صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: اين سناريو با ميكروتيك قابل پياده سازي هست؟

نام حقيقي: پيمان

عضو عادی شناسه تصویری peyman13618
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    20

Icon14 اين سناريو با ميكروتيك قابل پياده سازي هست؟

يك روتر بورد 450G دارم. مي خوام يه خط اينترنت يك مگ با استاتيك IP رو بصورت زير استفاده كنم:
    دوتا زير شبكه داشته باشم مجزا از هم اولي 3 تا كاربر داره و يه اينترنت 256 جواب كارش رو مي ده . اينها فقط بايد به چند تا سايت خاص دسترسي داشته باشند. IP يكي از كامپيوترهاي اين قسمت هم استاتيك و از جنس IP خط اينترنت مون هست
    دومين زير شبكه داراي 10 تا كامپيوتر هست كه 5 تا از اينها نياز به دسترسي محدود به سايت ها دارند و 5 تاي ديگه باز هستند.

اگر اين امكان وجود داره لطفا مراحل رو براي كانفيگ كردن بصورت آيتمي اعلام بفرمائيد تا من پيش برم. اينجوري هم شبكه رو كانفيگ مي كنم هم فكر كنم بهترين تمرين واسه يادگيري باشه.

با تشكر از اساتيد

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: mohammad

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    بعید میدونم با 450g بشه روش ip valid ست کرد چون خودم هر کاری کردم نشده البته پینگ دارم nat نمیکنه تو شبکه

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط msafari نمایش پست ها
    بعید میدونم با 450g بشه روش ip valid ست کرد چون خودم هر کاری کردم نشده البته پینگ دارم nat نمیکنه تو شبکه
    یعنی چی نمیشه روش آیپی ولید ست کرد؟؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    موردي نداره . تمام خواسته ها تون قابل انجامه .

هم فكر كنم بهترين تمرين واسه يادگيري باشه.
    متاسفانه خير ! دو حالت داره يا شما با شبكه آشنايي دارين يا ندارين . اگه داريد كه بايد بتونيد از ميكروتيك استفاده كنيد ! اگر خير ، بيان اين تنظيمات كمكي به شما نمي كنه و صرفا يه سري دستورات رو حفظ مي كنيد كه ارزشي نداره .

peyman13618 و itpirooz سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیرخاتم پدرام

خواننده شناسه تصویری amirkhatam
    نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112

اره دوست عزیز این کارهایی که شما نوشتی چیز عجیب و سختی نیست و راحت میشه با میکروتیک
    فقط باید بلد باشی

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhatam نمایش پست ها

اره دوست عزیز این کارهایی که شما نوشتی چیز عجیب و سختی نیست و راحت میشه با میکروتیک
    فقط باید بلد باشی
    دوست من کتاب میکروتیک خریدم از خود سایتش هرکاری که گفت کردم اما نشده dhcp اینترنت داده ولی با ip نداده
    http://wiki.mikrotik.com/wiki/NAT_Tutoria
    اگه بلدید بگید ممنون میشم

نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    موردي نداره . تمام خواسته ها تون قابل انجامه .

متاسفانه خير ! دو حالت داره يا شما با شبكه آشنايي دارين يا ندارين . اگه داريد كه بايد بتونيد از ميكروتيك استفاده كنيد ! اگر خير ، بيان اين تنظيمات كمكي به شما نمي كنه و صرفا يه سري دستورات رو حفظ مي كنيد كه ارزشي نداره .
    با شبکه آشنایی دارم. قبلا هم دوره ی mcitp رو گذروندم چند سالی هم تجربه ی کاری دارم. ولی این اولین تجربه ی کار مستقیم با میکروتیک هست که دوست دارم یاد بگیرم و توی شرکتمون هم پیاده سازیش کنم و کار با میکروتیک رو ادامه بدم تو سایت هم گشتم ولی می خواستم این رو بصورت یک سناریو شروع کنیم که یه تاپیک کاملی بشه مطمئنا هم مورد استفاده ی دوستانی که می خوان یه همچین کار مشابهی رو تو جایی انجام بدن قرار می گیره. حالا اگر نظر دوستان مثبت هست این تاپیک رو طبق همین سناریو شروع کنیم.
    با تشکر

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    چند آموزش ميكروتيك توي سايت هست ،اونا رو بخون و كارت رو انجام بده هر جا به مشكل بر خوردي بگو .

اگه بلدید بگید ممنون میشم
    دوست من ، تنظيماتت رو بزار توي يه تاپيك جدا تا راهنمايي كنند دوستان .

msafari سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    اره شما کانفیگ رو جای دیگه قرار بده ، ردیفش میکنیم !
    MCITP چیکار به داش میکی :دی
    MTCNA فقط این :دی

msafari سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    1 روش از سایت خود میکروتیک گفته بود انجام دادم اما نشد NAT Tutorial - MikroTik Wiki

ip 2 روی اینترفیس eth1 ست کردم پینگ 4.2.2.4 دارم روی eth2 ip شبکه رو دادم بعد تو قسمت nat میکروتیک
    chain =scrnat
    scraddress = 192.168.88.1
    تو تب action
    action = netmap
    to address = 10.10.10.1
    ولی بازم جواب نداد ممنون میشم راهنماییم کنید

نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    20
    اگر ممکن هست یک روال برای اینکه تنظیمات رو از چه مرحله ای شروع کنم بفرمائید. لطفا جواب های بی مورد و کوتاه هم ننویسید. یکی از دوستان پرسیده بودند با شبکه آشنایی دارم یا نه من هم گفتم دوره شبکه mcitp رو قبلا گذروندم و اینکه با dns و dhcp و سایر مفاهیم سرویس ها آشنا هستم.
    از دوستان خواستم ترتیب مراحل رو راهنمایی بفرمایند در میکروتیک یعنی مثلا اول باید vlan بشه بعد hotspot تنظیم بشه یا اول باید سرویس های مختلف پیاده سازی بشه بعد vlan و سایر بخشهای صورت مسئله وگرنه پیدا کردن 4تا خط دستور این روزها سخت نیست. لطفا اگه کسی بلده و می خواد کمک کنه به این تاپیک چیزی بنویسه اگر هم بی مورد هست لطفا مدیران پست رو حذف کنند .

این نوع جواب دادن هم مناسب این بخش که هدفش حل مشکله نیستش:
    =< اره شما کانفیگ رو جای دیگه قرار بده ، ردیفش میکنیم !
    MCITP چیکار به داش میکی :دی
    MTCNA فقط این :دی

ویرایش توسط peyman13618 : 2012-06-25 در ساعت 03:27 PM

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این نوع جواب دادن هم مناسب این بخش که هدفش حل مشکله نیستش:
    متاسفانه دوستان تازه وارد زود بيان و زود برن ! و كاري به قوانين فروم و ... ندارند . مثل همين مورد . توي هر تاپيك فقط يه سوال مطرح ميشه و جواب داده ميشه . چرا ؟ تا تاپيك منظم باشه و بعد ها هر كسي خواست ازش استفاده كنه بتونه . هدف از جواب هايي كه نوشته ميشه صرفا شما نيستيد . ممكنه چندين نفر ديگه هم همين مشكل رو داشته باشند و بخواند از اين تاپيك استفاده كنند . پس براي اينكه زود تر و بهتر جواب بگيريم ، به قوانين فروم احترام بزاريم .

لطفا جواب های بی مورد و کوتاه هم ننویسید. یکی از دوستان پرسیده بودند با شبکه آشنایی دارم یا نه من هم گفتم دوره شبکه mcitp رو قبلا گذروندم و اینکه با dns و dhcp و سایر مفاهیم سرویس ها آشنا هستم.
    بعد در مورد شما . قرار نيست توي فروم ما كار يا تكليف شما رو انجام بديم ! ما توي مشكلات به شما كمك مي كنيم ! آموزش از پايه و آموزش مرحله به مرحله هم جاش تو فروم نيست متاسفانه ! من نمي تونم براي شبكه شما تصميم بگيرم و از اول كانفيگ رو براتون مرحله به مرحله بزارم ! شما ميگي من ميخوام فلان كار رو انجام بدم . اين كارها رو انجام دادم الان اين مشكل رو دارم ! ... پس دوست من اگر جواب نگرفتيد بيشتر تقصير متوجه خودتون هست ...

f14f21 و jemitter سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    متاسفانه دوستان تازه وارد زود بيان و زود برن ! و كاري به قوانين فروم و ... ندارند . مثل همين مورد . توي هر تاپيك فقط يه سوال مطرح ميشه و جواب داده ميشه . چرا ؟ تا تاپيك منظم باشه و بعد ها هر كسي خواست ازش استفاده كنه بتونه . هدف از جواب هايي كه نوشته ميشه صرفا شما نيستيد . ممكنه چندين نفر ديگه هم همين مشكل رو داشته باشند و بخواند از اين تاپيك استفاده كنند . پس براي اينكه زود تر و بهتر جواب بگيريم ، به قوانين فروم احترام بزاريم .

بعد در مورد شما . قرار نيست توي فروم ما كار يا تكليف شما رو انجام بديم ! ما توي مشكلات به شما كمك مي كنيم ! آموزش از پايه و آموزش مرحله به مرحله هم جاش تو فروم نيست متاسفانه ! من نمي تونم براي شبكه شما تصميم بگيرم و از اول كانفيگ رو براتون مرحله به مرحله بزارم ! شما ميگي من ميخوام فلان كار رو انجام بدم . اين كارها رو انجام دادم الان اين مشكل رو دارم ! ... پس دوست من اگر جواب نگرفتيد بيشتر تقصير متوجه خودتون هست ...
    ممنون از اينكه جواب دادين. من هم منظورم انجام كار يا تكليف شخصي نبود. فكر كنم اين پروژه واسه هركسي كه بخواد توي يك شبكه كوچك كاري يه مديريت ساده رو داشته باشه مناسب بود. اما انگار اينجا به جوابي نمي رسيم و هرچي بيشتر جلو بريم فقط بايد به حرفهاي همديگه نقد بنويسيم. از مدير اين بخش خواهش مي كنم اين تاپيك رو حذف كنه و از دوستاني هم كه با اين تاپيك گيج شدن عذر خواهي مي كنم.

نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    اقای مقدس بنده اون جمله رو نوشتم بر این اساس حرف شما : دوست من ، تنظيماتت رو بزار توي يه تاپيك جدا تا راهنمايي كنند دوستان.
    اگر اون مدل هم جواب دادم فقط برای این بود که چیزی از کار شما نمیدونستم ، اگر گفته بودید تا حالا چه کردید و چه مسیر هایی رفتید بنده هم جواب بهتری میدادم !
    این که شما از 2005 در سایت عضو هستین و من از 2011 دلیل نیست من از 2011 شبکه رو شروع کردم و دلیل هم نیست شما از 2005 ! اولین کار میدانی من قبل از 2005 بوده !
    و در ضمن اقای پیمان ، اگر کمی جمله ام را به حالتی طنز گونه گفتم برای این بود که میخواستم اگر نگرانی در مورد این کار دارید بر طرف بشه و خیالتون رو با این بیان که این کار بسیار ساده است راحت کنم ، چون مشکل چند نفر رو که در این انجمن و مکان های دیگه حتی تلفنی یا ... حل کردم فهمیدم که قبلش خیلی نگران و ... بوده اند و نه هدفم از بین بردن قوانین بود و نه هیچ !
    خدانگهدار .

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اقای مقدس بنده اون جمله رو نوشتم بر این اساس حرف شما : دوست من ، تنظيماتت رو بزار توي يه تاپيك جدا تا راهنمايي كنند دوستان.
    اگر اون مدل هم جواب دادم فقط برای این بود که چیزی از کار شما نمیدونستم ، اگر گفته بودید تا حالا چه کردید و چه مسیر هایی رفتید بنده هم جواب بهتری میدادم !
    این که شما از 2005 در سایت عضو هستین و من از 2011 دلیل نیست من از 2011 شبکه رو شروع کردم و دلیل هم نیست شما از 2005 ! اولین کار میدانی من قبل از 2005 بوده !
    دوست عزيز متوجه نشدم كه چه قسمتي از حرف بنده به شما برخورده يا مخاطب چه قسمتي شما بوديد ؟! فكر كنم سو تفاهمي بوجود اومده . در هر صورت من از شما معذرت ميخوام .
    در مورد تازه واردين هم خدمتتون عرض كنم منظور تاريخ عضويت شما يا بنده نيست ! منظور دوستاني هستند كه بدون توجه به حال و هواي فروم ، بدون درك دليل وجودي فروم و ... صرفا جوابشونو ميخوان . اگر هم يه خورده دير شد بدون هيچ دليلي شروع به پرخاشگري مي كنند بدون اينكه دنبال دليل باشند و ... نمونه اشو هم زياد ديديم ... چند روز قبل يكي اش نزديك بود به زد و خورد برسه !!!

نمي دونم شايد من بد نوشتم ....

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

شروع کار با میکروتیک

آموزش vlan میکروتیک

nating میکروتیک

سناريو ميكروتيك

اموزش vlaning ‎‏ در ميكروتيك

پروژه شبکه vlan 2012

پیاده سازی vlan در شبکه با dhcpvlan سازی در میکروتک MTCRE نمونه سوالاتهح کانفیگ میکروتیک 450g باز نمیشه اموزش vlan در میکروتیکپیاده کردن سناریو در میکر وتیکیک نمونه سناریو میکروتیکیک نمونه سناریو با میکروتیکسناريو سايت تو سايت شبكه mcitpآموزش Vlan در میکروتیککتاب vlan میکروتیکنحوه پیاده سازی میکروتیکvlanنمونه سوالات mtcnaنمونه سوالات mtcna میکروتیکپیاده سازی میکروتیککار با روتربورد 1200 میکروتیکآموزش و تمرین nat در میکروتیکشبکه سازی با میکروتیککتاب در مورد پیاده سازی VLAN

برچسب برای این موضوع