نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: مشکل اتصال میکروتیک به Windows 2008 Network Policy Server برای لاگین کاربران Hotspot

عضو سابق
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    1

Icon5 مشکل اتصال میکروتیک به Windows 2008 Network Policy Server برای لاگین کاربران Hotspot

سلام
    من دنبال این هستم که از Hotspot برای توزیع اینترنت در LAN داخلی استفاده کنم. برای این منظور یه Windows 2008 R2 دارم که دامین است. NPS رو روی اون راه اندازی کردم و به میکروتیک وصل کردم وگویا به درستی کار میکنه.
    با تنظیم Hotspotهم Use Radius را انتخاب کردم.
    اول این مشکل رو داشتم که میگفت Radius is not responding که بعداز بررسی فهمیدم که میکروتیک بعداز تنظیم Hotspot کلاً ارتباطش رو با بیرون قطع میکنه تا فقط کاربران Login شده بتونن استفاده کنن.
    برای حل این مشکل برای شروع روی سرور با یک یوزر لوکال هات اسپات لاگین کردم و این مشکل موقتا حل شد و میکروتیک سرور رو دید.

ولی بعداز آن وقتی خواستم روی سیستم های شبکه با یوزر دامین لاگین کنم invalid username or password میده. فک کنم یه جائی تو تنظیمات اشتباه کردم. چون توی قسمت Radius میکروتیک به درستی ارسال کاربری رو نشون میده که reject شده!

کسی میدونه کجا اشتباه ممکنه کرده باشم؟
    اینترنت رو گشتم و یه آموزش قدم به قدم نبود که مطمئن شم از کارم.

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    توي لاگ ميكروتيك و ويندوز چي مي گه ؟

بعد قويا بهت پيشنهاد مي كنم از هات اسپات توي لن استفاده نكن . با مشكل هاي عجيب و غريبي مواجه ميشي . كلا براي مورد شما راه حل مزخرفيه . بهتره بري سمت ppTP و PPPoE و غيره ...

عضو سابق
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    1
    ممنون
    من هواسم به لاگهای ویندوز نبود و فقط گیر داده بودم به میکروتیک که چیزی نمی گفت.
    لاگ ویندوز میگه که نمیدونم چرا از policy هائی که واسه میکروتیک ساختم رد میکنه و میره روی :

ClientName Mikrotik
    ClientIPAddress 192.168.10.1
    ProxyPolicyName Use Windows authentication for all users
    NetworkPolicyName Connections to other access servers
    AuthenticationProvider Windows
    AuthenticationServer ACTIVE.WAN.com
    AuthenticationType PAP
    EAPType -
    AccountSessionIdentifier 3830363030303164
    ReasonCode 65
    Reason The Network Access Permission setting in the dial-in properties of the user account in Active Directory is set to Deny access to the user. To change the Network Access Permission setting to either Allow access or Control access through NPS Network Policy, obtain the properties of the user account in Active Directory Users and Computers, click the Dial-in tab, and change Network Access Permission.
    LoggingResult Accounting information was written to the local log file.
    میشه بگین مشخصات condition رو باید چی بذارم تا Policy واسه میکروتیک کار کنه؟!

ضمناً در مورد هات اسپات به نظرت چه جایگزینی از نظر راحتی واسه کاربرا دارم؟
    چون نمیخوام کاربرا رو مجبور به اتصال vpn کنم.
    ضمناً میخوام مانیتورینگ نسبتاً راحتتر از تعریف 300 تا Queue روی پهنای باندشون داشته باشم

عضو سابق
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط luckyBUILD نمایش پست ها
    ممنون
    من هواسم به لاگهای ویندوز نبود و فقط گیر داده بودم به میکروتیک که چیزی نمی گفت.
    لاگ ویندوز میگه که نمیدونم چرا از policy هائی که واسه میکروتیک ساختم رد میکنه و میره روی :

میشه بگین مشخصات condition رو باید چی بذارم تا Policy واسه میکروتیک کار کنه؟!

ضمناً میخوام مانیتورینگ نسبتاً راحتتر از تعریف 300 تا Queue روی پهنای باندشون داشته باشم
    من بیشتر باهاش ور رفتم و دوباره متاسفانه برگشت به حالت Radius is not responding!!! هیچ جوری هم حل نمیشه!

ضمناً من از ntradping واسه تست Radius استفاده کردم که توی حالت دیفالت پورت 1812 و 1813 و بدون CHAP درست کار میکنه ولی واسه CHAP جواب reject l میداد و توی Eventها میگفت که این بوزر پسورد ذخیره به صورت CHAP نداره! مشکل از کجاست؟!!

ممنون

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    AAA with Active Directory - MikroTik Wiki
    ببين اين راهنما بهت كمك مي كنه ؟

PPPoE , PPTP بهترين گزينه هاي ممكنه ! اگه تحت دامين و اكتيو دايركتوري ميخوايي كار كني هم بهتره بري سمت ايزا و باند ويت اسپليتر خودش . با ويندوز بهتر راه مي آد و ...

عضو سابق
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    AAA with Active Directory - MikroTik Wiki
    ببين اين راهنما بهت كمك مي كنه ؟

PPPoE , PPTP بهترين گزينه هاي ممكنه ! اگه تحت دامين و اكتيو دايركتوري ميخوايي كار كني هم بهتره بري سمت ايزا و باند ويت اسپليتر خودش . با ويندوز بهتر راه مي آد و ...
    ممنون! اون لینک رو دیده بودم ولی اون یه کم قدیمیه ولی بیس اصلی واسه تنظیماتم همون بود ولی 2008 فرقائی داره که احتمالا توی اونا اشتباه کردم!

درمورد آیزا هم چون Load Balancing بین دوتا خط اینترنت میخوام نرفتم سراغش! چون کرک باندویدس اسپلیتر واسه TMG نیومده!

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال میکروتیک به active directory

مشکل در اتصال vpn به میکروتیک

اتصال میکروتیک به اکتیودایرکتوری

how to mikrotik vpn with radius 2008 server

آموزش قدم به قدم راه اندازی هات اسپات

میکروتیک و اکتیو دایرکتوری

مشکل اتصالمیکروتیک

ارتباط میکروتیک به radius ویندوز 2008

اتصال اکتیو دایرکتوری به میکروتیک

مشکل کار hotspot و active directory

اتصال میکروتیک به اکتیو دایرکتوری

بهترین میکروتیک radius server

کاربران هات اسپات میکروتیک از 2008لاگ میکروتیک ویندوزتنظیمات ویندوز سرور برای میکروتیکforum.persiannetworks.com t54550mikrotik hotspot radius active directory آموزشآموزش قدم به قدم pptp در میکروتیکرادیوس ویندوز میکروتیکمشکل radius server is not responding در میکروتیکمشکل میکروتیک با شبکه دامین mikrotik hotspot اکتیو دایرکتورینحوه تنظیم NPS در ویندوز 2008اتصال active directory به mikrotikمشکل اتصال اینترنت در میکروتیک

برچسب برای این موضوع