نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 9سپاس
  • 3 توسط amirkhatam
  • 1 توسط venom
  • 2 توسط amirkhatam
  • 1 توسط venom
  • 1 توسط venom
  • 1 توسط venom

موضوع: تنظیم کردن میکروتیک برای استفاده اینترنت در کلاینتهای کافی نت

نام حقيقي: karimi

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169

Icon5 تنظیم کردن میکروتیک برای استفاده اینترنت در کلاینتهای کافی نت

سلام دوستان
    من یه میکروتیک 750 دارم .
    میخوام ازش استفاده کنم ، تنظیمات اولش رو نمیدونم چیکار باید کرد ؟
    راستش میکروتیک مجازی کار کرده بودم و کانفیگ هم میکنم . ولی این حقیقی رو نمیدونم . موندم .
    الان میخوام از این میکروتیک توی کافی نت ازش استفاده کنم .
    اول که مودم adsl اینترنت میده به میکروتیک - > سپس میکروتیک اینترنت رو کنترل و تنظیم میکنه-> سپس اینترنت تنظیم شده میره توی هاب سوئیچ -> در اخر هم اینترنت از هاب پخش میشه به کلاینت ها .

خوب سوال اصلی من اینه که :
    1- برای شروع و تنظیمات میکروتیک باید چکارهایی کنم .؟
    2- از کدوم قسمت باید اینترنت رو برای کلاینت ها تنظیم یا محدود کنم ؟
    یعنی همون هر کلاینت چقدر بتونه از پهنای باند بهره ببره .

راستش کلی اموزش دارم و همانطور هم که گفتم میکروتیک مجازی رو تنظیم میکردم و کار هم میکردم باهاش .
    ولی این چون حقیقی هست و میخوام بین سیستم های کلاینت کافی نت ازش کار بگیرم ، کمی گیج شدم .

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن.
    خدا خیرتون بده .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امیرخاتم پدرام

خواننده شناسه تصویری amirkhatam
    نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    ببین دوست عزیز من کلی میگم ار ریزه هارا هرجا نفهمیدی بگو بگیم !
    پورت 1 : اینترنت
    پورت 2 : متصل به سویچ
    اول شما میایی به یک پورت میکروتیکت اینترنت (1) میدی بعد از یک پورت (2) دیگه یک کابل مید به سویچ ، بعد روی پورت 2 DHCP Server راه اندازی میکنی
    بعد برای این که اینترنت پورت 1 بره رو پورت 2 یک NAT مینویسی یا راه ساده تر bridge میکنی البته این Bridge کمی دردسر داره !
    بعد هم برای این که کاربر هات در همه حال راضی باشن باید توی Queie یک سری طرح مینویسی که مثلا اگر کلا 2 مگ BW داری و 2 کاربر به یکی 1 مگ و یکی 1 مگ و اگر 4 نفر هستن به هرکس 512 ک برسه نه این که یکی 1 مگ 2 نفر 512 !
    یک سری لاگ هم میتونی با قانون های فایروال برداری

mehrzadmo، vahid2011 و msafari سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    مرسی از شما عزیز.
    ولی من نمیدونم دقیق باید چیکار کنم برای تنظیم کردن .
    اگه به مرحله ای بگم که طبق اون چیزی که تو پست اول نوشتم :
    اینترنتم که با مودم ADSL میاد میره به میکروتیک و سپس اینترنت مدیریت شده از طریق هاب میره به کلاینت ها میرسه .
    خوب همین اول راه میخوام بدونم که من بعد از اینکه اتصالات فیزیکی رو برقرار کردم ، حال باید تنظیمات خود میکروتیک رو انجام بدم .
    پس برای تنظیم کردن در میکروتیک از همین اول کار ، باید کدوم قسمت ها برم ؟

اینو بگید لطفا تا بعدش دو تا سوال دیگه در ادامه کار هست ، بگم .

عضو عادی شناسه تصویری venom
    نوشته
    175
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    22
    با سلام
    یه نمونه گانفیگ روی خوده 750 هست می تونی از همون استفاده کنی پورت یک اینترنت وارد میشه پورت 2 تا 5 هم اینترنت خروج میشه برای کنترال پهنای باند دیگه خودت توی قسمت queues هر طرح که مد نظرت هست پیاده کنی

vahid2011 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیرخاتم پدرام

خواننده شناسه تصویری amirkhatam
    نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    اینو بگید لطفا تا بعدش دو تا سوال دیگه در ادامه کار هست ، بگم .
    خیلی هم خوب !
    تا اینجا یک پورت از مودم xDSL دادین به روتر ! خوب حالا میکروتیک و پورت یک اینترنت داره اما دلیل نیست که پورت 2 یا ... هم داشت باشن
    باید یک نت masq بنویسی : که ==>
    ایپی منبع رو به ایپی مقصد masq کنه : حالا IP مقصد میشه همون IP که روی DHCP server ست شده
    ( DHCP Server رو ران میکنید روی پورت مثلا 2 ، یا هر پورت به جز اونی که روش xDSL هست که کامپیوتر های که با سویچ وصل هستن از میکروتیک IP بگیرن )
    بهتر بگم Ethernet دوم شما که وصل هست به سویچ باید یک IP داشته باشه ، این IP میشه همونی که باید تو مقصد در Firewall rules ست بشه و یک DHCP Client ران میکنی روی Ethernet 1 یا همونی که وصل هست به مودم xDSL تا از DHCP مودم IP بگیره تا اینجای کار شما اینترنت رو میدی به Client ها .

vahid2011 و amir69r سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    مرسی از توضیحات شما دوست عزیز.
    یه سوال مبتدیانه ؛
    این DHCP server رو هم من خودم باید تنظیمش کنم؟ از کجا بدونم چه IP روی DHCP server ست شده؟

نوشته
    175
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    22
    1-شما طریقه ورود اینترنت به روتر 750 مشخص کنید
    2-رنج که می خوام ازش اینترنت خروج کنید
    3- به چه روشی می خوایخروج بشه بصورت دی اچ اس پی و ارتباط مستقیم لن یا م یخوام کلاینت های وی پی ان یا روشی دیگری استفاده کند
    4- بیای رنج که می خوایی خروج بشه از طریق اون اینترنت نت براش بنویسی

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    من الان مودم ADSL تا روشن میکنم به نت وصل میشه بدون کانکشن . مشکلی که نداره ؟
    چون یکی از دوستان میگم مودم باید بریج بشه تو میکروتیک وصل بشه .

ویرایش توسط vahid2011 : 2012-07-03 در ساعت 12:02 PM

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    من چون برای کل این کارها میخواستم پهنای باند بین کلاینتها رو تنظیم کنم ، تقریبا یه چیزی فهمیدم ؛
    اینکه تو روتر بورد اصلی میکروتیک مثه 750 نیازی نیست دست به تنظیم کانفیگ اولیه بزنید . مثلا دیدم خودش Address ip خودشو ست کرده ( 192.168.88.1 ) و حتی یک رنج ip pool هم تو خودش داره : default-dhcp : 192.168.88.10-192.168.88.254

چون من میکروتیک مجازی نصب کرده بودم قبلا ، برای کانفیگش باید دستی آی پی میدادم و رنج ip pool تعریف میکردم و پروفایل میساختم .
    حال فکر میکردم تو روتر بورد حقیقی هم باید از اول پایه ریزی کنم. در صورتی که خودش آی پی و رنج پل داره .

خوب پس با این تفاسیر ، برای نوشتن یک قانون محدودیت سرعت ، من رفتم توی Queues و یک قانون با کمک یک آموزشی ساختم و کار هم کرد در سیستم خودم .

میخوام بدونم برای محدود کردن یک ویندوزی که بصورت مجازی در برنامه VMware Workstation نصب شده و آی پی آن 192.168.148.136 می باشد ، چیکار باید کرد ؟

چون طبق حالت قبلی این آی پیشو ست کردم که جواب نداد . یه رنج آی پی پل هم ساختم : 192.168.148.1-192.168.148.254 ولی بازم کار نکرد .

الان طبق عکس زیر چنانچه که میبینید آی پی 192.168.88.254 برای سرور یا همین سیستمی که اصلی هست و خودم باهاش کار میکنم هست و آی پی 192.168.148.136 هم مربوط به اون ویندوز مجازی هست که توی برنامه VMware ساختم .
    خوب حالا اگه توی ویندوز مجازی VMware فایلی بزنم دانلود یا کلا اعمال قانونی بخواد انجام بشه ، بازم میره رو قانون سیستم اصلی یا همون Server که سیستم خودمه :

برای اینکه وقتی مثلا فایلی تو سیستم مجازی داره دانلود میشه و قانون خودش اجرا بشه ، چیکار باید کرد ؟ آیا باید رنج ای پی VMware رو تو قسمت دیگه ای وارد کرد ؟

ویرایش توسط vahid2011 : 2012-07-04 در ساعت 08:28 AM

نوشته
    175
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    22
    برای کنترل پهنای باند توسط میکروتیک یا اینکه باید گت وی میکروتیگ باشه یا اینکه یه ارتباط لایه 2 باشه که بصورتبریچ از میکروتیک رد کرده باشه

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    نقل قول نوشته اصلی توسط venom نمایش پست ها
    برای کنترل پهنای باند توسط میکروتیک یا اینکه باید گت وی میکروتیگ باشه یا اینکه یه ارتباط لایه 2 باشه که بصورتبریچ از میکروتیک رد کرده باشه
    - برای گیت وی که گفتین باید مثه گیت وی میکروتیک باشه ، اگه اشتباه نکرده باشم منظورتون اینه که الان که گیت وی میکروتیکم 192.168.88.1 هست ، باید گیت وی اون سرور مجازی که توی عکس پست قبلی مشخص هست و 192.168.142.2 باید یکی باشه و طبق گیت وی میکروتیکم باشه .

- در مورد تنظیم یک ارتباط لایه 2 باشه که بصورت بریچ از میکروتیک ، میشه بفرمائید چجوری هست ؟

بازم تشکر از شما دوست عزیز

نوشته
    175
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    22
    در مورد اولی گت وی یکی باشه یعنی یا دو رنج همدیگر باشند یا اینکه این ا ی پی دومی نت شده باشه توی میکروتیک
    ارتباط لایه یعنی دو پورت میکروتیک رو با هم بریچ کنی ترافیک از یک پورت وارد واز پورت دیگر خارج کنی

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhatam نمایش پست ها
    اول شما میایی به یک پورت میکروتیکت اینترنت (1) میدی بعد از یک پورت (2) دیگه یک کابل مید به سویچ ، بعد روی پورت 2 DHCP Server راه اندازی میکنی
    بعد برای این که اینترنت پورت 1 بره رو پورت 2 یک NAT مینویسی یا راه ساده تر bridge میکنی البته این Bridge کمی دردسر داره !
    عزیز میشه بازم کمکم کنید :
    1- چطوری DHCP server رو روی پورت 2 مکیروتیک که داره نت میده به سوئیچ تنظیم کنم ؟
    2- برای این که اینترنت پورت 1 بره رو پورت 2 چطوری باید NAT بنویسم ؟

ممنون میشوم راهنماییم کنید یا یه لینکی بدید برم نحوه این کارها رو بخونم .
    مرسی
    با تشکر

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات میکروتیک

تنظیم میکروتیک

نت در میکروتیک

میکروتیک

نت کردن در میکروتیک

اینترنت در میکروتیک

میکروتیک اینترنت

تنظیمات اینترنت در میکروتیک

نت میکروتیک

تنظیمات اولیه میکروتیکتنظیم گیت وی میکروتیکتنظیمات کلاینت های کافی نتاینترنت میکروتیکتنظیمات کلاینت های یک کافی نتکانفیگ میکروتیک 750تنظيمات ميكروتيكاستفاده از 2 گيت وي در ميكروتيكتنظیم کردن میکروتیک کانفیگ اینترنت میکروتیک اینترنت میکروتیکتنظیمات کافی نتتنظيمات كلاينت هاي كافي نتزاتدمپذلارذذانمثدذللط نمودت.نتذاموزش کانفیگ سرور میکروتیکآموزش تنظيم روتر ميكروتيك براي اينترنت

برچسب برای این موضوع