نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس

موضوع: اسکریپت یا راه حلی برای ایجاد تعداد زیادی یوزرنیم و پسوورد به صورت اتوماتیک برای هات اسپات میکروتیک

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120

اسکریپت یا راه حلی برای ایجاد تعداد زیادی یوزرنیم و پسوورد به صورت اتوماتیک برای هات اسپات میکروتیک

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

من به تازگی از طریق همین انجمن با راه اندازی هات اسپات در میکروتیک آشنا شدم که همینجا از دوستان تشکر میکنم.
    حالا من یه سوال دارم که تو همین انجمن گشتم دنبالش ، چیزی پیدا نکردم.میخواستم ببینم آیا راهی وجود داره که تعدادی یوزر نیم و پسوورد رو (مثلا 300-400 تا) برای هات اسپات ، به طور اتوماتیک تعریف کنیم و نخوایم هی تک تک و دستی این تعداد یوزرنیم و پسوورد رو بسازیم؟؟ من یه اسکریپتی از اینجا پیدا کردم : Enable/Disable new guest user account daily - MikroTik Wiki
    اون بخش آخر این صفحه رو (Autoit Script) تو محیط ویندوز اجرا کردم.هر تعداد یوزری که میخواستم تو یه فایل text ایجاد میکرد.حالا من چیکار باید بکنم؟ هم اینکه نمیدونم این اسکریپت رو چجوری باید برای هات اسپات میکروتیک بنویسم.هم اینکه آیا میشه اون یوزرنیم پسووردهایی که تو این فایل text هست رو یه جوری import کرد برای هات اسپات میکروتیک یا نه؟
    کار دیگه ای که من بیشتر از سوال قبلی دنبالش هستم ، اینه که ، من میخوام یوزرنیم و پسووردها اتوماتیک ، بر اساس یه قاعده خاصی تولید شه.من این کار رو برای یه هتل میخوام انجام بدم.مثلا میخوام یوزرنیم ها بر اساس نام مسافر هر اتاق و پسوورد بر اساس شماره اناق یا شماره پذیرش یا تاریخ ورود فرد باشه.مثل اکثر هتل های جهان که همچین ایده ای برای استفاده مهمان ها از اینترنت وایرلسشون دارن.و این ایجاد اتوماتیک یوزرنیم و پسوورد با ورود هر مسافر جدید خودش صورت بگیره.اینم بگم که من خودم به این نتیجه رسیدم که باید با برنامه هتلداریمون و از sql اونها برای اطلاعات یوزرنیم و پسوورد استفاده کنم.اما راهی به بشه به اطلاعات sql دست پیدا کرد تو همین میکروتیک وجود داره؟یا مثلا باید از nttac+ یا امثالهم استفاده کنم؟ببخشید طولانی شد.من خودم هم اگر راهی پیدا کردم ، تو همین تاپیک میگم ، که اگر به درد دیگران خورد هم استفاده کنن.

موضوعات مشابه:

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    بعید میدونم کسی اینجا نباشه که بلد باشه اینی که من پرسیدم رو.اما خوب حالا ریزش رو هم نمیخواد بگید، فقط بگید این کار رو تو خود میکروتیک میشه انجام داد یا نه؟اگر نمیشه ، مثلا با چه چیزی در کنارش میشه انجام داد؟ nttac+ یا برنامه دیگه؟ و یا لااقل بگید چجوری یه فایل text حاوی یوزرنیم و پسوورد رو برای هات اسپات import کنم؟اصلا شدنی هست یا نه؟
    متشکر

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نمیدونم میشه تو میکروتیک مستقیما از sql اطلاعات خوند یا نه .

مسئله شما دوقسمت هست:
    1- ایجاد 400 تا کاربر با پسوردهای مورد نظر (مثلا نام مسافر + شماره شناسنامه)
    2- تولید پسورد با فرمول گفته شده ، برای افراد جدید

قسمت اول :
    این query رو در sql بسازید :
    کد:
    SELECT 'ip hotspot user add name=' + UserName + ' password=' + UserName + UserID + ' as script FROM dbo.tablename
    که در اون username همون اسم فیلد نام مسافر ، userid همون شناسه مسافر (مثلا شماره شناسنامه ) و tablename اسم جدول اطلاعات مسافرین هست . (اگه اطلاعات تو چند تا جدول پخش شده باید یه query از همش بگیری با فیلد هایی که من گفتم)

بعد از ساخت اجرا کنید
    باید یه همچین خروجی بده :

ip hotspot user add name=ali password=ali35
    ip hotspot user add name=hassan password=hasan1107
    ip hotspot user add name=mammad password=mammad2540
    کل ردیف ها رو copy کن .
    حالا یا میتونی خروجی رو تو ترمینال میکروتیک paste کنی تا کاربرات ساخته شن
    یا
    برو تو میکروتیک و یک script جدید بساز و تو قسمت source ، چیزی رو که copy کردی ، paste کن و script رو save کن .
    بعد برو تو terminal و دستور execute scriptname رو بزن تا همه کاربرات ساخته شن .
    سعی کردم خلاصه و مفید بگم که کلیات دستتون بیاد .

برای قسمت دوم هم یک query بنویس که فقط فرد مورد نظر رو بیاره ، به علاوه یک ستون دیگه که از فرمول پسورد تولید شده . حالا پسورد رو بردار و دستی اون user رو بساز .
    میتونی این query رو تو اکسل بنویسی که هربار فایل رو باز میکنی به sql وصل شه و یک شناسه ازت بگیره و پسورد مربوطه رو بهت نشون بده

اگه کمی sql بلد باشی ، همه اینا که گفتم 5 دقیقه طول میکشه ،شایدم کمتر

SADEGH65، fun_9990 و fireboy007 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    خیلی از لطف شما ممنونم.کلید اصلی و کلیت کار دستم اومد.من گفتم شاید بشه تو خود میکروتیک اسکریپتی براش نوشت.حالا مدلهای مختلفی رو امتحان میکنم.شاید این کار رو توی nttac+ انجام بدم.چون فکر میکنم اون رو میشه به sql ارتباطش داد.باز هم از راهنمایی شما بسیار ممنونم استاد.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    من توصیه میکنم اگه یوزرهاتون زیاد هستن از User Manager خود میکروتیک استفاده کنید که خیلی راحت این کار رو براتون انجام میده

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    نمیدونم میشه تو میکروتیک مستقیما از sql اطلاعات خوند یا نه .
    ميكروتيك - يوزر منيجرش - از اس كيو لايت استفاده مي كنه . ولي من چيزي نديدم كه بتونه بهش وصل بشه (از بيرون ) - مثل اينترپرايز منيجر اس كيو ال - واسه مديريتش . واسط فقط و فقط همون رابط وب بيس يوزر منيجره ظاهرا .

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساختن یوزر نیم اتوماتیک

اسکریپت برای هات اسپات

ساختن یوزscript

اسکریپت میکروتیک

شیوه ساخت کاربر ها با تعداد بالا در اکتیو دایرکتوری از کد چیست

ایجاد یوزر و پس یه تعداد زیاد

میکروتیک script

ساخت یوزر و

اسکریپت تعریف یوزرهای زیاد

نرم افزار ساخت یوزر وپسورد برای هات اسپات اینترنت

ایجاد هات اسپات در میکروتیک