نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 18سپاس
  • 1 توسط alisc
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط amirkhatam
  • 6 توسط al1p0ur
  • 1 توسط Psycho
  • 2 توسط alisc
  • 6 توسط al1p0ur

موضوع: هک شدن کارت شبکه میکروتیک من و دانلود با سرعت 10 مگابایت (مشکلی عجیب)

نام حقيقي: Ali

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7

هک شدن کارت شبکه میکروتیک من و دانلود با سرعت 10 مگابایت (مشکلی عجیب)

با سلام من یک سرور وی پی اس از یک شرکت خیلی بزرگ تهیه کردم نمیخام اسم ببرم سررو اصلی اون ها با exsi مجازی شده و hetzer آلمان هم هست

روی این سرور میکروتیک نسخه 5.22 نصب شده و نال شده هم هست جریان همون ایمیج که از هارد مجازی گرفته شده... هم دارن استفاده میکنند

سرور کانفیگ مشکلی نداره چون خود مسئول فنی شرکت چک کرد گفت درسته چند نفر دیگه هم که کار کانفیگ انجام میدادند گفتن درسته

از این سرور برای چیز پی N استفاده میشه,حدود 20 روز پیش متوجه کندی سرعت شدم (من کملان 5 تا یوزر بیشتر فعال ندارم که همشونم اینترنت 1278 دارن)

وارد Winbox شدن و دیدم با 8 ماگابایت در ثانیه داره از کارت شبکه تعریف شده در میکروتیک من دانلود میشه به هرکسی نشون دادم هیچی سر در نیاورد حتی مکدیرفنی سرور هم خودشگفت نمیدونم این چه مشکلی هست.

آیپی سرور رو تغیییر دادن برام مشکل حل شدو به اندازه ای که کاربر داشت دانلود میکرد از کارت شبکه استفاده میشد دوباره این مشکل پیش آمده و هیچ کس حتی حرفه ای هایی هم که تو نت بودن و من تماس گرفتم سر در نمیارن این چه مرگش شده؟؟؟

با این که آیپی تغییر کرد بعد 15 روز دوباره وضعیت به این حالت برگشت و شروع شد به دانلود و اینکه پینگ از آیپی هم میگری 2 تا تایم میده 3 تا تایم اوت و بیشترش timeout هست

لطفا اگر میدونید مشکل از چی هست راهنمایی کنید (پسورد وین باکس رو هم میدم که ببینید نگید من دارم دروغ میگم تو این چند روز 7 ترابایت دانلود شده وقتی هم که سرور رو تو پنل خاموش روشن میکنم تا 2 دقیقه اولهمه چیز خوب و پینگ یکنواخت است اما باز شروع میشه)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    100% از خارج از کشور دارن دانلود میکنن ! چون از داخل کشور که نمیشه با اون سرع دانلود کرد !

شما وقتی سرور رو خاموش می کنید دانلود قطع میشه درسته ؟ بعد روشن میکنید اتوماتیک شروع میکنه به دانلود ؟

- - - Updated - - -

داخل قسمت یوزرهاتون ، یوزری اضافه نشده ؟
    یکی احتمالا داره کانکت میشه و استفاده میکنه ! حالا چطوری ؟!

Psycho سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    'میتونید با wireshark یا tcpdump ببینید چه پکتهایی از کجا به کجا منتقل میشن

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    با تشکر از پاسخ شما دوستان عزیز , بله بدون شک شخصی از خارج کانکت میشه که داره با این سرعت دانلود میکنه من قبل از اینکه متوجه بشم سرور یک بار ساسپند شد گفتن شما در یک ماه 12 ترابایت دانلود داشتین بعد منم گفتم آخه اگه به 75 میلیون نفر ایران هم اکانت میدادم این قدر مصرف نمیشد خدا شکر داخل یوزرمن نشون میده هر کاربر چه مقدار مصرف میکنه

دقیقا خاموش که میکنم بعد روشن میکنم تو وین باکس نیگا کردم تا 30 ثانیه بعد از روشن شدن سرور هم پینگ خوبه هم از کارت شبکه استفاده نمیشه اما بعد از اون زمان دوباره شروع به مصرف میشه و پینگ میریزه به هم

کاربر ها چک کردم هم داخل یوزر من هم داخل اون قمست تو وین باکس که میتونی یوزر تعریف کنی یوزر نبود که اضافه شده باشه.

نام حقيقي: امیرخاتم پدرام

خواننده شناسه تصویری amirkhatam
    نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    سلام علی اقا یک یوزر بساز بده من ببینم چه خبره !

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    شما وقتی سرور رو خاموش می کنید دانلود قطع میشه درسته ؟
    پـَــــ نـَــــ پـَــــــ !

mehrzadmo، sienna، shie و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    بعد از 1 هفته تیکت زدن (یک ساعت پیش سرور رو تغییر دادن و گفتن مشکل از hetzer است ) خودشون هم نتونستن بفهمن مشکل از کجاست یه وی پی اس دیگه روی یه دیتا سنتر دیگه به من دادن و روی سرور فعلی مشکلی ندارم

من 2 سال که برای این کارم با میکروتیک سرو کار دارم اما برام جای سوال بود که چطور میشه بدون اینکه یوزری در داخل میروتیک من باشه بتونه از کارت شبکه من استفاده کنه

من با مسئول فنی اوا سرور تماس گرفتم گفتم شاید اون ها بلد باشن نیگا کردن وینباکسو گفتن ما نمیدونیم چه مشکلی داره با اقای احسان پوررضایی که داخل نت زده بود کانفیگ تخصصی میکروتیک تماس گرفتم ایشون هم دید گفتم نظری ندرام با مدیریت سایت achoopani تماس گرفتم ایشون هم دیدن

کلا مشکل عجیبی هست از شانس بد من درست باید زمانی که شما جواب پستم رو دادین اینا بزنن یه سرور دیگه بهمن بدن و قبلی رو....

ولی شک ندارم بازم ممکنه این مشکل رو این سرور هم پیش بیاد یه نفر گفت که یه شخص میاد پورت اسکن میکنه و یه جوری به سرور تو متصل میشه و رنجآیپی های اون شرکت رو اسکن میکنه البته من اکسر پورت هارو بستم حتی پورد ssh رو هم تغییر دادم

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    سرور جدید روخودم کانفیگ کردم یوزرمن رو هم راح انداختم یوزر ساختم کانت شد و همه چیز عالی بود آمدم بک آپ که مربوط به یوزرمن سرور قبلی رو ریختم روش همه چیز خوب بود آمدم تست کردم دیدم خطا میده میرسه به مرحله آخر میگه :

Error 734 : The PPP link control protocol wase terminated
    و متصل نمیشه به سرور

ebrahimnet سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها

نه منطورم این بود که خاموش/روشن میکنن ، دانلود قطع میشه برای دقایقی یا به محض روشن شدن دانلود ادامه پیدا میکنه !

al1p0ur و Psycho سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط Psycho نمایش پست ها
    من 2 سال که برای این کارم با میکروتیک سرو کار دارم اما برام جای سوال بود که چطور میشه بدون اینکه یوزری در داخل میروتیک من باشه بتونه از کارت شبکه من استفاده کنه
    کافیه میکروتیک شما رو به عنوان Gateway استفاده کنند ! یک نمونش رو مثال میزنم :
    فرض کنید ip public شما 4.2.2.2 هست .
    gateway شما برابر 4.2.2.4 هست .(مدیریت پهنای باند روی این سرور انجام میشه)
    روی gateway برای ip شما پهنای باند 10 مگ ست شده .
    من هم در شبکه شما قرار دارم و یک ip public دارم که 4.2.2.3 هست . روی gateway این ip پهنای باند 2 مگ داره .

روی میکروتیک شما تنظیمات Nat به گونه ای ست شده که هر پکتی که از پورت 4.2.2.2 خارج میشه نت میشه . یعنی Source , ... براش تعریف نشده . فایروال هم تنظیم نکردید .

حالا به نظر شما اگه من بیام Ip شما رو به عنوان Gateway برای خودم ست کنم چه اتفاقی میوفته ؟
    اتفاقی که میوفته اینه که من از ip شما و در نتیجه پهنای باند شما استفاده میکنم .

من چند سال پیش یه جا خارج تهران یک سرویس اینترنت از یک شرکت گرفتم . سابنت ماسکی که به من داد 224 بود . اما به من فقط 2 تا از ip های این رنج رو داد و گفت بقیه داره استفاده میشه !
    شاید مورد شما یه همچین چیزی بوده باشه .
    میتونستید زمانی که کارت شبکتون مشغوله برید کانکشن ها رو ببینید . اینطوری معلوم میشد که چه Source IP هایی از شما سرویس میگرفتند .

موفق باشید .

MILAD99، alisc، shie و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    کافیه میکروتیک شما رو به عنوان Gateway استفاده کنند ! یک نمونش رو مثال میزنم :
    فرض کنید ip public شما 4.2.2.2 هست .
    gateway شما برابر 4.2.2.4 هست .(مدیریت پهنای باند روی این سرور انجام میشه)
    روی gateway برای ip شما پهنای باند 10 مگ ست شده .
    من هم در شبکه شما قرار دارم و یک ip public دارم که 4.2.2.3 هست . روی gateway این ip پهنای باند 2 مگ داره .

روی میکروتیک شما تنظیمات Nat به گونه ای ست شده که هر پکتی که از پورت 4.2.2.2 خارج میشه نت میشه . یعنی Source , ... براش تعریف نشده . فایروال هم تنظیم نکردید .

حالا به نظر شما اگه من بیام Ip شما رو به عنوان Gateway برای خودم ست کنم چه اتفاقی میوفته ؟
    اتفاقی که میوفته اینه که من از ip شما و در نتیجه پهنای باند شما استفاده میکنم .

من چند سال پیش یه جا خارج تهران یک سرویس اینترنت از یک شرکت گرفتم . سابنت ماسکی که به من داد 224 بود . اما به من فقط 2 تا از ip های این رنج رو داد و گفت بقیه داره استفاده میشه !
    شاید مورد شما یه همچین چیزی بوده باشه .
    میتونستید زمانی که کارت شبکتون مشغوله برید کانکشن ها رو ببینید . اینطوری معلوم میشد که چه Source IP هایی از شما سرویس میگرفتند .

موفق باشید .
    با تشکر از شما دوست عزیز که وقت گذاشتین و برای من توضیح دادید و باعث شدین که یک موضوع جدید یاد بگیرم خیلی ممنون

راستی دوستان این خطا هم میاد )

TCP/IP CP reported error 738 The server did not assign an address

نام حقيقي: محمد خانکی

عضو عادی شناسه تصویری kingmkh
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    7
    معمولا این مشکل زمانی پیش میاد که سرویس وب پراکسی فعال باشه

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    واقعا در حد این فروم نیست که یه کاربر ویژش بخواد اسپم بزار ...............

کلمات کلیدی در جستجوها:

هک میکروتیک

هک من کارت

هک اضافه کردن حجم دانلود

هک کردن میکروتیک

هک کردن حجم دانلود

کارت شبکه میکروتیک

هک حجم دانلود

هک کردن سرعت دانلود

هک کردن سرعت

هک شبکه میکرو تیک

هک حجم اینترنت