نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط al1p0ur
  • 1 توسط DaNi_84
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: آموزش روت نویسی در میکروتیک

نام حقيقي: هادی

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77

آموزش روت نویسی در میکروتیک

دوستان عزیز سلام. پیشاپیش اگه سوالم تکراری یا پیش پا افتادست ازتون عذرخواهی میکنم. خیلی سرچ کردم ولی اونقدر مطلب زیاده که گیج شدم.
    فرض کنید دو تا شبکه lan داریم توی یه ساختمون به این صورت:
    Lan1 : از 192.168.0.1 تا 192.168.0.100 در طبقه اول- مبتنی بر دومین
    Lan2 : از 10.10.1.1 تا 10.10.1.100 در طبقه دوم- workgroup
    یه دونه روتر میکروتیک rb750 هم داریم. فرض رو بر این بذارین که نمیتونیم رنج آی پی شبکه ها رو عوض کنیم. حالا اگه بخوایم کلاینتهایی که توی طبقه دوم و workgroup هستند رو به دومین طبقه دوم Join کنیم توی میکروتیک باید چه تنظیماتی انجام بشه؟ من از سوییچ طبقه اول یه کابل زدم به پورت 1 میکروتیک و از سوییچ طبقه دوم هم یه کابل زدم به پورت 2 میکروتیک. آیا باید به پورتهای میکروتیک، آی پی از رنج آی پی همون شبکه ای که بهش وصله بدم؟ ازتون خواهش میکنم از ابتدا و از مرحله تخصیص آی پی به پورتهای میکروتیک توضیح بدین. دعاتون میکنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha8080 نمایش پست ها
    من از سوییچ طبقه اول یه کابل زدم به پورت 1 میکروتیک و از سوییچ طبقه دوم هم یه کابل زدم به پورت 2 میکروتیک. آیا باید به پورتهای میکروتیک، آی پی از رنج آی پی همون شبکه ای که بهش وصله بدم؟
    بله
    و این IP ها رو تو هر شبکه به عنوان Gateway برای کلاینت ها ست کنید . هیچ کار دیگه ای هم نیاز نیست انجام بدید . اگه rb750 کانفیگ اولیه داره احتمالا یه NAT Rule داره که بهتره اونو Delete کنید .(ip>firewall>NAT)
    البته اگه الان Gateway کلاینت ها چیز دیگه ایه (برای دریافت اینترنت) کمی تنظیماتتون پیچیده میشه .

tanha8080 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    بله
    و این IP ها رو تو هر شبکه به عنوان Gateway برای کلاینت ها ست کنید . هیچ کار دیگه ای هم نیاز نیست انجام بدید . اگه rb750 کانفیگ اولیه داره احتمالا یه NAT Rule داره که بهتره اونو Delete کنید .(ip>firewall>NAT)
    البته اگه الان Gateway کلاینت ها چیز دیگه ایه (برای دریافت اینترنت) کمی تنظیماتتون پیچیده میشه .
    علی جان خیلی ازت ممنونم. من فکر میکردم باید واسش روت بنویسم. چقدر راحت بوده و من ... نمیدونستم. انجام دادم و درست شد. اما این سوال رو من به عنوان پیش زمینه مشکل اصلیم مطرح کردم. اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنین ممنون میشم. اما مشکل اصلی من:
    یه شبکه ورک گروپ متشکل از 4 تا کامپیوتر توی تهران داریم و یک سرویس اینترانت هم از مخابرات تهران گرفتیم. یک شبکه lan مبتنی بر دومین هم توی مشهد داریم و یک سرویس اینترانت هم از مخابرات مشهد گرفتیم. 2 تا روتر میکروتیک rb750 هم دارم. حالا میخوام کلاینتهای شبکه تهران رو به دومین شبکه مشهد جوین کنم. خیلی جستجو کردم و روشهای زیادی از جمله تانل IPIP ، تانل EOIP و ... پیشنهاد داده بودن ولی باور کنید گیج شدم. واسه اینترانت تهران یه مودم مدل HUAWEI بهمون دادن که روش یه دونه پورت Lan داره. واسه اینترانت مشهد هم یه مودم مدل TELLABS رو به یه روتر سیسکو 1841 وصل کردن و یه رنج آی پی 16 تایی هم بهمون دادن. برداشت من اینه: یه میکروتیک رو مشهد بذارم یکی رو تهران. برای میکروتیک مشهد، از یه پورت به سوییچ شبکه دومین وصل کنم و یه آی پی از رنج شبکه دومین بهش بدم و از پورت دیگه به روتر سیسکو وصل کنم و یه آی پی از رنج آی پی اینترانت بهش بدم. برای میکروتیک تهران هم به همین ترتیب. حالا بیام بین دو تا میکروتیک تانل ایجاد کنم.
    آیا برداشت من تا اینجا درسته؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید تا گام به گام بریم جلو.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    برداشتتون درسته. از EOIP استفاده کنید تنظیمش خیلی راحته

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    دانیال عزیز ممنونم که حوصله کردی و خوندی و جواب دادی. راستی آیا میشه که تنظیمات میکروتیک تهران رو به صورت ریموت از مشهد انجام بدم و نیاز به مراجعه حضوری نباشه؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    لطفا براي سوالات جديد پست جديد باز كنيد . بله ميشه . شما از هر جا مي تونيد به هر ديوايس اي پي وليد دار وصل بشيد . اگر هم اي پي وليد نداري با team viewer وصل شو .

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    لطفا براي سوالات جديد پست جديد باز كنيد . بله ميشه . شما از هر جا مي تونيد به هر ديوايس اي پي وليد دار وصل بشيد . اگر هم اي پي وليد نداري با team viewer وصل شو .
    چشم آقا مهرزاد. چون در راستای همون سوال قبلی بود اینجا مطرح کردم. ممنون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    برداشتتون درسته. از EOIP استفاده کنید تنظیمش خیلی راحته
    حالا فرض کنین یک طرف شبکه lan مبتنی بر دومین داریم با یه سرویس اینترانت و یه رنج آی پی 16 تایی ولی طرف دیگه یه شبکه lan داریم با یه سرویس ADSL که آی پی اون استاتیکه. در این حالت چه جوری میشه بینشون تانل زد؟ مشکلم اینه که مودم ADSL که آی پی استاتیک داره، به آیزاسرور وصله. اگه بخوام مودم رو به میکروتیک وصل کنم، به میکروتیک باید چه آی پی بدم؟ مگه نباید از رنج آی پی استاتیک باشه؟ در صورتی که من یه دونه آی پی استاتیک بیشتر ندارم. ممنون میشم جواب بدین.

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    از دوستان عزیز خواهشمندم در حالتی که یک طرف اینترانت باشه و یک طرف ADSL با آی پی استاتیک، راهنمایی کنن. چطور میشه این دو طرف رو با هم تانل زد؟
    پیشاپیش ممنونم

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    دوستان عزیز: آقا مهرزاد، آقا دانیال و علی آقا که زحمت کشیدین و تا الان منو راهنمایی کردین، منتظر جوابتون هستم. ممنون

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha8080 نمایش پست ها
    از دوستان عزیز خواهشمندم در حالتی که یک طرف اینترانت باشه و یک طرف ADSL با آی پی استاتیک، راهنمایی کنن. چطور میشه این دو طرف رو با هم تانل زد؟
    پیشاپیش ممنونم
    دو طرف دسترسی به اینترنت یا دو طرف دسترسی به اینترانت ندارن؟

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    دو طرف دسترسی به اینترنت یا دو طرف دسترسی به اینترانت ندارن؟
    ممنون آقا دانیال. یک طرف اینترانت داریم با یه رنج آی پی 16 تایی و یک طرف فقط یه سرویس ADSL داریم منتها آی پی رو Static گرفتیم. ممنونم که وقت میذاری

کلمات کلیدی در جستجوها:

روت در میکروتیک

روت نویسی

روت نویسی در میکروتیک

برنامه نویسی میکروتیک

آموزش روت نویسی در میکروتیک

آموزش اسکریپت نویسی در میکروتیک

آموزش روت در میکروتیک

اسکریپت نویسی در میکروتیک

آموزش اسکریپت نویسی میکروتیک

آموزش روت نویسی

برنامه نویسی در میکروتیک

اموزش روت در میکروتیکایجاد تانل میکروتیکامورش روت نویسی در میکروتیکروت نویسی در شبکهآموزش برنامه نویسی میکروتیکاموزش روت نویسینحوه روت نویسی در میکروتیکآموزش برنامه نويسي ميكروتيكایجاد روت میکروتیکروت کردن دو شبکه lan با میکروتیکاموزش تانل در میکروتیکدستور روت نویسی در میکروتیکروت میکروتیکروت کردن ایپی eoip

برچسب برای این موضوع