نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط shie
  • 1 توسط adel28
  • 1 توسط fireboy007
  • 1 توسط adel28

موضوع: چند سوال در مورد RB1100 AH تازه خریداری شده

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120

چند سوال در مورد RB1100 AH تازه خریداری شده

با سلام خدمت اساتید محترم.راستش این سوال هایی که میخوام بپرسم رو ، هم تو همین انجمن جستجو کردم و هم تو خود سایت میکروتیک.به یه سری جمع بندی از جواب ها رسیدم که یعضی هاش باعث ترسم شد.واسه همین میخواستم مطمئن بشم که یکوقت واسه دستگاه و routeros مشکلی پیش نیاد.چون حدود 700 هزار تومان برام در اومده و ضمن اینکه کلی صبر کردیم تا سفارشمون رو برامون وارد کنن.اگر مشکلی پیش بیاد یکم حالگیریه.پیشاپیش از تکراری بودن بعضی سوال ها معذزت میخوام.

من تا حالا با routerOS کرک شده و روی vmware کار میکردم اما امروز یه routerbord 1100 AH گرفتم.اولین چیزی که بعد از باز کردن جعبه به چشم خورد یه کاغذ بود با این متن :

"the RB1100AH is fully supported only starting from RouterOS v5.8 , please , upgrade to RouterOS v5.8 or above.Also make sure that you run latest firmware version (Routerboot 2.37+)"

خوب من چک کردم دیدم firmware 2.37 هست اما تو بخش Resources ، ورژن رو زده 5.7.تو بخش Certificate ها هم هیچی وجود نداره.این certificate چیه؟نباید چیزی توش باشه؟ورزن RouterOS هم که 5.7 هست و تو این کاغذه نوشته به 5.8 یا بالاتر باید Upgrade بشه،اگر نشه مشکلی به وجود میاد و راه آپگرید کردنش چیه؟آخه من با webfig که به میکروتیک وصل شدم ، تو چندتا منو گزینه upgrade رو دیدم.کدومش مربوط به OS میشه؟بعدش همینجوری upgrade کنم مشکلی پیش نمیاد؟آخه تو چندتا تاپیک تو همین انجمن خوندم بعضی ها نوشته بودن تو upgrade مکشلاتی براشون به وجود اومده و یه فرصت 72 ساعته داشتن تا درستش کنن و اگه درست نمیشده پورت ها up نمیشدن و از این حرفا.از بس هم جوابهای مختلف دیدم قاطی کردم همه رو و ترسیدم همین اول کاری همچین مشکلی برام پیش بیاد.حالا من چیکار کنم؟اصلا آپدیت بکنم؟نکنم؟همینجوری بزنم آپگرید مشکلی پیش نمیاد؟

یه سوال دیگه هم راجع به پورت ها داشتم.تو خود سایت میکروتیک که دیدم چیزی سر در نیاوردم.این 1100 AH ، سیزده تا پوت داره.از پورت 1 تا 5 رو زده Group1 از 6 تا 10 رو Group2 . بعدش یه دکمه اس که دو حالت 0 و 1 داره که کنارش پورت 11 و 12 رو با همین دکمه 3تاشون رو زده bypass و پورت 13 هم زده POE/BOOT.پورت کنسول هم که مشخصه.
    میخواستم بدونم جریانه این group 1 , 2 چیه؟bypass چیه؟POE که مشخصه ، اما جریانه اون BOOT چیه؟
    ببخشید سوال هام زیاد شد و بعضی هاش هم تکراری بود.
    از دوستان و اساتید ممنون میشم اگر راهنمایی کنند.شاید به درد دوستان دیگه هم بخوره.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    خوب من چک کردم دیدم firmware 2.37 هست اما تو بخش Resources ، ورژن رو زده 5.7.تو بخش Certificate ها هم هیچی وجود نداره.این certificate چیه؟نباید چیزی توش باشه؟ورزن RouterOS هم که 5.7 هست و تو این کاغذه نوشته به 5.8 یا بالاتر باید Upgrade بشه،اگر نشه مشکلی به وجود میاد و راه آپگرید کردنش چیه؟آخه من با webfig که به میکروتیک وصل شدم ، تو چندتا منو گزینه upgrade رو دیدم.کدومش مربوط به OS میشه؟بعدش همینجوری upgrade کنم مشکلی پیش نمیاد؟آخه تو چندتا تاپیک تو همین انجمن خوندم بعضی ها نوشته بودن تو upgrade مکشلاتی براشون به وجود اومده و یه فرصت 72 ساعته داشتن تا درستش کنن و اگه درست نمیشده پورت ها up نمیشدن و از این حرفا.از بس هم جوابهای مختلف دیدم قاطی کردم همه رو و ترسیدم همین اول کاری همچین مشکلی برام پیش بیاد.حالا من چیکار کنم؟اصلا آپدیت بکنم؟نکنم؟همینجوری بزنم آپگرید مشکلی پیش نمیاد؟
    اخرین ورزن رو از سایتش بگیرید
    بعد با وینباکس کانکت شید
    اون کنار نوشته file
    اون رو باز کنید
    فایل های که اکسترک کردید رو بگیرید بکشید توی فایل
    روتر رو ری استارت بدید
    منتظر بالا آمدنش بمونید

fireboy007 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    ممنون.اما جریان اون لایسنس که باید اونم تا 72 ساعت بعدش آپگرید بشه چیه؟نیازی هست؟یا نمیخواد؟

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    آپگرید کنید.
    مشکلی پیش نمیاد.

fireboy007 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy007 نمایش پست ها
    ممنون.اما جریان اون لایسنس که باید اونم تا 72 ساعت بعدش آپگرید بشه چیه؟نیازی هست؟یا نمیخواد؟
    لایسنس چی ؟
    منظورتون رو درست متوجه نمیشم میشه بیشتر توضیح بدید ؟

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    ممنون routerOS رو آپگرید کردم ، routerboot رو هم آپگرید کردم.مشکلی هم پیش نیومد

منم قاطی پاتی کردم.شونصد تا چیز واسه آپگرید کردن وجود داره اما اینطور که من فهمیدم وقتی routerOS رو میخوای آپدیت کنی ، اگر لایسنس قدیمی باشه مشکل به وجود میاره که باید اون رو هم آپگرید کنی.
    این چیزیه که تو خود سایت میکروتیک نوشته:
    License issues

When upgrading from older versions, there could be issues with your license key. Possible scenarios:

• When upgrading from RouterOS v2.8 or older, the system might complain about expired upgrade time. To override this, use Netinstall to upgrade. Netinstall will ignore old license restriction and will upgrade
    • When upgrading to RouterOS v4 or newer, the system will ask you to update license to a new format. To do this, ensure your Winbox PC (not the router) has a working internet connection without any restrictions to reach MikroTik Routers and Wireless and click "update license" in the license menu

shie سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    3 تا چیز رو در صورت که آپگرید میشه باید آپگرید کنید.
    1- لایسنس
    2- روتربرد بوت
    3- روتر OS

shie سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

1100 ah

netinstall rb1100

روتربورد 1100

درباره routeros

rb1100ah last update

میکروتیک 1100 ah

درباره میکروتیک 1100

روتر بورد بعد از آ÷گرید بالا نمیاد

پسوورد روتر بورد میکروتیک 1100تنظیم روتر میکرو تیک ۱۱۰۰ Ahمیکروتیک 1100rb 1100 ah تنظیم روترکرک بودن router os کرک باي بس در ساختار روتربورد 1100ميكروتيك 1100 ahفراموشی پسورد روتر میکروتیک 1100روتر میکروتیک 1100ميكروتي 1100 ah میکروتیک 1100 ahمیکرو تیک rb1100 ahآپدیت rb1100ahمیکروتیک MikroTik RB 1100 AHروتربرد میکروتیک 1100AHآپدیت میکروتیک 1100ریست 1100 ah

برچسب برای این موضوع