com

immortal_a سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    باز هم من متوجه نشدم دوست عزیز
    میشه واضح تر بگید .
    قسمت اول رو کامل متوجه شدم ولی الان تویه ست کردن آی پی ولید و دیدن دوربین ها ازبیرون موندم

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوستان کسی نیست جواب ما رو بده کامل ؟
    اصلا آی پی آدرس روتر میکروتیک به رنج شبکه من کار داره ؟مربوطه ؟
    راهنمایی کنید لطفا
    40 با بازدید شده این پست ولی کسی لطف نمیکنه و جواب بده

عضو عادی
    نوشته
    94
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    21
    سلام ببخشید رفتم
    نگاه کنید ای پی ولید به صورت خودکار بعد از کانکت شدن PPPOE Client به میکروتیک تعلق میگره و نیاز نیست شما کانفیگ خاصی انجام بدین حتی برای دیدن ای پی خودتون می تونید برای توی قسمت IP----> adress اونجا زده . اگر یه کم دقت کنی توی قسمت اینترنفیس نام PPPOE Client هم زده و روبروش ادرس دریافتی شما از ای اس پی که ای پی ولید هستش.

نام حقيقي: ابراهیم دشتی

عضو عادی شناسه تصویری infoboy
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط jafar_pali نمایش پست ها
    من یه سوال دارم
    من یه شبکه دارم که رنج آی پیش 192.168.1.1 هست
    اول یه مودم ای دی اس ال tplink 8901 داشتم و بصورت pppoe کانفیگش کرده بودم . الان یه روتر rb750 mikrotik گرفتم و میخوام روی سرعت کلاینت هام نظارت داشته باشم .
    من در مورد روتر یکم اطلاعات دارم(تقریبا خیلی کم) و یه چیزهای هست که من رو گیج کرده . من با winbox کانکت میشم
    من یه آی پی ولید هم دارم که مودم رو nat کردم و دوربین ها رو از بیرون دارم.
    1 – الان اول باید خروجی مودم رو به روتر بزنم و از روتر به سوییچ ؟یا بالعکس ؟
    2- ورودی به کدوم پورت و خروجی از کدوم پورت ؟
    3- آیا باید رنج آدرس آی پی که تو روتر تعریف میکنم تویه رنج سرورم باشه ؟
    4-چطور میتونم پورت های پیش فرض رو عوض کنم که مثلا ورودیم از پورت 3 و خروجی از پورت 4 باشه ؟
    5- من dvr دارم که تویه رنج 192.168.1.100 هست . اینو کجا باید تعریف کنم ؟
    6-کارت ساعت زن من تو رنج 192.168.1.50 هست و اینو چطور تو روتر تعریف کنم ؟
    7-باید مودم رو bridgeتعریف کنم ؟ اونوقت تکلیف آی پی ولیدم چی میشه ، اونو چیکار کنم ؟تویه bridge تعریف کردن تنظیمات خاصی نمیخواد ؟
    شرمنده که اینقد اذیتتون میکنم ، شرمندم
    سلام
    7- شما زمانی که مودم رو روی مد بریج بزارید و یه کانکشن PPPOe تو روتر بسازید خودبخود IP Public ( Valid) به رتر اختصاص داده می شه.
    6- کارت زن شما یه آی پی داره، نه رنج. شبکه شما ظاهرا یک شبکه تخت هست و نیازی به کار خاصی تو این مورد و شماره 5 نیست.
    1- خروجی مودم رو به روتر وصل کنید و از روتر به سوییچ. ( IP modem رو دیگه تو رنج 192.168.1.0/24 نزارید. و باید 2تا نتورک بسازید ( مفاهیم پایه مسیریابی ).
    2- اگه از تنظیمات پیش فرض استفاده نمی کنید این شما هستید که مشخص می کنید.
    3- هر اینترفیس روتر که به یه نتورک وصل می شه باید تو همون رنج آی پی داشته باشه ( به عنوان Gateway ).
    4- باید یه مقدار با تنظیمات روتر ها و تنظیمات RouterOS آشنا باشید.

دوست عزیز اگه نتونستی حل کنی مسئله رو با وجود یه IP Public می تونم برات انجام بدم.

jafar_pali سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    حالا باید دوباره تویه خودم مودم nat کنم دوربینهام رو ؟ یا ....؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    توی میکروتیک باید پورت فوروارد انجام بدیDST-NAT

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    میشه مسیرش رو بگید؟

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    اگه مودم رو bridge تعریف کنم ، اونوقت وایرلس رو چیکار کنم ؟
    میشه توضیح بدید ؟؟؟؟؟؟من هنگ هنگم !!!!!!!!

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    مجدد سلام
    من روتر رو راه انداختم
    حالا یه مشکل دارم
    من dvr رو مستقیم به مودم وصل کردم
    حالا چطور میتونم داشته باشمش از بیرون با آی پی ولید ؟؟؟؟؟؟؟
    البته من الان پینگش رو هم ندارم چون همه چی به سوییچ وصله به جز همین مورد

نام حقيقي: Ali

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    79
    دوست عزیز
    پورت اول میکروتیک رو به 8901 بزن
    پورت دوم میکروتیک رو به سوییچ بزن
    dvr وساعت زن رو به سوییچ وصل کن
    مودم رو تو حالت bridge بزار
    Dhcp مودم رو غیر فعال کن gatewaye مودم را ای پی میکروتیک بزار.مودم 192.168.1.1 -میکروتیک 192.168.1.100
    اینترفیس ppoe server mikrotik را ethr1 انتخاب کن
    یه کانکشن ppoe cliet هم بساز تیک add defult route رو هم بزن
    ip valid رو که از طریق کانکشن گرفتی تو ip-firewall قسمت نت اونجا به سمت دوربینات و ساعت زن بنویس

عضو عادی
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    داداشه گلم
    این کارارو کردم
    کارت ساعت زنم رو دارم
    ولی میخوام ببینم راهی نیست که بدون عوض کردن کابل کشیم (حدود 50) دوربین هام رو ببینم
    چون اگه بخوام از راه شما استفاده کنم باید یه هزینه هم واسه کابل کشیم بدم .
    یعنی راهی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
    یعنی بدون اینکه کابلی که رفته به دی وی آر رو عوض کنم و بیارم تویه سوییچ !!!!!!!!!!

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانفیگ روتر میکروتیک

کانفیگ روتر میکروتیک 750

آموزش کانفیگ روتر میکروتیک 750

تنظیمات روتر میکروتیک

روتر میکروتیک 750

آموزش روتر میکروتیک 750

آموزش میکروتیک 750

میکروتیک 750

میکروتیک 750gl

ست کردن ای پی ولید در میکروتیک

کانفیگ میکروتیک 750

کانفیگ MikroTik RB750

masquerade در روتر میکروتیک

آموزش کانفیگ روتر میکروتیک

کانفیگ روتر ۷۵۰

آموزش کانفیگ mikrotik 750

تنظیمات مودم d-link 2640u

تنظيمات فايروال در روتر ميكروتيك

آموزش کانفیگ میکروتیک

کانفیگ mikrotik 750glچگونه mikrotik rb 750 را کانفیگ کردای پی میکروتیک 750آموزش میکروتیک RB750وارد شدن به کانفیگ روتر میکروتیکفوروارد کردن دوربین با rb-750

برچسب برای این موضوع