نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 10سپاس
  • 1 توسط parssat
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط DaNi_84
  • 1 توسط Star-x
  • 2 توسط k_jch
  • 1 توسط Sinozit
  • 2 توسط DaNi_84

موضوع: تعریف کاربر با دسترسی زمانی ماهانه و حجم 100 مگا بایت روزانه و سرعت 128 کیلوبایت

نام حقيقي: مسعود

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94

تعریف کاربر با دسترسی زمانی ماهانه و حجم 100 مگا بایت روزانه و سرعت 128 کیلوبایت

با سلام
    در یک خوابگاه دانشجویی یک شبکه هيبريد (HYBIRD) (تعدادی کامپیوتر با سیم و تعداد زیادی با لب تاپ) داریم حدود 300 دانشجو داریم که همواره اضافه و کم میشوند. (در حال حاضر سرور ویندوز و آیزا داره کار میکنه اما اونا دارن سیستم را دور میزنن )
    با توجه به اینکه دو تا روتربورد 750g و یک روتربورد 493ah و یک کامپیوتر واسه این کار تهیه کرده بودم و راه اندازی نکردم الان میخوام که:
    با روتربورد 750 یا 493 بتونم یک سیستمی راه بندازم که اینترنت را با میکروتیک ، VPN و تعریف کاربر با دسترسی زمانی ماهانه و حجم 100 مگا بایت روزانه و سرعت 128 کیلوبایت به اشتراک بزاره و بعد از یک ماه اون یوزر نیم های تعریف شده حذف و یا غیر فعال شوند، در ضمن برای تهیه نرم افزار مانند سیب نمیتونم هزینه کنم.
    1- لطفا راهنمایی بفرمایید برای اینکار باید از چه موارد و نرم افزارهایی استفاده کنم؟
    2- آیا نیاز به کامپیوترجداگانه بعنوان سیستم اکانتینگ جانبی هم داریم؟ (اگر داریم nttacplus یا ibsng)
    3- میخوام تعدادی یوزر پسورد جدید ایجاد (تصادفی) و روی کاغذ چاپ کنم و اول هر ماه به آنها بدهم، برای اینکار باید از اکانتینگ خود میکروتیک استفاده کرد یا مثلا ibsng?
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: babakghafori

خواننده شناسه تصویری parssat
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    15
    با سلام
    1-شما اگه میخواهی هزینه نکنی OS میکروتیک را Download کن و ......
    2-به نظر من یه اکانتینگ رایگان و v ,,,p...n سرور لینوکس
    3-اکانتینگ ibsng به دلیل رایگان بودن

firstline سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر تعداد يوزهاي همزمانت بيشتر از 70-80 تاس سعي كن ميكروتيك رو روي هي سيستم نصب كني . يا حداقل RB1000 nشو بگير . براي انعطاف توي اكانتينگ هم بهتره از اكانتينگ هاي رايگان جدا استفاده كني . مثل ان تي تك ، فري راديوس و ...

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94
    با سلام
    شب ها که همه هستن حدود 70 یوزر آنلاین میشن.
    البته فقط برای استفاده از اینترنت، و هیچ نیازی به فایل شیرینگ نداریم.

البته یه روتربورد 750g و یک روتربورد 493ah و یک کامپیوتر موجود دارم و واسه این کار در نظر گرفتم.

1- با توجه به اینکه روتربورد دارم و آیا میکروتیک نصب کنم؟ یا اینکه از میکروتیک روتربورد استفاده کنم؟
    اگه بخوام روی کامپیوتر میکروتیک نصب کنم انوقت باید یه کامپیوتر دیگه واسه اکانتینگ اضافه کنم.

2- کدوم یک از اکانتینگ های رایگان برای این کار مناسب تر است؟ (تعریف کاربر با دسترسی زمانی ماهیانه و حجم 100 مگابایت روزانه و سرعت 128 کیلوبایت و نیازی به تمدید یوزر نیست)
    با تشکر

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    1.با هموم روتربردات کارت راه میوفته
    2.NTtacPlus

amin-net و firstline سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    اگه کار با NTtacPlus یاد داری، چه بهتر.

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94
    با سلام
    از لطف و راهنمایی دوستان سپاسگزارم.
    آیا NTtacPlus بهتر است نصب کنم یا IBS؟
    نسخه های معرفی شده و راهنماهای نصب یی که در سایت است مال گدشته است! آیا نسخه رایگان جدید یا راهنمای جدید وجود دارد؟
    با تشکر

نام حقيقي: K_JCH

عضو عادی شناسه تصویری k_jch
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    با نسخه رایگان IBS میشه این کار رو کرد ، فقط تنها مشکلی که تو نسخه رایگان IBSng داری اینه که نمیتونی مدیریت پهنای باند داشته باشی ، البته اگه میخوای به همه سرعت 128 بدی میتونی تومیکروتیک پروفایل دیفالت ppp رو limit به 128 کنی و هر کاربری که بخواد از ibs اینترنت بگیره با سرعت 128 وصل میشه.

در ضمن میتونی از یوزرمنیجر خود میکروتیک استفاده کنی که در اون صورت نیاز به کامپیوتر نداری ولی فکر نکنم 750 جوابگوی این تعداد یوزر باشه. میتونی تست کنی. اگه خواستی از یوزر منیجر استفاده کنی حتما از نسخه 5 به بعد میکروتیک استفاده کن چون ورژنهای قبلی یه سری مشکلات داشتن که تو ورژن جدید حل شده.

ویرایش توسط k_jch : 2011-03-07 در ساعت 11:22 PM
    amin-net و firstline سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94
    با سلام
    پهنای باند بصورت عموم برای همه کاربران باید 128 باشد و همه کاربران شرایط یکسان دارند.
    یکی از دوستان میگفت :اگه از روتربورد 493ah استفاده کنی ، چون لول 5 است بیشتر از 50 یوزر را ساپورت نمیکند.
    پس برای اینکار بهتر است:
    - با روتربورد 493ah پهنای باند عمومی را تعریف کنم
    - با ibs هم اکانتینگ را انجام بدهم
    با تشکر

نام حقيقي: کیوان رحیمی

عضو عادی شناسه تصویری Sinozit
    نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    با سلام

کار خوبی می کنید که از IBS استفاده می کنید . من تجربه کاری با nttac رو زیاد دارم . ببینید در nttac امکاناتی نظیر حجم دادن محدود کردن زیاد هستش و کار با اون راحته اما nttac هیچ وقت حال خوبی نداره . برای مثال امروز یوزر های آنلاین شما رو نشون میده . فردا نشون نمیده . حالا امروز شما رستارت کردین سرویس nttac رو مشکل حل شد . پس فردا با رستارت هم حل نمیشه باید stop start کنید . پسنی فردا هیچ کدوم جواب نمیده باید برنامه رو حذف کنید و مجدداً نصب کنید . این مشکل در خیلی موارد دیگر هم دیده شده برای مثال یوزر تعریف می کنید 4 روزه . بعد 4 روز یوزر دیگه نمیتونه کانکت کنه و درست کار می کنه . اما ممکن هستش چند روز دیگر تر باز هم یک یوزر 4 روزه تعریف کنید . به شکل عجیبی اون یوزر تا 10 روز هم کانکت می کنه . هیچ چیز در nttac قابل اطمینان نیست . حالا دوستانی که V*N سرور داشتن و از این Accounting استفاده می کردن بیشتر با این مشکلاتی که میگم آشنایی دارند .

در مورد روتر بورد هم تجربه شخصی بنده ( اگر چه من تجربه زیادی ندارم ولی تا اونجا که تجربه دارم ) میگه که اگه شما سیستم ای که دارید دارای رم و CPU بالا تری هستش روی اون میکروتیک نصب کنید بهتر جواب میگیرید تا روتر بورد 493ah.

اگر در ارتباط میکروتیک با ibsng هم مشکلی دارید یک سرچ کوچولو در همین فروم فکر کنم بالغ بر 10 تا تاپیک Result بده .

با تشکر

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sinozit نمایش پست ها
    با سلام

کار خوبی می کنید که از IBS استفاده می کنید . من تجربه کاری با nttac رو زیاد دارم . ببینید در nttac امکاناتی نظیر حجم دادن محدود کردن زیاد هستش و کار با اون راحته اما nttac هیچ وقت حال خوبی نداره . برای مثال امروز یوزر های آنلاین شما رو نشون میده . فردا نشون نمیده . حالا امروز شما رستارت کردین سرویس nttac رو مشکل حل شد . پس فردا با رستارت هم حل نمیشه باید stop start کنید . پسنی فردا هیچ کدوم جواب نمیده باید برنامه رو حذف کنید و مجدداً نصب کنید . این مشکل در خیلی موارد دیگر هم دیده شده برای مثال یوزر تعریف می کنید 4 روزه . بعد 4 روز یوزر دیگه نمیتونه کانکت کنه و درست کار می کنه . اما ممکن هستش چند روز دیگر تر باز هم یک یوزر 4 روزه تعریف کنید . به شکل عجیبی اون یوزر تا 10 روز هم کانکت می کنه . هیچ چیز در nttac قابل اطمینان نیست . حالا دوستانی که V*N سرور داشتن و از این Accounting استفاده می کردن بیشتر با این مشکلاتی که میگم آشنایی دارند .

در مورد روتر بورد هم تجربه شخصی بنده ( اگر چه من تجربه زیادی ندارم ولی تا اونجا که تجربه دارم ) میگه که اگه شما سیستم ای که دارید دارای رم و CPU بالا تری هستش روی اون میکروتیک نصب کنید بهتر جواب میگیرید تا روتر بورد 493ah.

اگر در ارتباط میکروتیک با ibsng هم مشکلی دارید یک سرچ کوچولو در همین فروم فکر کنم بالغ بر 10 تا تاپیک Result بده .

با تشکر
    مشکل از برنامه NTTAC نیست از تنظیماتتونه

mehrzadmo و firstline سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94
    ------------------------------------------

با سلام
    الان بعد از گذشت دوسال مجددا باید یه جای دیگه یه کار مشابه با همین مورد را انجام بدهم:
    - آیا باز هم بهتره از میکروتیک 493 و ibsng استفاده کنم؟
    با تشکر

کلمات کلیدی در جستجوها:

تعریف کاربر در میکروتیک

مگابایت بیشتر است یا کیلوبایت

تعریف حجم در userman

محدودیت زمانی سرعت در IBSng

تعریف user در میکروتیک

آموزش تصویری تعریف کاربر ibsng میکروتیک

آموزش تصویری کنترل حجم اینترنت با میکروتیک

حجم روزانه اینترنت

ايا حجم ١٢٨ بيشتر است يا ١٩٢در دانلود

ایجاد محدودیت سرعت دانلود منیجر در میکروتیک